Nieuwe aflevering van 'Nederland op Film' in teken van liefde

donderdag 15 juli 2021

Vrijdag 16 juli om 19.55 uur op NPO 2 zendt MAX weer een nieuwe aflevering uit van 'Nederland op Film': een programma gemaakt over en vooral dóór Nederland. Een unieke documentaireserie, gemaakt met duizenden uren filmmateriaal van Nederlanders uit het gehele land. De presentatie is in handen van Wim Daniëls. Het thema is de liefde.

'Nederland op Film' is een serie die niet alleen gaat over Nederland en hoe dat veranderde: de serie is ook gemaakt dóór Nederland. Makers en mensen die voorkomen op de films komen aan het woord. Elke aflevering heeft een nieuw thema. Bij elkaar vormt de serie een bijzonder geschiedkundig document over het 'gewone' leven van onszelf, onze ouders en grootouders.


In aflevering 2 staat de liefde centraal. Hoe we verliefd werden, verkering kregen, ons verloofden en hoe we trouwden: het is allemaal vastgelegd door de amateurfilmers van Nederland. Van de inleidende romantische schermutselingen van jongeren tijdens danslessen, op zomerkampen, tijdens schoolfeestjes en op de jaarlijkse kermis, tot liefdes die een mensenleven lang meegingen.

In de hoogtijdagen van de amateurfilm verloopt het proces van eerste zoen tot huwelijk zeer traditioneel. Op een verkering volgt een verloving, een huwelijk en een leven samen, in voor- en tegenspoed. Liefdes tussen mensen van hetzelfde geslacht zijn nauwelijks zichtbaar op de amateurfilms die Nederlanders maakten, net als gemengde huwelijken. Ongehuwd samenwonen – hokken – gebeurde bij hoge uitzondering, net als scheiden. Elkaar al te uitbundig in het openbaar de liefde betuigen, was er ook niet bij. Langzaam maar zeker veranderen die traditionele patronen, en ontstaat er meer vrijheid.

'Nederland op Film', vrijdag 16 juli om 19.55 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:10
    Gooische Vrouwen
  • 03:10
    Geen uitzending
    00:40
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 00:45
    Geen uitzending
    00:25
    Suits
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 03:00
    De Tafel van de Week
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 03:10
    Geen uitzending
    01:30
    Swamp People
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:20
    Big Sky
  • 00:52
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:12
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:50
    Bon Appetit
    01:40
    Winterse Kost
  • 03:20
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 02:55
    The Equalizer
    01:10
    First Dates Australia
  • 01:40
    NOS Journaal
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 01:50
    Nieuwsuur
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 03:00
    First Dates
    01:10
    Hoodfights