Nieuw spoor rond reeks gewelddadige overvallen in Noord-Holland in 'Opsporing Verzocht'

dinsdag 15 februari 2022
Foto: AVROTROS - © Elvin Boer 2022

De politie doet vanavond in 'Opsporing Verzocht' een dringende oproep voor meer informatie over een Opel Astra, waarvan een deel van het kenteken bekend is. De auto lijkt een link te hebben naar een reeks woningovervallen in de streek West-Friesland in de provincie Noord-Holland.

Een aantal overvallen dat daar werd gepleegd tussen juli 2020 en augustus afgelopen jaar viel op door hun uiterst gewelddadige karakter. Zo werd er gemarteld met een strijkijzer en lukraak geschoten op bewoners.


Overvallen echtpaar Nuland doet verhaal
In de nacht van 17 op 18 januari werd een echtpaar in Nuland slachtoffer van een zeer gewelddadige overval waarbij de man een schedelfractuur werd geslagen. In de uitzending wordt gereconstrueerd hoe ze eerder urenlang letterlijk aan het lijntje werden gehouden door een nep-bankmedewerker. Die maakte hen wijs dat ze beter konden meewerken aan het laten fotograferen van hun kostbaarheden. Het echtpaar vertelt in een interview hoe geloofwaardig deze gesprekken verliepen. Twee zogenaamde ‘fotografen’ overvielen het echtpaar uiteindelijk met veel geweld. Er zijn de afgelopen weken nieuwe bewakingsbeelden gevonden door het rechercheteam die de zaak hopelijk helpen oplossen.

Alerte medewerkers parfumerie jagen winkeldieven weg
Dankzij goede bewakingscamera’s zijn twee winkeldiefstallen bij een filiaal van Ici Paris in Zoetermeer haarscherp vastgelegd. In beide gevallen betrapten alerte medewerkers de daders, die halsoverkop weg renden. Zulke winkeldiefstallen zijn geregeld het werk van criminelen die al rondtrekkend hun slag proberen te slaan. Door de beelden te tonen hoopt de politie niet alleen meerdere diefstallen op te lossen, maar ook nieuwe te voorkomen.

Poging doodslag Dordrecht: verdachten gefilmd
In de nacht van 6 op 7 oktober werd in een woonwijk in Dordrecht een man van dichtbij drie keer beschoten. Hij werd wonderbaarlijk genoeg niet geraakt. Aan de beschieting ging een ruzie vooraf. Er zijn beelden van vier verdachten.

Daarnaast wordt gevraagd om tips over onder andere een beroving op het station van Middelburg en een inbraak waarbij de daders op elektrische steps vluchten.

'Opsporing Verzocht', vanavond om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Recht op recht
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Home sweet France
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah doet yoga
  • 14:10
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 15:05
    Urk!
    15:55
    Een Eigen Huis
  • 14:50
    Bel-Air
    15:35
    The Goldbergs
  • 14:40
    Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 15:10
    Junior Bake Off Vlaanderen
    15:55
    De Tafel van Gert
  • 14:45
    FBI: International
    16:25
    This Is Us
  • 15:10
    Seal Team
    16:00
    Doom Patrol
  • 15:05
    Property Brothers
    16:00
    Het Blok
  • 14:50
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:07
    Mijn tuin
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:55
    Streetfood
    15:45
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Murdoch Mysteries
    15:55
    Call the Midwife
  • 15:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    16:05
    The Resident
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:00
    Pauw & De Wit
  • 14:50
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:05
    De Smurfen
    15:15
    Splat & Seymour