Nieuw seizoen 'Vroege Vogels' start met plankton-special

vrijdag 1 april 2022

Plankton: het is nog belangrijker voor de zuurstof op aarde dan het hele regenwoud. Iedere tweede hap zuurstof die iedere mens binnenkrijgt, is te danken aan al het plankton in de oceaan en de sloot achter je huis.

In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' - de 100ste aflevering in de huidige opzet! - zijn spectaculaire beelden te zien van het plankton. Deze haast onzichtbare diertjes en plantjes zijn van levensbelang en kun je in deze aflevering levensgroot waarnemen op beeld. Plankton is niet alleen belangrijk voor onze zuurstofvoorziening, maar heel veel dieren op aarde zijn ervan afhankelijk.


Willemijn Veenhoven: 'Met speciale technieken brengt filmer Jan van IJken de felle kleuren en de mystieke vormen van plankton in beeld. De wezens zien er onder de microscoop buitenaards uit, maar weten ons ook veel te vertellen over de natuur.'

Menno Bentveld: 'Wat kijkers verder van dit seizoen mogen verwachten? Of het nu stormt of regent, of de das zich nu wel of niet laat zien, of het helmgras kort of lang is: bij ons zie je de Nederlandse natuur hoe die is, zonder opsmuk, prachtig in beeld gebracht.'

Zelfs na 100 afleveringen in de huidige opzet van het programma heeft de 'Vroege Vogels'-redactie weer heel wat natuurgebieden weten te vinden. In allerlei hoeken en gaten van Nederland liggen gebieden klaar om door Willemijn, Menno en de kijkers van het nieuwe 'Vroege Vogels'-seizoen te worden ontdekt.

'Vroege Vogels', gepresenteerd door Menno Bentveld en Willemijn Veenhoven, is vanaf dit seizoen op zaterdag te zien, voor het eerst op 2 april om 19.45 uur bij BNNVARA op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.

'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:15
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Kotmadam Sarafian
    01:15
    NYPD Blue
  • 00:15
    Blind Getrouwd UK
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:45
    S.W.A.T.
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 00:30
    Suits
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:40
    Binnenstebuiten
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:55
    De Tafel van Gert
    01:15
    Zeg Eens Euh
  • 00:50
    Superman & Lois
    01:50
    How to Get Away With Murder
  • 23:55
    Hawaii Five-0
    01:00
    Most Outrageous Crimes
  • 00:15
    MasterChef UK
    01:35
    A Place in the Sun
  • 00:15
    Cold Case
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:28
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:48
    De perfecte vloerbekleding
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:50
    Vanavond bij ons
    01:25
    Puur Oosters - Japans
  • 00:45
    Miss Scarlet and the Duke
    01:30
    London Kills
  • 00:15
    Burn Notice
    01:50
    Below Deck Down Under
  • 00:50
    NOS Journaal Laat
    01:10
    EenVandaag
  • 00:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:55
    Concert at SEA 2026
    01:55
    Eva