Nieuw seizoen van 'The Hotzone' over de anthrax-aanslagen van 2001 op National Geographic

Slechts enkele weken na de gebeurtenissen van 11 september, sloeg de terreur voor de tweede keer toe. Geďnspireerd op ware gebeurtenissen, zendt National Geographic vanaf 12 december het nieuwe zesdelige seizoen van 'The Hotzone' uit, over de Anthrax aanvallen van 2001 in de U.S.
In de nasleep van 9/11 en op de hielen van de 20-jarige herdenking van de dodelijke aanvallen, onthult National Geographic de trailer voor de wetenschappelijke thriller, 'The Hot Zone: Anthrax'. Deze serie, met in de hoofdrollen Tony Goldwyn en Daniel Dae Kim, gaat in première op 12 december om 21.30 uur op National Geographic. Het eerste deel van de 'The Hot Zone'-reeks met Julianna Margulies, richtte zich op een Ebola-uitbraak en werd de meest bekeken gescripte serie ooit op National Geographic.
In een serie van zes afleveringen, die de benarde situatie en de uiteindelijke overwinning op een dodelijke dreiging weergeeft, speelt 'The Hot Zone: Anthrax' zich af in 2001, toen de Verenigde Staten werd opgeschrikt door een nieuwe ongekende daad van terrorisme. Brieven met anthrax werden verzonden naar nietsvermoedende slachtoffers in Florida, Washington DC, en New York. De anonieme aanslag eiste vijf levens en veroorzaakte paniek in heel Amerika. Ondanks vele valse aanwijzingen, kwam een team van FBI agenten en wetenschappers langzaam dichterbij een onverwachte hoofdverdachte.
Hoewel velen van ons zich de grote krantenkoppen en wijdverspreide angst herinneren tijdens de anthrax aanvallen, zijn er vele lagen in dit huiveringwekkende en ongelooflijke misdaadverhaal die nog niet zijn verteld.
'The Hot Zone: Anthrax' is geïnspireerd op ware gebeurtenissen en volgt de perspectieven van Matthew Ryker (Kim) en Dr. Bruce Ivins (Goldwyn). Ryker, een FBI-agent met een specialiteit in microbiologie, riskeert zijn carrière om zijn leidinggevenden van het ondenkbare te overtuigen. Namelijk dat, ruim drie weken na de aanslagen van 9/11, de Verenigde Staten opnieuw wordt aangevallen. Ivins, een briljante microbioloog, die verwikkeld raakt in de jacht naar de anthrax moordenaar van 2001, werkt nauw samen met de FBI om te ontdekken wie achter de dodelijke anthrax brieven zit, terwijl zijn groeiende paranoia plaats maakt voor diepere verontrustende ontdekkingen.
Ook de Special FBI Agent Dani Toretti (Dawn Olivieri), één van de eerste agenten die ter plaatse was bij de anthrax aanval op Capitol Hill, maakt deel uit van de cast. Daarnaast zien we onder andere: de nieuwe leergierige agent Chris Moore (Ian Colletti), de hooggeplaatste FBI-medewerker Ed Copak (Dylan Baker), agent Eric Sykes (Morgan Kelly), Sheila Willis (Denyce Lawton), een farmaceutische lobbyiste die een relatie heeft met Ryker, Dr. Simon Kurz (Carlos Gonzalez-Vio), een toegewijde USAMRIID-collega van Ivins, Jody Hall (Vanessa Matsui), een ijverige wetenschapper die argwanend is naar de politieke en persoonlijke agenda's van de mensen om haar heen, burgemeester Rudy Giuliani (Enrico Colantoni), die zich ontpopt als een moedige vertegenwoordiger van de burgers van New York City na de terroristische aanslagen van 11 september en de gerespecteerde journalist en NBC nieuwsanker Tom Brokaw (Harry Hamlin), de stem van de rede voor het land na de gebeurtenissen van 9/11, in de zesdelige serie.
Kelly Souders en Brian Peterson zijn de uitvoerende producenten en showrunners van 'The Hot Zone: Anthrax'. Scott Free Production's Ridley Scott en David W. Zucker fungeren samen met Jordan Sheehan, Lynda Obst en Daniel Percival tevens als uitvoerende producenten. Richard Preston is een mede-uitvoerende producent van de serie, die wordt geproduceerd door 20th Television en Scott Free Productions.
'The Hot Zone: Anthrax', vanaf 12 december elke zondag om 21.30 te zien op National Geographic.
https://www.nationalgeographic.nl/
Meer artikels over National Geographic Channel
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Onopgeloste raadsels ontrafeld op Discovery: nieuw seizoen 'Expedition Files' met Josh Gates
- Zo volgt de NOS de gemeenteraadsverkiezingen 2026: debat, uitslagen en live coverage
- Israel van Dorsten onderzoekt geďsoleerde gemeenschappen in nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte'
- Schrijf je in voor het nieuwe seizoen van 'Help, Mijn Man Is Klusser'
- 'Gene Paniek!' met Philippe Geubels! Ontdek de 16 deelnemers én hun angsten!
- Topvolleybal live op Play Sports: Lotto Volley League & BeNeConference
- Housewife Kiki zorgt voor spanning in 'Stukken Van Mensen': 'Ik zie twee mensen enorm zenuwachtig!'
- Defensieminister Ruben Brekelmans bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- KRO-NCRV's 'Pointer' over de gevaren van AI-chatapps
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- NPO Klassiek geeft startschot voor 'Filmmuziek Top 400': stembus geopend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.
'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.



































