Nieuw seizoen van 'The Hotzone' over de anthrax-aanslagen van 2001 op National Geographic

Slechts enkele weken na de gebeurtenissen van 11 september, sloeg de terreur voor de tweede keer toe. Geïnspireerd op ware gebeurtenissen, zendt National Geographic vanaf 12 december het nieuwe zesdelige seizoen van 'The Hotzone' uit, over de Anthrax aanvallen van 2001 in de U.S.
In de nasleep van 9/11 en op de hielen van de 20-jarige herdenking van de dodelijke aanvallen, onthult National Geographic de trailer voor de wetenschappelijke thriller, 'The Hot Zone: Anthrax'. Deze serie, met in de hoofdrollen Tony Goldwyn en Daniel Dae Kim, gaat in première op 12 december om 21.30 uur op National Geographic. Het eerste deel van de 'The Hot Zone'-reeks met Julianna Margulies, richtte zich op een Ebola-uitbraak en werd de meest bekeken gescripte serie ooit op National Geographic.
In een serie van zes afleveringen, die de benarde situatie en de uiteindelijke overwinning op een dodelijke dreiging weergeeft, speelt 'The Hot Zone: Anthrax' zich af in 2001, toen de Verenigde Staten werd opgeschrikt door een nieuwe ongekende daad van terrorisme. Brieven met anthrax werden verzonden naar nietsvermoedende slachtoffers in Florida, Washington DC, en New York. De anonieme aanslag eiste vijf levens en veroorzaakte paniek in heel Amerika. Ondanks vele valse aanwijzingen, kwam een team van FBI agenten en wetenschappers langzaam dichterbij een onverwachte hoofdverdachte.
Hoewel velen van ons zich de grote krantenkoppen en wijdverspreide angst herinneren tijdens de anthrax aanvallen, zijn er vele lagen in dit huiveringwekkende en ongelooflijke misdaadverhaal die nog niet zijn verteld.
'The Hot Zone: Anthrax' is geïnspireerd op ware gebeurtenissen en volgt de perspectieven van Matthew Ryker (Kim) en Dr. Bruce Ivins (Goldwyn). Ryker, een FBI-agent met een specialiteit in microbiologie, riskeert zijn carrière om zijn leidinggevenden van het ondenkbare te overtuigen. Namelijk dat, ruim drie weken na de aanslagen van 9/11, de Verenigde Staten opnieuw wordt aangevallen. Ivins, een briljante microbioloog, die verwikkeld raakt in de jacht naar de anthrax moordenaar van 2001, werkt nauw samen met de FBI om te ontdekken wie achter de dodelijke anthrax brieven zit, terwijl zijn groeiende paranoia plaats maakt voor diepere verontrustende ontdekkingen.
Ook de Special FBI Agent Dani Toretti (Dawn Olivieri), één van de eerste agenten die ter plaatse was bij de anthrax aanval op Capitol Hill, maakt deel uit van de cast. Daarnaast zien we onder andere: de nieuwe leergierige agent Chris Moore (Ian Colletti), de hooggeplaatste FBI-medewerker Ed Copak (Dylan Baker), agent Eric Sykes (Morgan Kelly), Sheila Willis (Denyce Lawton), een farmaceutische lobbyiste die een relatie heeft met Ryker, Dr. Simon Kurz (Carlos Gonzalez-Vio), een toegewijde USAMRIID-collega van Ivins, Jody Hall (Vanessa Matsui), een ijverige wetenschapper die argwanend is naar de politieke en persoonlijke agenda's van de mensen om haar heen, burgemeester Rudy Giuliani (Enrico Colantoni), die zich ontpopt als een moedige vertegenwoordiger van de burgers van New York City na de terroristische aanslagen van 11 september en de gerespecteerde journalist en NBC nieuwsanker Tom Brokaw (Harry Hamlin), de stem van de rede voor het land na de gebeurtenissen van 9/11, in de zesdelige serie.
Kelly Souders en Brian Peterson zijn de uitvoerende producenten en showrunners van 'The Hot Zone: Anthrax'. Scott Free Production's Ridley Scott en David W. Zucker fungeren samen met Jordan Sheehan, Lynda Obst en Daniel Percival tevens als uitvoerende producenten. Richard Preston is een mede-uitvoerende producent van de serie, die wordt geproduceerd door 20th Television en Scott Free Productions.
'The Hot Zone: Anthrax', vanaf 12 december elke zondag om 21.30 te zien op National Geographic.
https://www.nationalgeographic.nl/
Meer artikels over National Geographic Channel
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vierdelige serie 'Cruijff' toont nooit eerder vertoonde familiebeelden
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Nieuwe namen voor romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Astrid Kersseboom verteller van 'The Passion 2026'
- Pijnlijke ballen en belachelijke pranks in de finale van 'Konvooi'
- Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'So You Think You Can Dance'
- Deze gerechten heeft 'Dagelijkse Kost' deze week in petto
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Pointer' zet onderzoek naar AI-chatbots verder
- Alex Warren, Roxy Dekker en Suzan & Freek grote winnaars tijdens Qmusic Top 40 Live in Rotterdam Ahoy
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen
Kijktip van de dag

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.
'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































