Nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' met Bert van Leeuwen in Buurtsteunpunt Zevenkamp Rotterdam

In een nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' gaat EO-presentator Bert van Leeuwen weer op stap om mensen te ontmoeten die betrokken zijn bij het werk van het Leger des Heils.
Deze keer staat het ‘Buurtsteunpunt Zevenkamp’ in het middelpunt. Bert praat met de mensen hier over hoop en wanhoop, over oude fouten en nieuwe kansen, over hoe het is om soms alleen te zijn, en ook over het weer opdoen van nieuwe contacten.
Bert van Leeuwen over EO’s 'Soep, Sores en Soelaas': 'In de vijf weken dat ik meeliep in dit buurthuis in Rotterdam had ik veel bijzondere ontmoetingen. En iedere keer weer merk ik dat iedereen zo zijn verhaal heeft en wat blijft het toch boeiend als mensen bereid zijn om daar iets van te delen. Ik vind de verscheidenheid aan bezoekers op deze plek zo bijzonder. Er zijn dames van een zekere leeftijd die thuis soms toch wat alleen zijn en hier een fijne plek vinden, maar er zijn ook mensen zonder dak boven hun hoofd die hier overdag hun plek vinden.'
Revalideren door kokend hete frituurpan
Peter is een van de vaste bezoekers van het buurtsteunpunt. Hij kreeg op jonge leeftijd epileptische aanvallen. Dagelijks werd hij gepest met een traumatische jeugd als gevolg. Op latere leeftijd kreeg Peter opnieuw een zware epileptische aanval en viel met zijn gezicht in een kokend hete frituur pan. Een lange tijd van revalideren volgt.
Onschatbare waarde
Hond Mylo is nu zijn metgezel. Samen met Mylo leeft Peter een teruggetrokken leven in de wijk Zevenkamp. Het buurtsteunpunt is van onschatbare waarde voor Peter. Het is de plek waar hij andere mensen ontmoet. Hier blijft hij in contact met de buitenwereld. Iets wat Peter keihard nodig heeft.
Met dit programma wil de EO laten zien hoe het er aan de rafelranden van de samenleving aan toe gaat, maar zeker ook kijkers inspireren en de boodschap meegeven: er is altijd hulp en hoop als je oog voor de anderen hebt.
'Soep, Sores en Soelaas' is vanaf 18 maart wekelijks te zien om 16.25 uur bij de EO op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Knoop is doorgehakt: VRT neemt deel aan Eurovisiesongfestival 2027
- The Passion 2027 komt naar Ootmarsum
- 'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer: weervrouw Jacotte Brokken wordt actrice
- Netflix kondigt de start van productie aan voor 'Knokke Off: De Film'
- #LikeMe-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie'
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Woensdag in 'Kristel': Ongeneeslijk ziek
- Axel Daeseleire als dragqueen, slecht nieuws van het thuisfront en een moedige bekentenis
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.
'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.



































