Nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' met Bert van Leeuwen in Buurtsteunpunt Zevenkamp Rotterdam

In een nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' gaat EO-presentator Bert van Leeuwen weer op stap om mensen te ontmoeten die betrokken zijn bij het werk van het Leger des Heils.
Deze keer staat het ‘Buurtsteunpunt Zevenkamp’ in het middelpunt. Bert praat met de mensen hier over hoop en wanhoop, over oude fouten en nieuwe kansen, over hoe het is om soms alleen te zijn, en ook over het weer opdoen van nieuwe contacten.
Bert van Leeuwen over EO’s 'Soep, Sores en Soelaas': 'In de vijf weken dat ik meeliep in dit buurthuis in Rotterdam had ik veel bijzondere ontmoetingen. En iedere keer weer merk ik dat iedereen zo zijn verhaal heeft en wat blijft het toch boeiend als mensen bereid zijn om daar iets van te delen. Ik vind de verscheidenheid aan bezoekers op deze plek zo bijzonder. Er zijn dames van een zekere leeftijd die thuis soms toch wat alleen zijn en hier een fijne plek vinden, maar er zijn ook mensen zonder dak boven hun hoofd die hier overdag hun plek vinden.'
Revalideren door kokend hete frituurpan
Peter is een van de vaste bezoekers van het buurtsteunpunt. Hij kreeg op jonge leeftijd epileptische aanvallen. Dagelijks werd hij gepest met een traumatische jeugd als gevolg. Op latere leeftijd kreeg Peter opnieuw een zware epileptische aanval en viel met zijn gezicht in een kokend hete frituur pan. Een lange tijd van revalideren volgt.
Onschatbare waarde
Hond Mylo is nu zijn metgezel. Samen met Mylo leeft Peter een teruggetrokken leven in de wijk Zevenkamp. Het buurtsteunpunt is van onschatbare waarde voor Peter. Het is de plek waar hij andere mensen ontmoet. Hier blijft hij in contact met de buitenwereld. Iets wat Peter keihard nodig heeft.
Met dit programma wil de EO laten zien hoe het er aan de rafelranden van de samenleving aan toe gaat, maar zeker ook kijkers inspireren en de boodschap meegeven: er is altijd hulp en hoop als je oog voor de anderen hebt.
'Soep, Sores en Soelaas' is vanaf 18 maart wekelijks te zien om 16.25 uur bij de EO op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'
- Kijkcijfers: donderdag 5 februari 2026
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Ruben Van Gucht trapt jubileumseizoen van 'Stukken Van Mensen' op gang
- Talpa scherpt strategie aan en verandert topstructuur
- Ortál Vriend is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Deze onderwerpen behandelt 'Kassa' zaterdag
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
- Nostalgie presenteert 'De Grote Nummer 1 Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.
'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.



































