Nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' met Bert van Leeuwen in Buurtsteunpunt Zevenkamp Rotterdam

In een nieuw seizoen van 'Soep, Sores en Soelaas' gaat EO-presentator Bert van Leeuwen weer op stap om mensen te ontmoeten die betrokken zijn bij het werk van het Leger des Heils.
Deze keer staat het ‘Buurtsteunpunt Zevenkamp’ in het middelpunt. Bert praat met de mensen hier over hoop en wanhoop, over oude fouten en nieuwe kansen, over hoe het is om soms alleen te zijn, en ook over het weer opdoen van nieuwe contacten.
Bert van Leeuwen over EO’s 'Soep, Sores en Soelaas': 'In de vijf weken dat ik meeliep in dit buurthuis in Rotterdam had ik veel bijzondere ontmoetingen. En iedere keer weer merk ik dat iedereen zo zijn verhaal heeft en wat blijft het toch boeiend als mensen bereid zijn om daar iets van te delen. Ik vind de verscheidenheid aan bezoekers op deze plek zo bijzonder. Er zijn dames van een zekere leeftijd die thuis soms toch wat alleen zijn en hier een fijne plek vinden, maar er zijn ook mensen zonder dak boven hun hoofd die hier overdag hun plek vinden.'
Revalideren door kokend hete frituurpan
Peter is een van de vaste bezoekers van het buurtsteunpunt. Hij kreeg op jonge leeftijd epileptische aanvallen. Dagelijks werd hij gepest met een traumatische jeugd als gevolg. Op latere leeftijd kreeg Peter opnieuw een zware epileptische aanval en viel met zijn gezicht in een kokend hete frituur pan. Een lange tijd van revalideren volgt.
Onschatbare waarde
Hond Mylo is nu zijn metgezel. Samen met Mylo leeft Peter een teruggetrokken leven in de wijk Zevenkamp. Het buurtsteunpunt is van onschatbare waarde voor Peter. Het is de plek waar hij andere mensen ontmoet. Hier blijft hij in contact met de buitenwereld. Iets wat Peter keihard nodig heeft.
Met dit programma wil de EO laten zien hoe het er aan de rafelranden van de samenleving aan toe gaat, maar zeker ook kijkers inspireren en de boodschap meegeven: er is altijd hulp en hoop als je oog voor de anderen hebt.
'Soep, Sores en Soelaas' is vanaf 18 maart wekelijks te zien om 16.25 uur bij de EO op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zet 'Florentina' voor 'Familie': dit verandert er vanaf maandag
- 'Fearless Generation' verbindt 15.000 jongeren tijdens 50ste EO-Jongerendag
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- VRT 1 daagt je uit: kan jij de nieuwe 'Homo universalis' worden?
- 'Paranormal Caught on Camera' zondag nieuw op Discovery
- 'Andere Tijden Sport': Louis van Gaal en Tim Krul over de keeperswissel van 2014
- Vera Beths 80 jaar: dochter Carine Bijlsma maakte een documentaire
- 'Hoeksteen van de samenleving': over de hardnekkige ongelijkheid binnen het Nederlandse gezin
- Vier rivalen, één koninkrijk: EO zendt 'Attenborough: Kingdom' uit
- 'Vroege Vogels' is zondag in De Overlaat
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris.
Kijktip van de dag

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.
'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.



































