Nieuw seizoen van 'Adieu God?' op NPO 2

zondag 30 augustus 2020

In het nieuwe seizoen van 'Adieu God?' praat EO-presentator Tijs van den Brink onder meer met Nielson over zijn geloof, denkbeelden, mentale strijd en zijn soms moeilijke ervaringen in de kerk.

Nielson is een van de gasten van het nieuwe seizoen. 'Altijd als ik God heb ervaren in mijn leven, dan is dat door muziek geweest. Er zijn shows waarbij ik echt het gevoel krijg dat ik een soort roeping heb.' Naast Nielson gaan Carine Crutzen, Ferd Grapperhaus, Annie Schilder, Tim Fransen en Ahmed Marcouch in gesprek met Tijs van den Brink.


De populaire zanger Nielson (30) groeide op met muziek én de kerk. Jarenlang begeleidde hij als drummer in een praiseband (kerkband), de zondagsdiensten van een Christelijk Gereformeerde kerk in Dordrecht. Daarnaast ging hij naar catechisatie en was hij lid van een christelijke vereniging. 'Mijn vrienden waren daar ook allemaal, het was eigenlijk mijn sociale leven', zegt hij daarover. Met zijn opa praatte hij veel over het geloof en over een leven na de dood. Onlangs overleed zijn opa, in de coronatijd. De jaren naar zijn dood toe werd hun contact steeds hechter.

Tijs van den Brink: 'Het mooie van dit seizoen is wat mij betreft de mix van gasten. Klassieke 'Adieu God?'-gasten zoals Annie Schilder en Carine Crutzen, beide katholiek opgegroeid, worden afgewisseld met twee dertigers, Nielson en Tim Fransen. Zij kijken anders naar geloof dan Annie en Carine, alleen al omdat ze dertig jaar later zijn opgegroeid. Religieus gezien een heel andere tijd. En dan ook nog twee politici: Grapperhaus en Marcouch. Op welke manier is hun religieuze opvoeding terug te zien in hun politieke handelen van vandaag? Daar ben ik heel benieuwd naar.'

Van den Brink werd voor de gesprekken bij 'Adieu God?' meermaals genomineerd voor de Sonja-Barend Award. Vorig jaar kreeg hij voor het gesprek met Bas Heijne in 'Adieu God?' een speciale vermelding.

Podcast
Alle afleveringen worden na uitzending ook aangeboden als podcast op Spotify en andere podcastkanalen.

'Adieu God?' (nieuw seizoen), vanaf maandag 31 augustus om 23.25 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Spoed 24/7
    21:40
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Wetsdokters
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    21:15
    All Her Fault
  • 20:35
    Men in Black
    22:25
    Underworld: Rise of the Lycans
  • 20:35
    Spartan
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 20:50
    Snowpiercer
    22:30
    ER
  • 21:05
    Patrouille Linkeroever
    21:35
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Sex and the City: The Movie
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:20
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:09
    Z-Beurs
    21:21
    De CFO podcast
  • 20:52
    Diy on wheels
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 20:55
    Peppe's Toscane
  • 21:00
    Beyond Paradise
    22:05
    Vienna Blood
  • 20:35
    Rivals
    21:50
    Prison Break
  • 20:35
    Blauw
    21:25
    Andere Tijden presenteert: Het Eurovisie Songfestival
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    PowNed of View
    21:15
    De geur van succes