Nieuw seizoen 'Project Rembrandt' met Raquel van Haver als nieuw jurylid

In een kersvers seizoen van het succesvolle programma 'Project Rembrandt', vanaf 23 januari op NPO 1, volgen we de nieuwe strijd tussen een groep uiterst gedreven schildertalenten.
Annechien Steenhuizen begeleidt de talenten in voor- en tegenspoed als zij de penselen kruisen om de titel 'beste amateur kunstschilder van Nederland'. Wie gaat er dit keer met deze felbegeerde titel naar huis?
Ook dit seizoen worden de leerlingschilders gecoacht door docenten Iris Frederix en Tyas Leeuwerink. Onder hun bevlogen leiding krijgen ze de kans hun talent in figuratieve kunst verder te ontwikkelen.
Nieuw dit seizoen is jurylid Raquel van Haver. Deze succesvolle Amsterdamse kunstenaar met Colombiaanse roots staat bekend om haar grote formaat werken en haar rauwe, narratieve en figuratieve schilderstijl. Door een solo-expositie in het Stedelijk Museum Amsterdam in 2018 en tentoonstellingen over de hele wereld is zij inmiddels een gevestigde naam in de hedendaagse kunst en het ideale jurylid voor een nieuwe lichting talenten. Samen met jurylid Pieter Roelofs, hoofd Schilder- en Beeldhouwkunst bij het Rijksmuseum, zal Raquel de werken van de amateur schilders beoordelen. Zij bepalen: wie gaat er door en wie valt er af?
Iedere aflevering voeren de amateurschilders opdrachten uit in de geest van Rembrandt en andere grote meesters. Daarbij is het niet de bedoeling de grote meesters te kopiëren of imiteren, maar hun werk erdoor te laten inspireren en zo een eigen stijl te ontwikkelen. De opdrachten brengen de schildertalenten naar prachtige plekken in het land en ontmoetingen met bijzondere figuren zoals Yvon Jaspers, Bert van Leeuwen, Sergio en Fred van Leer. Wie verrast de jury het meest en mag uiteindelijk zijn werk exposeren in het Rijksmuseum?
'Project Rembrandt' zal vanaf 23 januari uitgezonden worden op NPO 1. Het programma wordt geproduceerd door Helder TV in coproductie met de NTR.
Thuiscompetitie
Voor de creatievelingen thuis komt er parallel aan de TV uitzendingen een wekelijkse online competitie. Via video’s op projectrembrandt.nl en de social kanalen delen docenten Iris en Tyas iedere week een technische opdracht met nuttige tips & tricks. Zo kunnen ook schilderfans thuis zich (verder) bekwamen in de figuratieve schilderkunst. Iedereen heeft de mogelijkheid zijn werk in te sturen en maakt wekelijks kans op een mooie prijs.
'Project Rembrandt', op zondag vanaf 23 januari t/m 13 maart om 20.25 uur bij de NTR op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nederland houdt deur naar Songfestival 2027 nog open
- Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
- VRT 1 komt met opvallende nieuwe realityreeks 'De goldies': vijf 65-plussers vieren het leven
- Kijk 'Botched Homes' vanaf woensdag op HGTV
- Jurre Geluk volgt jonge nierpatiënten in 'Mag ik jouw Nier?’
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden
Kijktip van de dag

Terwijl de studenten nog moeten bekomen van het afscheid van Barbara, maakt de nieuwe kotmadam haar intrede al. Farzad overtuigt iedereen om een dag mee te vasten, Maxim toont zijn kwetsbare kant en de studenten krijgen hun punten.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































