Nieuw seizoen 'Lingo' start met 'Lingo VIPS' en 'Vrienden van Lingo'

maandag 16 januari 2023
Foto: Net5/Talpa Network - © William Rutten 2023

Hoeveel woorden raden S10 en Froukje samen? En hoe goed vullen Tim en Tom Coronel elkaar aan? Het nieuwe seizoen van het populaire woordspel 'Lingo' gaat van start met een week lang 'Lingo VIPS'.

In 'Lingo VIPS' spelen bekende Nederlanders een korte, snelle versie van 'Lingo'. Ze gaan voor het goede doel de uitdaging aan om zoveel mogelijk woorden te raden in drie minuten. Het nieuwe seizoen van 'Lingo' start vanaf maandag 6 februari, om 20.00 uur, bij Net5.


De BN'ers spelen dit jaar voor Stichting Lezen en Schrijven. Presentatrice Anita Witzier en volkszanger René Karst zijn ambassadeurs van de stichting: zij spelen op de laatste dag van de week tegen elkaar en nemen aan het eind van de aflevering een cheque in ontvangst met het bij elkaar gespeelde bedrag.

Afleveringen en deelnemers:
Maandag 6 februari: Tim en Tom Coronel tegen Anouk Hoogendijk en Marit Bouwmeester
Dinsdag 7 februari: S10 en Froukje tegen Bilal Wahib en Illias Ojja
Woensdag 8 februari: Roos Schlikker en Stefano Keizers tegen London Loy en April Dabry
Donderdag 9 februari: Tooske en Bastiaan Ragas tegen Jaimy en Steven Kazàn
Vrijdag 10 februari: Anita Witzier en Ferdi Stofmeel tegen René Karst en Steven Brunswijk

'Vrienden van Lingo'
Vanaf vrijdag 10 februari is er ook een nieuwe serie van 'Vrienden van Lingo' te zien, de online spin-off van het taalspelletje. In 'Vrienden van Lingo' gaan in iedere aflevering twee bekende duo’s de ‘woordenstrijd’ met elkaar aan. Zo zien we onder andere Sylvia Geersen en Gaby Blaaser die het opnemen tegen Maxim en Danny Froger, en dagen rapper Sjaak en boer Ayoub de familieleden Harrie en Liesbeth Snijders uit.

Woorden raden blijkt soms een lastige klus voor al deze creatieve vrienden… Gelukkig zijn, net als bij 'Lingo' en 'Lingo VIPS', presentator Jan Versteegh en JP van de partij om de spellen in goede banen te leiden. Welk team sleept de meeste punten binnen en gaat met de felbegeerde Gouden Bal trofee naar huis?

'Vrienden van Lingo' is vanaf vrijdag 10 februari elke vrijdag om 16.00 uur te zien op KIJK.nl.

Afleveringen en deelnemers
Vrijdag 10 februari: Harrie en Liesbeth Snijders tegen rapper Sjaak en boer Ayoub
Vrijdag 17 februari: Koen en Matthy (Bankzitters) tegen Stefan de Vries en Julia Heetman
Vrijdag 24 februari: Mees Dix en Quin van der Zeeuw tegen Jessie Maya en Jeroen van Holland
Vrijdag 3 maart: Nesim el Almahdi en Fraasie tegen Keizer en Jebroer
Vrijdag 10 maart: Sylvia Geersen en Gaby Blaaser tegen Maxim en Danny Froger

De vooravond van Net5
Naast een nieuw seizoen van 'Lingo' is vanaf maandag 6 februari om 19.30 uur ook een andere vertrouwde titel weer elke werkdag te zien bij Net5: '50/50'. In elke aflevering van '50/50' beantwoorden twee kandidaten maar liefst 50 vragen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Ze hebben per vraag 50 procent kans op het juiste antwoord en verdienen 50 euro per goed antwoord. Wie casht na de 50e vraag zijn pot? De presentatie is net als in de voorgaande seizoenen in handen van Winston Gerschtanowitz en Kim-Lian van der Meij.

Nieuwe afleveringen van 'Het Blok Australië', ook vanaf maandag 6 februari, om 18.30 uur, maken de vooravond van Net5 compleet.

'Lingo' wordt geproduceerd door IDTV.
'50/50' wordt geproduceerd door Talpa Entertainment Producties.
'Het Blok Australië' wordt geproduceerd door Banijay Rights.

'Lingo', vanaf maandag 6 februari elke werkdag om 20.00 uur bij Net5, start van het nieuwe seizoen met een week lang 'Lingo VIPS'.

'Vrienden van Lingo', vanaf vrijdag 10 februari, 5 weken elke vrijdag om 16.00 uur exclusief op KIJK.nl.


DOSSIER: Voorjaar 2023: alle plannen, alle zenders (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Chelsea werd op jonge leeftijd in een jeugdinstelling geplaatst. Ze gaat jaren later op bezoek bij mensen die belangrijk zijn voor haar en probeert in gesprekken met hen iets meer te weten te komen over wat er in de eerste jaren van haar leven is gebeurd.

'Chelsea's Blues', om 20.35 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:30
    Silverpoint
    08:50
    Zig & Sharko
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 08:30
    Hoe overleef ik... mezelf?
    10:10
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 16:50
    Verschoten & zoon
    08:50
    Draken: Reddingsrijders
  • 08:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    09:00
    Geen uitzending
  • 08:10
    NCIS
    09:35
    The Rookie
  • 05:00
    Geen uitzending
    09:40
    Hawaii Five-0
  • 08:15
    Grime & Punishment: Dirty Britain
    08:50
    Open Vuur
  • 05:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Wijzer Wonen
    09:00
    Z-Extra
  • 08:46
    Tooldokter
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    Lekker Messy
    09:10
    Sarah's Sweet Table
  • 08:00
    Rosemary and Thyme
    09:10
    Beyond Paradise
  • 08:05
    Below Deck Mediterranean
    09:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 08:45
    NOS Journaal
    10:15
    Nederland in Beweging
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:40
    Calimero
    08:55
    Babar en de belevenissen van Badou