Nieuw bij MAX: Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma'

zaterdag 29 mei 2021

Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma' voor MAX. In het programma staan de parels uit de Nederlandse kleinkunst centraal. Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste liedjes uit de grote kleinkunst-schatkist die Nederland rijk is.

'Klassiekers met Kleinsma' werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de kleinkunstnummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten.


In een intieme studiosetting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse kleinkunst. Wat maakt de liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Daarbij mogen anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers eens grondig afgestoft. Een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een zeskoppige band onder leiding van Bernd van den Bos.

In deze reeks van 'Klassiekers met Kleinsma' staan André van Duin, Jörgen Raymann, Brigitte Kaandorp, Jenny Arean, Stef Bos en Paul de Leeuw centraal.

Simone Kleinsma: 'Het is fantastisch om dit programma te mogen maken. Samen met gerespecteerde collega’s uit het vak, vaak ook vrienden, mag ik in de muzikale schatkist van de Nederlandse kleinkunst duiken. Denk aan Annie M.G. Schmidt, Harry Bannink, Wim Sonneveld en Toon Hermans, maar ook recente nummers van Brigitte Kaandorp en Maarten van Roozendaal. Ze behoren stuk voor stuk tot ons muzikaal cultureel erfgoed. De meeste nummers kennen we nog wel, sommigen zijn we misschien een beetje vergeten en dat zou zonde zijn! Er zitten namelijk prachtige pareltjes tussen! Ik verwacht een feest der herkenning voor de mensen thuis.'

'Klassiekers met Kleinsma', vanaf zondag 30 mei (verschillende data in mei, juni, juli en augustus) om 21.30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Wanneer documentairemaker Zoe hoort dat haar jeugdvriend Kaz gekozen heeft voor een traditioneel gearrangeerd huwelijk, besluit ze hier een documentaire over te maken. Gaandeweg slaan de twijfels toe.

'What's Love Got to Do with It?', film uit, 2022 met oa. Emma Thompson, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:53
    Euromillions winstverdeling
    23:55
    Dertigers
  • 23:25
    Long Bright River
    00:15
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Chicago P.D.
    23:55
    NYPD Blue
  • 22:55
    Twister
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 23:20
    Grosse Pointe Garden Society
    00:15
    S.W.A.T.
  • 23:30
    De Gevaarlijkste Gevangenen van Australië
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 23:25
    ER
    00:10
    Suits
  • 23:45
    SOS Piet
    00:20
    Wat nu weer?
  • 23:20
    Blind Gekocht
    00:30
    Oogappels
  • 23:45
    Modern Family
    00:50
    FBI: International
  • 23:45
    Leverage: Redemption
    00:45
    NCIS: Los Angeles
  • 23:25
    Love it or List it Australia
    00:35
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:00
    The Rookie
  • 23:46
    CEO van mijn leven
    00:00
    Herhalingslus
  • 23:47
    Hobbyklus
    23:55
    5-voor-12
  • 23:30
    Hidden Gems
    00:15
    Toasted!
  • 23:00
    The Chelsea Detective
    00:45
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:20
    White Collar
    00:10
    Burn Notice
  • 23:45
    NOS De Avondetappe
    00:40
    NOS Journaal Laat
  • 23:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:10
    De slimste mens België
    00:20
    Woeste Grond