Nieuw bij MAX: Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma'

zaterdag 29 mei 2021

Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma' voor MAX. In het programma staan de parels uit de Nederlandse kleinkunst centraal. Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste liedjes uit de grote kleinkunst-schatkist die Nederland rijk is.

'Klassiekers met Kleinsma' werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de kleinkunstnummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten.


In een intieme studiosetting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse kleinkunst. Wat maakt de liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Daarbij mogen anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers eens grondig afgestoft. Een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een zeskoppige band onder leiding van Bernd van den Bos.

In deze reeks van 'Klassiekers met Kleinsma' staan André van Duin, Jörgen Raymann, Brigitte Kaandorp, Jenny Arean, Stef Bos en Paul de Leeuw centraal.

Simone Kleinsma: 'Het is fantastisch om dit programma te mogen maken. Samen met gerespecteerde collega’s uit het vak, vaak ook vrienden, mag ik in de muzikale schatkist van de Nederlandse kleinkunst duiken. Denk aan Annie M.G. Schmidt, Harry Bannink, Wim Sonneveld en Toon Hermans, maar ook recente nummers van Brigitte Kaandorp en Maarten van Roozendaal. Ze behoren stuk voor stuk tot ons muzikaal cultureel erfgoed. De meeste nummers kennen we nog wel, sommigen zijn we misschien een beetje vergeten en dat zou zonde zijn! Er zitten namelijk prachtige pareltjes tussen! Ik verwacht een feest der herkenning voor de mensen thuis.'

'Klassiekers met Kleinsma', vanaf zondag 30 mei (verschillende data in mei, juni, juli en augustus) om 21.30 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:15
    Geen uitzending
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:15
    All New Traffic Cops
  • 00:10
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:25
    De Tafel van de Week
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 01:05
    Criminal Minds
    01:05
    Fuller House
  • 01:10
    MacGyver
    01:30
    Bar Rescue
  • 00:45
    Kinderen kopen een huis
    01:35
    Botched
  • 01:00
    C.S.I. New York
    00:45
    FBI
  • 01:13
    Business Branding
    00:58
    Z-Cocktail
  • 01:40
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:15
    Bon Appetit
    01:25
    Winterse Kost
  • 01:00
    Murdoch Mysteries
    01:30
    Darby and Joan
  • 01:35
    NCIS
    01:25
    First Dates Australia
  • 01:35
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:25
    First Dates
    01:10
    Van Roosmalen & Groenteman