Niels van der Laan en Jeroen Woe presenteren 'De Nationale Nieuwsquiz - maar dan anders'

woensdag 25 december 2019

2019 was het jaar waarin de Aziatische tijgermug zijn intrede deed in Nederland, de Donald Duck voor ophef zorgde door een lesbisch stelletje te tekenen en de paus een kathedraal bezocht met een brandweerhelm op.

Presentator en programmamaker Jack Spijkerman leest het hele jaar door vier kranten per dag. Speciaal voor deze quiz verzamelde hij maffe en opvallende krantenartikelen en bestudeerde hij opmerkelijke nieuwsfoto's. Hij selecteerde berichten die misschien niet iedereen gelezen heeft of die het merendeel eind december eigenlijk alweer vergeten is. 'De Nationale Nieuwsquiz – maar dan anders' is donderdag 26 december om 20.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 3.


Cabaretduo Niels van der Laan en Jeroen Woe test de kennis van zes bekende Nederlanders en het publiek. Twee panels, bestaande uit onder andere cabaretière Katinka Polderman, cabaretier Thomas van Luyn, tv-presentator Frank Evenblij en radio-dj Giel Beelen, strijden om de winst. In een keur van absurde nieuwsfeiten proberen ze antwoord te vinden op de vraag: welke onwaarschijnlijke gebeurtenissen hebben dit jaar écht plaatsgevonden?

'Wij zitten, door Even Tot Hier, het hele jaar in het nieuws en dan denk je zo'n beetje alles te weten. Dan komt Jack, met tientallen berichten die állemaal langs je heen zijn gegaan. Het ene nieuwtje nog absurder dan het andere. Maar gekke kleine nieuwtjes zijn ook nieuwtjes en die emancipatie willen we graag doorvoeren in onze versie van de Nationale Nieuwsquiz', aldus Van der Laan en Woe.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

 'De jaren 00 voor tieners' met Steven Van Herreweghe

Steven vertelt de tieners het verhaal van 2003: het jaar waarin we hem hadden. Mannen mochten eindelijk met mannen trouwen, en vrouwen met vrouwen. En het was ook het jaar waarin we met z'n allen op zoek gingen naar een vis. ’t Is daar!

'De Jaren 00 voor Tieners', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:15
    Lou
    01:00
    Het weer (laat)
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Herfstbeelden
  • 06:20
    Sarah zingt
    05:40
    Geen uitzending
  • 06:15
    Maya de Bij
    01:35
    NYPD Blue
  • 02:50
    Geen uitzending
    00:15
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    JOE XMAS
    01:30
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:10
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:00
    Alter Ego
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Cobra Kai
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    Send Nudes: Body SOS
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:00
    Cold Case
  • 00:45
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:23
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:55
    Indian Summer
    01:20
    Winterse Kost
  • 06:00
    Ghosts
    01:40
    The Madame Blanc Mysteries
  • 06:20
    Storage Wars
    01:05
    Hudson & Rex
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 01:35
    Nieuwsuur
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 06:15
    Ella, Oscar & Hoo
    01:15
    Bij ons op de Wallen