Net5 geeft inkijkje in het leven van toekomstig Brits koningspaar

zondag 19 juni 2022

William en Kate, hertog en hertogin van Cambridge, vieren beiden in 2022 hun veertigste verjaardag. Maar voor dit paar duurt het nog even voordat het zijn uiteindelijke taak gaat invullen.

Hoe hebben de twee elkaar ontmoet? Hoe ziet het leven eruit met de kinderen op het paleis? Wat is het geheim achter de opvallende outfits van Kate en waarom boterde het niet tussen haar en Meghan? In 'William en Kate: Koningspaar in de Wacht' geeft Net5 een unieke kijk in het leven van het toekomstige Britse koningspaar en spreekt met verschillende mensen die het paar kennen; van de oom van Kate tot aan de fotograaf van de populaire Britse tabloid The Sun.


Royaltyjournalist Sam Hoevenaar duikt in het leven van prins William en Kate. Er wordt uitgebreid gesproken met Kate’s oom Gary Goldsmith. Hij praat openhartig over zijn nichtje. Ook vertelt hij hoe William een rol speelt voor de camera’s maar in het dagelijkse leven anders is. Journalist Omid Scobie maakte de exit van Meghan en Harry van dichtbij mee en schreef er een boek over. Hij spreekt over de paleiscrisis achter de schermen; de ruziënde schoonzussen en de band tussen de broers die tot de dag van vandaag is bekoeld. Ook blijkt dat William en Kate destijds informatie hebben gelekt aan de pers.

Daarnaast staat Kate bekend als stijlprinses. De Nederlandse modeontwerpster Jet Shenkman staat bij Kate onder de sneltoets. Ze heeft meerdere jurken voor haar mogen ontwerpen en vertelt meer over de samenwerking met het paleis. Modejournaliste Josine Droogendijk bespreekt de stijl van Kate die in de jaren is veranderd van klassiek naar extravagant, glitter en glamour. Wat zijn de geheimen achter deze keuzes? Ook gaan we terug naar het bezoek van Kate aan Nederland in 2016 en we spreken de mensen die haar ontvingen en met vele protocollen te maken kregen.

Fotograaf Arthur Edwards fotografeert de familie al 40 jaar voor de Britse tabloid The Sun en is inmiddels een bekende voor hen. Hij ontmoette Kate de dag voor de verlovingsaankondiging en vertelt hoe ontzettend zenuwachtig ze was. Ook maakte hij van dichtbij mee hoe Harry veranderde nadat hij Meghan ontmoette.

De Nederlandse journalisten Vanessa Lamsvelt en Lia van Bekhoven vertellen over de hoogte- en dieptepunten van het koppel waar zij als Engeland- correspondenten bij aanwezig waren. En hoe groot de macht van de Britse pers is als het op de opinie over de koninklijke familie aankomt.

'William en Kate: Koningspaar in de Wacht' wordt geproduceerd door Stepping Stone Producties en Sam Hoevenaar, verslaggever Koninklijk Huis bij LINDA. en SBS6.

'William en Kate: Koningspaar in de Wacht' is Powered by LINDA. en op maandag 20 juni om 20.30 uur te zien bij Net5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.

'De Box', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    Ik vraag het aan
    00:09
    Eurodreams
  • 23:00
    90 minutes
    01:00
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Winter Vol Liefde
    00:15
    Gooische Vrouwen
  • 23:15
    9-1-1
    00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 23:10
    A Day to Die
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 23:55
    Mee met de Flikken
    00:45
    24
  • 23:25
    ER
    00:10
    Suits
  • 23:50
    Nonkel Jef
    00:15
    Are You Being Served?
  • 23:55
    Komen Eten
    01:00
    De Tafel van Gert
  • 23:40
    Friends
    00:10
    New Girl
  • 23:20
    The Winter King
    00:25
    The Paddock
  • 23:30
    A Place in the Sun
    00:35
    Love Island UK
  • 23:55
    Family Law
    00:40
    Big Sky
  • 23:49
    Z-Beurs
    00:21
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:25
    Roger
  • 23:35
    Bon Appetit
    00:35
    Chris Cooks Cymru
  • 00:00
    Marie Antoinette
    00:55
    Darby and Joan
  • 23:20
    Hudson & Rex
    00:15
    The Resident
  • 23:50
    Eva
    00:40
    NOS Journaal Laat
  • 23:40
    Pauscast
    00:05
    De Nachtzoen
  • 00:00
    De slimste mens
    00:40
    Van Roosmalen & Groenteman