Nederland wil Pieter Omtzigt als president

Voor de nieuwe BNNVARA-podcast 'De Staatsgreep van Marcel van Roosmalen' is onderzoek gedaan naar wie Nederlanders het liefst als president zouden zien. De uitkomst is verrassend: bijna een kwart van de Nederlanders heeft een voorkeur voor Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt als gekozen staatshoofd.
Waarom zijn de Oranjes, ondanks allerlei grote en kleine akkefietjes, nog steeds zo populair? Wat doen ze eigenlijk de hele dag? En hoe bespelen ze de media? In de vijfdelige podcast 'De Staatsgreep' onderzoekt voormalig Republikein van het Jaar Marcel van Roosmalen waarom Nederland nog steeds een monarchie is, en wat een toekomstig president van onze koninklijke familie kan leren. Hij krijgt daarbij hulp van podcastmaker Roelof de Vries.
Om alvast een voorschot op de mogelijke toekomst te nemen vroeg Marketing Analytics Agency No Ties in een representatieve steekproef wie Nederlanders het liefst als president zouden zien. Aan de respondenten zijn elf presidentskandidaten voorgelegd, waaronder Van Roosmalen zelf, Koning Willem Alexander en Pieter Omtzigt.
Die laatste is bij maar liefst 24 procent de favoriete kandidaat om het ambt te gaan vervullen. Het kamerlid speelde onder meer een prominente rol bij het aan de kaak stellen van de toeslagenaffaire. Omtzigt laat de andere kandidaten ruim achter zich. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb is de nummer twee-keuze van Nederland met 13 procent van de stemmen. Op de derde plaats volgt minister-president Mark Rutte met 10,5 procent. Aan de deelnemers werd ook gevraagd welke kwaliteiten zij belangrijk vinden bij een president. 'Morele autoriteit' en 'visie' werden daarbij het vaakst genoemd.
De eerste aflevering van 'De staatsgreep van Marcel van Roosmalen' is vanaf 23 december te beluisteren in de NPO Radio 1-app of via je favoriete podcast platform. De andere afleveringen volgen op 24, 27, 28 en 29 december.
Marcel van Roosmalen is columnist, schrijver, en anti-monarchist. Hij maakte eerder voor BNNVARA en NPO Radio 1 de podcast 'De Gijzeling van Gladbeck' en is tweewekelijks met Noortje Veldhuizen en Roelof de Vries te horen in 'De Krokante Leesmap'.
Roelof de Vries is voormalig Slimste Mens en radiopresentator ('B.V.S.C.', 'De Nieuws BV') en podcastmaker bij BNNVARA.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Studio 100 hoopt nieuw tijdelijk theater te bouwen in Hofstade
- Dan keert 'Blind Gekocht' terug op Play
- Floortje Dessing vraagt aandacht voor uitbuiting wilde dieren voor vermaak toeristen
- 'Een Vergetelijk Mooie Reis': Paul de Leeuw reist met mensen met dementie naar Benidorm
- Nieuw seizoen van 'Unexpected' op TLC
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- Politie toont verdachte explosie Atrium in 'Opsporing Verzocht'
- Toby Alderweireld gaat culinaire strijd aan met drie West-Vlamingen in 'Komen Eten'
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Oplossingen en nieuwe zaken in 'Kunnen we Overeenkomen?'
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug!
Kijktip van de dag

In oktober 2004 wordt Katherine Schelfhout (21) gewurgd nabij het Gentse Citadelpark. Aanvankelijk vermoedt men een serieverkrachter, maar haar stille vriendje blijkt verdacht en beroept zich op geheugenverlies tot aan zijn proces.
'Moordzaken: Liefde is geen Alibi', om 21.50 uur op VTM.



































