'NCRV Dokument Homopesten' op NPO 2 Extra

maandag 27 juli 2020

In 'NCRV Dokument Homopesten' schetst Frans Bromet een schokkend beeld van homohaat in Nederland. Helen is lesbisch en wordt gepest wordt door haar buren. Ze plassen in haar tuin, bekladden de muren en gooien poep tegen de ramen.

Ze schelden en maken klaarkomgeluiden. Helen’s zoontje durft niet meer naar buiten. John en Rob worden door hun buren met de dood bedreigd: 'Vieze vuile kankerhomo's, we maken jullie dood.' Rob is mishandeld en zijn auto wordt regelmatig beschadigd. John en Rob willen verhuizen.


Sinds burgemeester Wolfsen van Utrecht het aan de stok kreeg met een homostel dat slachtoffer was van homopesten, is Nederland verrijkt met twee meldpunten voor homodiscriminatie. Op beide meldpunten zijn inmiddels honderden meldingen gedaan van pesterijen en fysiek geweld tegen homo's en lesbiennes.

Susan is een lesbische vrouw. Ze heeft al een aantal jaren last van haar buurman die haar bedreigt en pest vanwege haar seksuele geaardheid. Hij scheldt haar uit voor vuile lesbo en mannenhaatster en laat zijn geslachtsdelen zien. Ook dreigt hij haar oude hond te molesteren.

Sinds Waloy bij zijn buren heeft geklaagd over geluidsoverlast bij een feestje wordt hij uitgescholden voor vieze homo en pedofiel. De spanningen zijn zo hoog opgelopen dat hij zijn woning niet meer in durft.

De schokkende verhalen van homohaat tonen aan dat daders van pesterijen vaak buurtgenoten zijn. Als slachtoffers aangifte doen bij de politie wordt hun verhaal afgedaan als burenruzie. Homodiscriminatie is een misdrijf en strafbaar maar burenruzie is dat niet. De pesters gaan meestal vrijuit.

De onderschatting van burgemeester Wolfsen van het fenomeen homodiscriminatie blijkt geen incident maar het topje van de ijsberg te zijn.

'NCRV Dokument Homopesten' is geregisseerd door Frans Bromet en geproduceerd door Bromet&dochters.

'Homopesten', dinsdag 28 juli om 21.00 uur op het themakanaal NPO2 extra.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Casa Hogar
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Whispers of the earth
    22:55
    Deep Deception
  • 20:00
    Slotconcert Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:10
    Huis Gemaakt
    22:25
    Telefacts Zomer
  • 21:25
    Overtreders
    22:25
    Crime Scene Cleaners
  • 20:35
    Dear John
    22:30
    Departure
  • 20:35
    The Detonator
    22:20
    Wake of Death
  • 20:50
    Fair Trade
    22:50
    ER
  • 21:25
    Tegen de Sterren Op
    22:20
    Airwolf
  • 21:15
    Gert & James Zomershow: beste vrienden
    23:15
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Horizon Line
    22:20
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:20
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:50
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:46
    Car Upd8te
    21:58
    Business Branding
  • 21:42
    Lifestyle en wonen
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:30
    Ware Delicatessen
    22:00
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:00
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:35
    Ons Droomproject in Wales
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:25
    De dag dat
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:35
    Curaçao en het wonder van het WK
    22:30
    Parels voor de zwijnen