'NCRV Dokument Homopesten' op NPO 2 Extra

maandag 27 juli 2020

In 'NCRV Dokument Homopesten' schetst Frans Bromet een schokkend beeld van homohaat in Nederland. Helen is lesbisch en wordt gepest wordt door haar buren. Ze plassen in haar tuin, bekladden de muren en gooien poep tegen de ramen.

Ze schelden en maken klaarkomgeluiden. Helen’s zoontje durft niet meer naar buiten. John en Rob worden door hun buren met de dood bedreigd: 'Vieze vuile kankerhomo's, we maken jullie dood.' Rob is mishandeld en zijn auto wordt regelmatig beschadigd. John en Rob willen verhuizen.


Sinds burgemeester Wolfsen van Utrecht het aan de stok kreeg met een homostel dat slachtoffer was van homopesten, is Nederland verrijkt met twee meldpunten voor homodiscriminatie. Op beide meldpunten zijn inmiddels honderden meldingen gedaan van pesterijen en fysiek geweld tegen homo's en lesbiennes.

Susan is een lesbische vrouw. Ze heeft al een aantal jaren last van haar buurman die haar bedreigt en pest vanwege haar seksuele geaardheid. Hij scheldt haar uit voor vuile lesbo en mannenhaatster en laat zijn geslachtsdelen zien. Ook dreigt hij haar oude hond te molesteren.

Sinds Waloy bij zijn buren heeft geklaagd over geluidsoverlast bij een feestje wordt hij uitgescholden voor vieze homo en pedofiel. De spanningen zijn zo hoog opgelopen dat hij zijn woning niet meer in durft.

De schokkende verhalen van homohaat tonen aan dat daders van pesterijen vaak buurtgenoten zijn. Als slachtoffers aangifte doen bij de politie wordt hun verhaal afgedaan als burenruzie. Homodiscriminatie is een misdrijf en strafbaar maar burenruzie is dat niet. De pesters gaan meestal vrijuit.

De onderschatting van burgemeester Wolfsen van het fenomeen homodiscriminatie blijkt geen incident maar het topje van de ijsberg te zijn.

'NCRV Dokument Homopesten' is geregisseerd door Frans Bromet en geproduceerd door Bromet&dochters.

'Homopesten', dinsdag 28 juli om 21.00 uur op het themakanaal NPO2 extra.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    De Faker
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    07:00
    Sta op met Radio 2
  • 07:35
    De Marsupilami's
  • 07:25
    K3 Roller Disco
    01:55
    Geen uitzending
  • 07:15
    The Motorway
    00:55
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 07:30
    Fuller House
    02:00
    Geen uitzending
  • 07:30
    Brooklyn Nine-Nine
    03:45
    Geen uitzending
  • 07:20
    Sarah's Sweet Table
  • 07:35
    Shades of Blue
    02:20
    Geen uitzending
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:31
    De tip
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:25
    A la carte
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 07:30
    All Creatures Great and Small
    02:05
    Death Valley
  • 06:55
    Grey's Anatomy
  • 07:30
    NOS Journaal
    06:35
    Nederland in Beweging
  • 07:15
    Tijd voor Max
    07:00
    Andere Tijden Kort
  • 07:35
    Waffel de wonderhond
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal