'My Soul Drifts Light Upon a Sea of Trees' op NPO 2

Hoe kun je mensen helpen het leven in te stappen in plaats van eruit? In de documentaire 'My Soul Drifts Upon A Sea of Trees' zien we hoe Ittetso Nemoto, een Zenpriester in Japan, zich het lot van suïcidale mensen en hun naasten aantrekt.
Eerder in zijn leven verloor Nemoto zelf een oom, een vriend en een vriendin door zelfmoord. Gemankeerd door dit vroege verlies besluit hij een groep voor mensen met suïcidale gedachten op te starten. Hij gelooft dat met aandacht voor elkaar, meditatie, muziek en dans en met het op tijd oppikken van de signalen, deze epidemie in Japan kan worden bestreden waar zelfdoding soms zelfs als een ‘daad van schoonheid’ wordt gezien. En daar wijdt hij zich vol overgave aan toe. Door te luisteren en te praten probeert hij suïcidale mensen op andere gedachten te brengen. Hij helpt ze anders naar hun leven en verleden te laten kijken, hun ervaringen te transformeren om ze zo in staat te stellen dat ze niet voor de dood, maar voor het leven kiezen en niet ten onder gaan aan hun wanhoop en eenzaamheid, terwijl hun leven nog zoveel belofte bevat.
Zelfmoord is een universeel gegeven. De cijfers zijn schokkend. In de EU plegen jaarlijks 58.000 mensen zelfmoord. Dat is meer dan het aantal Europese gewelds- en verkeersslachtoffers per jaar bij elkaar (resp. zo'n 5.300 en 50.000 doden). Volgens een onderzoek van het Trimbos-instituut onder Nederlanders van 18 tot en met 64 jaar denken jaarlijks in Nederland zo'n 410.000 mensen aan zelfmoord. Daarvan doen 94.000 mensen ook daadwerkelijk een poging om zichzelf te doden. Elke dag overlijden er 5 mensen in NL door zelfdoding. On a global scale plegen ieder jaar naar schatting 1.000.000 mensen over hele wereld zelfmoord. Dat betekent: iedere 32 seconden één persoon.
Uit onderzoek is bekend dat degene die een eind aan zijn leven maakt vrijwel nooit 'zichzelf' is op het moment dat hij overlijdt. Zo iemand is in paniek en voelt zich opgejaagd. Dat leidt tot een blikvernauwing met maar één mogelijke conclusie.
Hoewel de film geen gemakkelijk onderwerp behandelt, zijn de makers erin geslaagd dicht op de huid van hun personages te komen, wat resulteert in een intieme ingetogen en cinematografische film waarmee ze een belangrijke bijdrage leveren aan dit complexe, maatschappelijk vraagstuk.
'My Soul Drifts Light Upon a Sea of Trees', zondag 23 juni om 15.15 uur bij de KRO-NCRV op NPO 2. Deze documentaire is een herhaling van 29 mei 2019.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- WNL-presentator Frank van Leeuwen wint 27ste seizoen van 'De Slimste Mens': 'Als een idioot voorbereid'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- 'Nachtdieren USA' rijdt rond in Oklahoma
- 'Vroege Vogels' bezoekt Park Schothorst
- 'Je Zal Het Maar Hebben Junior' zondag met Turan & Feline
- Zaterdag zie je een emotionele Natassia in 'The Real Housewives Of Antwerp'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen'
Kijktip van de dag

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.
'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.



































