'Muziekstad' deze week in Eindhoven

vrijdag 19 maart 2021

In deze vijfde aflevering van 'Muziekstad' is Eva Koreman in Eindhoven. Ze spreekt yéyé-beat-zangeres Fleur en het psychedelische rock 'n roll-trio MOOON.

Verder een portret van Sem Jansen en meestergitarist Leif de Leeuw, die al tien jaar samen spelen.


De regio rond Eindhoven geldt als de meest innovatieve plek ter wereld op gebied van technologie en design. Maar in deze aflevering van 'Muziekstad' in Eindhoven spelen drie bands uit deze streek die met hun sound juist teruggrijpen naar de sixties en seventies. Eva Koreman ontmoet yéyé-beat-zangeres Fleur en het psychedelische rock ’n roll-trio MOOON. Verder een portret van Sem Jansen en meestergitarist Leif de Leeuw. Vijf jaar geleden kwam zanger Sem uit de kast als transgender, en in de jaren daarop ging hij in transitie. Dat was razend spannend: door de hormonen verandert je stem, en kun je dan nog wel zingen?

Over 'Muziekstad'
Van de huiskamerstudio naar de oefenruimte, van de snackbar naar de nachtclub en van het schoolplein naar het poppodium: 'Muziekstad' vindt de spannendste artiesten in alle windrichtingen. In elke aflevering staat één stad centraal, waar drie artiesten of bands hun lokale scene in kaart brengen. Zij leiden ons rond langs de plekken waar ze hun muziek schrijven, de locaties die vormend zijn geweest en hen inspireren. Ze geven een intiem kijkje in de keuken, en de artiesten treden op in het lokale poppodium.

In 'Muziekstad' wordt niet gefocust op de namen die al in elke talkshow aanschuiven, maar juist ook op de spannende underground en de artiesten van de toekomst. In Rotterdam ontmoette Koreman de eigenzinnige popartiesten Froukje en Naaz, in Zwolle onderzoekt ze hoe het eraan toegaat sinds Opgezwolle de handdoek in de ring gooide en deze week in Eindhoven stapt ze in een tijdmachine, naar de psychedelische jaren ‘60 en de gitaarsolo’s van de jaren ‘70.

VPRO 3voor12 & NPO 3FM
De serie is gemaakt door 3voor12, het platform voor alternatieve popmuziek van de VPRO.
De complete livesessies van de artiesten zijn te zien op: vpro.nl/3voor12. In '3voor12 Radio' op 3FM wordt uitgebreid aandacht besteed aan het programma.

'Muziekstad' een programma in het kader van het Actieplan Cultuur van de NPO, waarmee de publieke omroep muzikanten en kunstenaars een alternatief podium wil bieden tijdens de coronacrisis.

'Muziekstad', zaterdag 20 maart rond 23.00 uur bij de VPRO op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 07:10
    Sarah: Sokpop en de klanken
    06:00
    Tik Tak
  • 07:10
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    10:45
    Rich Kids Go Skint
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    This Is Us
  • 06:35
    Blue Bloods
    02:20
    Pawn Stars
  • 07:00
    First on Scene
    01:45
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:30
    Without a Trace
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:04
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:50
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:40
    Meat Timon
  • 07:05
    Call the Midwife
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 07:05
    Storage Wars
    02:30
    Below Deck
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    02:05
    NOS Journaal
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:10
    Lucas de spin
    02:25
    EenVandaag