Muziekexpert Atze de Vrieze en Andreas Blühm (Groninger Museum) in vijfde aflevering 'Museum in de Maak'

donderdag 14 januari 2021

In de zesdelige podcast volgen we Jörgen Tjon bij zijn zoektocht om het perfecte museum van Nederland samen te stellen. Met behulp van museumdirecteuren uit heel Nederland (van o.a. Het Stedelijk Museum, Vincent van Gogh Museum en het Mauritshuis) geeft Jörgen een plekje aan culturele objecten die een rol hebben gespeeld in de totstandkoming van het Nederland, zoals wij dat vandaag de dag kennen.

De objecten zijn ingebracht door deelnemers van het televisieprogramma 'Het Museum van Nederland'.


Aflevering 5: Nederland muziekland
De zendbak van een oud-radiopiraat, de smoking van een Indorocker en de Zwarte Cross. Het zijn alledrie objecten die zijn ingebracht in 'Het Museum van Nederland' en iets zeggen over Nederland als muziekland. In aflevering vijf van de podcast 'Museum in de Maak' onderzoekt Jörgen Tjon welke plaats muziek moet krijgen in 'Het Museum van Nederland'. Muziek kan ons veel vertellen over verschillende cultuurstromingen in Nederland, maar hoe vertaal je dat naar een expositie? In deze aflevering spreekt Jörgen met muziekexpert Atze de Vrieze over de rol van muziek in de Nederlandse geschiedenis en over de invloed die de objecten in 'Het Museum van Nederland' hebben gespeeld in die geschiedenis. Ook spreekt Jörgen met Andreas Blühm, directeur van het Groninger Museum. In het Groninger Museum weten ze hoe ze muziek moeten exposeren: David Bowie werd en The Rolling Stones worden daar geëxposeerd

De vijfde aflevering van de MAX-podcast 'Museum in de Maak is nu te beluisteren op www.museumvannederland.nl, NPO Luister, Spotify en de bekende streamingsplatforms.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - finalisten (VTM)

Na weken vol audities, callbacks en studioshows is het zover: de grote finale van 'So You Think You Can Dance'. Zes dansers strijden in solo's, duo's en voor het eerst ook trio's om de titel én een unieke danskans in Los Angeles. Wie wint 'So You Think You Can Dance 2026'?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 12:50
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:35
    Het Weer (middag)
  • 13:00
    Meiden die rijden
    13:50
    The Lost Husband
  • 05:55
    Geen uitzending
    13:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:45
    Achter de schermen
    13:40
    Friends
  • 12:25
    The Spencer Sisters
    13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:30
    Lost Car Rescue
    15:10
    3rd Rock From the Sun
  • 13:00
    De Zomerkeuken
    13:25
    Next Level Chef
  • 13:05
    Snapped: Killer Couples
    16:20
    Killer at the Crime Scene
  • 13:10
    Alle Zaken op een Rijtje
    13:18
    City Reports
  • 12:57
    Tooldokter
    13:14
    De tip
  • 13:05
    Loïc zot van koken weekmenu
    14:00
    Open Vuur
  • 12:25
    Agatha Christie: Murder is Easy
    13:15
    Midsomer Murders
  • 12:55
    American Housewife
    14:45
    NCIS: Los Angeles
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    15:15
    NOS Studio Sport
  • 12:35
    Volle Zalen
    13:15
    Fryslân Dok
  • 13:05
    Mega Mindy
    13:30
    Trex