Muziekexpert Atze de Vrieze en Andreas Blühm (Groninger Museum) in vijfde aflevering 'Museum in de Maak'

donderdag 14 januari 2021

In de zesdelige podcast volgen we Jörgen Tjon bij zijn zoektocht om het perfecte museum van Nederland samen te stellen. Met behulp van museumdirecteuren uit heel Nederland (van o.a. Het Stedelijk Museum, Vincent van Gogh Museum en het Mauritshuis) geeft Jörgen een plekje aan culturele objecten die een rol hebben gespeeld in de totstandkoming van het Nederland, zoals wij dat vandaag de dag kennen.

De objecten zijn ingebracht door deelnemers van het televisieprogramma 'Het Museum van Nederland'.


Aflevering 5: Nederland muziekland
De zendbak van een oud-radiopiraat, de smoking van een Indorocker en de Zwarte Cross. Het zijn alledrie objecten die zijn ingebracht in 'Het Museum van Nederland' en iets zeggen over Nederland als muziekland. In aflevering vijf van de podcast 'Museum in de Maak' onderzoekt Jörgen Tjon welke plaats muziek moet krijgen in 'Het Museum van Nederland'. Muziek kan ons veel vertellen over verschillende cultuurstromingen in Nederland, maar hoe vertaal je dat naar een expositie? In deze aflevering spreekt Jörgen met muziekexpert Atze de Vrieze over de rol van muziek in de Nederlandse geschiedenis en over de invloed die de objecten in 'Het Museum van Nederland' hebben gespeeld in die geschiedenis. Ook spreekt Jörgen met Andreas Blühm, directeur van het Groninger Museum. In het Groninger Museum weten ze hoe ze muziek moeten exposeren: David Bowie werd en The Rolling Stones worden daar geëxposeerd

De vijfde aflevering van de MAX-podcast 'Museum in de Maak is nu te beluisteren op www.museumvannederland.nl, NPO Luister, Spotify en de bekende streamingsplatforms.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 18:20
    Kennedy, Sinatra and the Mafia
    19:10
    Click to Kill: The AI War Machine
  • 18:05
    Lettersoep
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:05
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 18:10
    The Goldbergs
    18:40
    Home Economics
  • 17:55
    All New Traffic Cops
    19:40
    Top 20 Funniest
  • 18:20
    ER
    19:15
    S.W.A.T.
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:20
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    RAUW: Nick Bril
    19:00
    De Grannies van Amsterdam
  • 18:00
    Fire Country
    18:50
    The Rookie
  • 18:05
    3rd Rock From the Sun
    18:40
    Storage Wars
  • 17:55
    Hello Goodbye NL
    18:50
    Next Level Chef
  • 17:15
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 18:00
    Z-Extra
    18:25
    Herhalingslus
  • 18:18
    Lifestyle & Wonen
    18:55
    Soul & Disco Train
  • 18:20
    Foodies & The City
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    EenVandaag
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 18:20
    Vlogmania
    18:45
    Het Klokhuis