Museum De Pont ontvangt 'Tussen Kunst en Kitsch'

dinsdag 20 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Museum De Pont in Tilburg getaxeerd. Emiel Aardewerk taxeert een bodebus. Deze bodebus was eigenlijk een attribuut van postbezorgers uit de achttiende eeuw.

De bode was in dienst van een stad of belangrijk persoon en bezorgde belangrijke post door het hele land. Op vertoon van zo’n bodebus, die hij bij zich droeg, kon hij gratis reizen met postkoetsen of trekschuiten. De term 'bodebus' is een samenstelling van het woord ‘bode’, diender, en ‘bus’, de koker waar de brieven voor vervoer in gedaan werden. Het werd aan een lint schuin om het lichaam gedragen door de bode.


Verder taxeert Tom Angevaren een juwelenkistje. De prachtig gegraveerde parelmoeren medaillons duiden op een navolger van Cornelis Bellekin, de beste Nederlandse parelmoersnijder uit de zeventiende eeuw. Het kan misschien een huwelijkskistje zijn. Op de verschillende mythologische voorstellingen zien we onder andere het verhaal van Orfeus en de dieren, Mars en Venus die in bed worden betrapt, en Apollo die Marsyas vilt.

Expert Jaap Polak taxeert een signaalhoorn. Hij vertelt dat dit een signaalhoorn of roephoorn is, toebehorend aan het opperhoofd van de stam. Het is gemaakt van olifantstand en werd gebruikt om signalen mee te geven, bijvoorbeeld bij de start van de jacht of gevecht.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 21 oktober om 20.40 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026: preview series
    23:05
    Keno
  • 22:20
    Once Upon a Time in Northern Ireland
    23:18
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:45
    Wetsdokters
    23:50
    Chicago Fire
  • 23:00
    Ik Vertrek
    00:00
    Sex Stories
  • 20:35
    Schindler's List
  • 22:20
    Columbo
    23:40
    Ultimate Police Interceptors
  • 22:30
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:30
    Airwolf
    23:30
    Nonkel Jef
  • 21:55
    Scheire en de Schepping
    23:05
    De Spor XL: kleine jongens dromen groot
  • 22:45
    Friends
    23:40
    Modern Family
  • 22:20
    Doom Patrol
    23:25
    Blue Bloods
  • 22:15
    Huizenjagers
    23:05
    Hello Goodbye
  • 23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:55
    The Rookie
  • 22:56
    Z-Insurance
    23:03
    Z-Nieuws
  • 22:55
    Kan ik het ook?
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:15
    Vanavond bij ons
  • 22:00
    Foyle's War
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Rutgers Lobby
    23:05
    De dierenarts van Yorkshire
  • 22:50
    The Nevermets
    23:45
    Daten in het Dorp op Texel