Museum De Pont ontvangt 'Tussen Kunst en Kitsch'

dinsdag 20 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Museum De Pont in Tilburg getaxeerd. Emiel Aardewerk taxeert een bodebus. Deze bodebus was eigenlijk een attribuut van postbezorgers uit de achttiende eeuw.

De bode was in dienst van een stad of belangrijk persoon en bezorgde belangrijke post door het hele land. Op vertoon van zo’n bodebus, die hij bij zich droeg, kon hij gratis reizen met postkoetsen of trekschuiten. De term 'bodebus' is een samenstelling van het woord ‘bode’, diender, en ‘bus’, de koker waar de brieven voor vervoer in gedaan werden. Het werd aan een lint schuin om het lichaam gedragen door de bode.


Verder taxeert Tom Angevaren een juwelenkistje. De prachtig gegraveerde parelmoeren medaillons duiden op een navolger van Cornelis Bellekin, de beste Nederlandse parelmoersnijder uit de zeventiende eeuw. Het kan misschien een huwelijkskistje zijn. Op de verschillende mythologische voorstellingen zien we onder andere het verhaal van Orfeus en de dieren, Mars en Venus die in bed worden betrapt, en Apollo die Marsyas vilt.

Expert Jaap Polak taxeert een signaalhoorn. Hij vertelt dat dit een signaalhoorn of roephoorn is, toebehorend aan het opperhoofd van de stam. Het is gemaakt van olifantstand en werd gebruikt om signalen mee te geven, bijvoorbeeld bij de start van de jacht of gevecht.

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 21 oktober om 20.40 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Eurovisiesongfestival in context
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:50
    De Trein
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    22:55
    De Bogaartjes
  • 20:35
    The Expendables 2
    22:10
    The Irrational
  • 20:35
    Blue Thunder
    22:25
    Columbo
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Gooische Vrouwen
  • 20:35
    Commissaris Roos
    22:35
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:35
    Truth Be Told
    22:20
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:20
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:15
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:55
    Z-Insurance
  • 20:37
    Aan de wand
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    20:55
    Foodies & The City
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    The Marlow Murder Club
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 20:30
    Eurovisie Songfestival voorbeschouwing
    21:00
    Eurovisie Songfestival
  • 20:25
    De klas van '26
  • 20:25
    Down The Road
    21:25
    PowNed of View