Mozart Top 50 afsluiting eerste Mozartweek NPO Radio 4

De Mozart Top 50 vormt de afsluiting van de eerste Mozartweek van NPO Radio 4. De klassieke muziekzender staat van maandag 10 juni tot en met vrijdag 14 juni vijf dagen lang in het teken van de beroemde Oostenrijkse componist.
Luisteraars kunnen tot en met dinsdag 11 juni via www.nporadio4.nl stemmen op hun favorieten uit het complete oeuvre van Wolfgang Amadeus Mozart. De door hen samengestelde Mozart Top 50 is vrijdag 14 juni te horen tussen 09.00 en 19.00 uur op NPO Radio 4.
'Mozart is vaak de eerste componist die bij je opkomt als je aan klassieke muziek denkt', zegt Simone Meijer, zendermanager van NPO Radio 4. 'Hij was een wonderkind dat uitgroeide tot een veelzijdig componist: pianosonates, opera’s, symfonieën, strijkkwartetten… Mozart componeerde meer dan 600 werken in ongeveer dertig jaar tijd. Hij was ook een fascinerend persoon, geestig, flamboyant en excentriek. Dat alles biedt voldoende ingrediënten om een week lang bij Mozart stil te staan.'
Tijdens de Mozartweek is er op NPO Radio 4 overdag veel aandacht voor de componist en zijn muziek. Uiteraard komen de allergrootste 'hits' voorbij en zullen de programmamakers de luisteraars ook verrassen met zijn minder bekende meesterwerken.
In elk programma is deze week de rubriek Wolfgangs Woorden te horen, waarin Owen Schumacher bijzondere citaten voorleest uit de honderden, vaak grappige brieven die Mozart schreef tijdens zijn lange reizen door Europa. NPO Radio 4-presentator Lex Bohlmeijer doet elke avond tussen 19.00 en 20.00 uur in het programma 'Passaggio' verslag van zijn fietstocht in de voetsporen van Mozart in en rond Salzburg.
Online kunnen luisteraars via www.nporadio4.nl onder meer meedoen aan de quiz Amadeus: feit en fictie. Voor wie eerst zijn kennis wil opvijzelen, is er een 'biografie voor beginners': Leer Mozart kennen in 5 stappen.
In korte video’s vertellen musici wat Mozart voor hen betekent. Operazangeres Francis van Broekhuizen verzorgt tijdens de Mozartweek voor NPO Radio 4 een podcast over Mozarts leven aan de hand van zijn opera's.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Award winnende 'Regular Show' keert terug met nieuwe serie op Cartoon Network
- Nieuw seizoen '1000-lb Sisters' op TLC
- VTM zoekt nieuw zangtalent: schrijf je nu in voor 'The Voice van Vlaanderen' 2027
- Koppels strijden om een ton in 'De Staatsloterij Show' op SBS6
- Omroep ZWART en BNNVARA lanceren 'Die Andere Late Night'
- 'PowNed of View: ME' over toenemend geweld tegen politie en de Mobiele Eenheid
- Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht': 'Dat beseffen jullie toch zelf ook wel?'
- 'Wacht… kussen zij echt?' Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7'
Kijktip van de dag

Nog veertien dansers, of zeven duo's, zijn in de running. Van een zwoele paso doble tot een klassieke Weense wals: iedereen geeft het beste van zichzelf. De dansers trekken ook naar Carré in Amsterdam voor een inspirerend bezoek aan de musical 'West Side Story'.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































