Moordenaars en andere zware criminelen praten openhartig over hun gruweldaden in AVROTROS-podcast 'Daders'

zaterdag 16 november 2019

Moordenaars, drugscriminelen en oud-tbs'ers verbreken in een nieuwe AVROTROS-podcast hun stilzwijgen. Openhartig praten zij in het zesdelige 'Daders' over hoe zij tot hun gruwelijke daden zijn gekomen.

Hebben ze spijt? En waarom verdienen zij nog een tweede kans? In open, directe en confronterende gesprekken werpt 'EenVandaag'-journalist Cas de Jong een blik in het brein van mensen die tot het ergste in staat bleken te zijn. 'Daders' is vanaf donderdag 21 november te beluisteren via Radio1.nl/podcasts en populaire podcast-apps als Apple Podcasts, Spotify en Stitcher.


Wesley Zippro is zestien jaar oud wanneer hij een brute roofmoord pleegt: 'Ik kreeg een adrenalinerush en in één keer kwam al die woede eruit en stak ik hem met tien messteken neer. Daarna wist ik wel dat ik een grens over was gegaan en mijn leven nooit meer hetzelfde zou zijn.' Bijna twintig jaar brengt Wesley door in gevangenissen en tbs-klinieken.

Gerrit Stanneveld is amper twintig jaar oud wanneer hij op koelbloedige wijze zijn schoonvader om het leven brengt. Hij zit vast, komt vrij en gaat vervolgens opnieuw de fout in wanneer hij bij een verkeerscontrole twee agenten neerschiet. Het stempel moordenaar raakt hij nooit meer kwijt: 'Voor de maatschappij ben ik al lang afgeschreven, eens een moordenaar altijd een moordenaar. Ik ben game over.'

Voormalig drugsbaron Joop Gottmers verdient in zijn hoogtijdagen als crimineel 'met gemak 25.000 euro per uur'. Maar zijn ruige leven heeft ook een enorme keerzijde en bereikt een dieptepunt als een andere drugsbende zijn 1-jarige dochtertje onder schot neemt. 'Ze hadden een pistool tegen het hoofdje van mijn dochtertje gezet. Ik was zo woedend en heb meteen contact gelegd met hitteams uit Joegoslavië om deze gasten te laten liquideren.' Inmiddels heeft Joop al het geweld afgezworen en geeft hij voorlichting aan jongeren over de gevaren van drugs.

Iedere week verschijnt er een nieuwe aflevering, waarin één levensverhaal centraal staat. Naast Zippro, Stanneveld en Gottmers komen drie andere criminelen aan het woord. Willeke Meijer, die de verkrachter van haar dochter vergiftigde en doodstak. Ex-tbs'er Ganimet Hendrison, die tijdens een zeer gewelddadige psychose verschillende mensen aftuigde. En Wilfred Kols, die met grof geweld drugsschulden incasseerde.

'Daders', vanaf donderdag 21 november elke week een nieuwe aflevering bij AVROTROS op Radio1.nl/podcasts.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:25
    VRT NWS laat
    22:50
    Het weer (laat)
  • 22:15
    Patience
    23:05
    Black sands
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    So You Think You Can Dance
    00:20
    The Good Doctor
  • 21:40
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    22:50
    The Transporter
  • 22:10
    Obsessed
    00:15
    The Big Bang Theory
  • 22:10
    Benedetta
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 21:40
    Narcos
    22:35
    ER
  • 21:50
    Baywatch
    22:50
    Nonkel Jef
  • 20:40
    Sherlock Holmes
    22:55
    Vik & Gert
  • 22:25
    FBI: International
    00:15
    So Help Me Todd
  • 20:35
    Goodfellas
    23:20
    Ghostbusters II
  • 21:50
    Kinderen kopen een huis
    23:45
    A Place in the Sun
  • 22:05
    Shades of Blue
    22:55
    CSI: Miami
  • 22:22
    Trends Talk
    22:58
    Z-Nieuws
  • 22:13
    Het zelfbouwhuis
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:25
    Peppe e Carluccio
    23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 22:00
    Death in Paradise
    23:05
    Silent Witness
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    The Spectacular Now
  • 22:25
    Keuringsdienst van Waarde
    22:55
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
  • 22:00
    Team Solo
    23:35
    Nieuw Zeer