'Missie Márquez: Op weg naar het einde' te zien op NPO 2 extra

woensdag 6 april 2022

Missie Márquez is de persoonlijke queeste van theatermaker Karlijn Kistemaker. Zij besloot een twaalfdelige theatrale vertaling van de wereldberoemde roman Honderd jaar eenzaamheid (Gabriel Garcia Márquez) te maken.

In het slotstuk zoekt Karlijn naar de verborgen betekenis van het boek. 'Missie Márquez Op Weg' naar het einde is een film die in één camerabeweging opgenomen is, een longtake.


Kistemakers oudoom Kees was de eerste Nederlandse vertaler van Honderd jaar eenzaamheid en liet haar de royalties na. Ze maakte van de roman een twaalfdelige theatrale vertaling. De eerste negen delen van Missie Márquez, opgedeeld in drie voorstellingen, werden gespeeld in theaters of op locatie. Het project eindigt met deze film.

In dit magische slotstuk belandt Kistemaker op een confronterende prijsuitreiking. Uit het veld geslagen en opgescheept met een mopperende cheque verliest ze het boek en verdwaalt ze in haar eigen verhaal. Dan ontvangt ze middenin een storm een ansichtkaart, die haar de weg wijst naar de caravan waarin Kees Honderd jaar eenzaamheid vertaalde. Lukt het Karlijn om haar missie te voltooien en zo samen met haar Kompanen het einde te bereiken?

Over Karlijn Kistemaker
Kistemaker is artistiek leider van Kompagnie Kistemaker, een eigenzinnig interdisciplinair theatergezelschap. Kompagnie Kistemaker legt met hun projecten menselijke onmacht bloot en tonen een nieuwe magische werkelijkheid. Met spel, film, muziek, literatuur, voordracht en theater wordt alles uit de kast gehaald om te laten zien dat de werkelijkheid vaak wonderlijker is dan een verzinsel. In 2019 won Kompagnie Kistemaker de BNG Bank Theaterprijs voor Missie Márquez In Colombia (deel 7, 8 & 9). In samenwerking met filmregisseur Ivo van Aart heeft Kistemaker theater naar film weten te vertalen met als resultaat een ultieme samensmelting van de twee disciplines.

'Missie Márquez: Op weg naar het einde', donderdag 7 april om 22.30 uur bij de VPRO op NPO 2 extra.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 18:25
    Agent of Happiness
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 19:05
    Ongezien
    07:00
    Sam & Julia
  • 19:00
    VTM Nieuws
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 18:45
    De Pfaffs
    03:00
    Geen uitzending
  • 18:45
    Extended Family
    11:50
    Geen uitzending
  • 18:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:50
    9-1-1: Lone Star
    09:00
    Geen uitzending
  • 19:00
    De keuken van Sofie
    06:00
    Joe
  • 19:00
    Huizenjagers
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 18:45
    Family Law
    06:45
    Friends
  • 18:50
    Bar Rescue
    12:45
    See
  • 18:45
    Retour Masters
    12:45
    Embarrassing Bodies
  • 18:35
    Cold Justice
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:06
    Zelf gedaan, goed gedaan
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 18:35
    Bon Appetit
    07:35
    A la carte
  • 18:55
    Death in Paradise
    08:00
    Midsomer Murders
  • 18:40
    First Dates Australia
    12:45
    Storage Wars
  • 19:05
    Eva
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    12:55
    Saïd & Anna