Meral Polat vertelt over haar ouders in derde aflevering 'Smoeder'

zaterdag 9 oktober 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters kon door COVID-19 in 2020 niet doorgaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over hun ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die elke zondag om 23.05 uur te zien is bij MAX op NPO 2. In de derde aflevering staat Meral Polat centraal. Zij is onder meer bekend van 'De Luizenmoeder' en haar band Merals Harem.


Maria Goos' eigen moeder die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, en de moeder van Marcel Musters die vaak zei: 'het komt goed en als het niet goedkomt, dan komt het toch nog goed', waren de inspiratiebronnen voor de zeer succesvolle theatervoorstelling 'Smoeder'. Een voorstelling die Maria samen met Marcel van theatergroep mugmetdegoudentand in 2004 maakte. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot 'Smoeder', werd dat de titel van de voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het land gereisd.

In 2019 is 'Smoeder' voor het laatst gespeeld onder de titel: 'Smoeder - 15 Jaar Later'. In deze voorstelling, waarin het oorspronkelijke verhaal over de levens en de dood van de moeders wordt verteld, werd er een dimensie toegevoegd. Goos en Musters lieten hun moeders: Thea en Rietje, vanuit het hiernamaals meekijken naar hun levens. Thea en Rietje waren het lang niet met alles eens en gaven op geheel eigen wijze commentaar. Ook in de televisie-uitzendingen zijn Thea en Rietje van de partij. In deze derde aflevering, waarin Meral Polat centraal staat, kijken ze mee met het interview en geven ze commentaar vanuit een leeg theater, waar ze nog één keer samen aan tafel zitten

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en is geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', zondag 10 oktober om 23.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Expeditie Gooris' (VTM 2)

De familie duikt in de rijke geschiedenis van Athene. Ze leren de basis van het Grieks en laten zich rondleiden door de stad. Gids Joseph toont hen het Monastiráki-plein en de indrukwekkende ceremonie tijdens de aflossing van de wacht.

'Expeditie Gooris - Citytripping', om 21.45 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Dagelijkse kost
    01:05
    Journaallus
  • 00:10
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    Gooische Vrouwen
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 00:50
    The Big Bang Theory
    00:30
    American Horror Story: NYC
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:05
    Mee met de Flikken
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 00:40
    The Golden Girls
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:45
    Komen Eten
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 00:55
    Neighbours: A New Chapter
    01:00
    Criminal Minds
  • 00:15
    Pawn Stars
    01:00
    MacGyver
  • 00:25
    Love Island UK
    01:40
    Kinderen kopen een huis
  • 00:10
    C.S.I. New York
    03:00
    Geen uitzending
  • 00:49
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:53
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:35
    De Chalet aan de Semois
    01:25
    Becoming Meewis
  • 00:45
    Ripper Street
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 00:10
    NCIS
    01:00
    Below Deck Down Under
  • 00:15
    Eva
    01:15
    MolTalk
  • 00:35
    Nieuwsuur
    01:25
    De Nachtzoen
  • 00:35
    Meiden die rijden
    01:25
    First Dates