Meral Polat vertelt over haar ouders in derde aflevering 'Smoeder'

zaterdag 9 oktober 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters kon door COVID-19 in 2020 niet doorgaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over hun ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die elke zondag om 23.05 uur te zien is bij MAX op NPO 2. In de derde aflevering staat Meral Polat centraal. Zij is onder meer bekend van 'De Luizenmoeder' en haar band Merals Harem.


Maria Goos' eigen moeder die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, en de moeder van Marcel Musters die vaak zei: 'het komt goed en als het niet goedkomt, dan komt het toch nog goed', waren de inspiratiebronnen voor de zeer succesvolle theatervoorstelling 'Smoeder'. Een voorstelling die Maria samen met Marcel van theatergroep mugmetdegoudentand in 2004 maakte. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot 'Smoeder', werd dat de titel van de voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het land gereisd.

In 2019 is 'Smoeder' voor het laatst gespeeld onder de titel: 'Smoeder - 15 Jaar Later'. In deze voorstelling, waarin het oorspronkelijke verhaal over de levens en de dood van de moeders wordt verteld, werd er een dimensie toegevoegd. Goos en Musters lieten hun moeders: Thea en Rietje, vanuit het hiernamaals meekijken naar hun levens. Thea en Rietje waren het lang niet met alles eens en gaven op geheel eigen wijze commentaar. Ook in de televisie-uitzendingen zijn Thea en Rietje van de partij. In deze derde aflevering, waarin Meral Polat centraal staat, kijken ze mee met het interview en geven ze commentaar vanuit een leeg theater, waar ze nog één keer samen aan tafel zitten

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en is geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', zondag 10 oktober om 23.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Simeon, een jonge Dominicaanse man, begint een stage als verzorger in een Gents woonzorgcentrum. Zijn benadering van ouderenzorg onderscheidt hem van zijn collega's, die de dingen niet helemaal op zijn manier zien. Een paar ontwapenende oude dames raken echter steeds meer in hem geïnteresseerd.

'Les Dames Blanches', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:55
    Karrewiet met VGT
  • 00:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 23:35
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 00:00
    Blind getrouwd
    06:55
    Jabaloe
  • 00:30
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:10
    The Big Bang Theory
    06:00
    Qmusic
  • 22:55
    Johnny English Reborn
    07:00
    Willy
  • 23:35
    Romance at Reindeer Lodge
    05:50
    A Joyous Christmas
  • 00:10
    Zeg 'ns Aaa
  • 23:25
    De Tafel van Tine
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 00:30
    New Girl
    06:45
    Friends
  • 00:20
    Ice Vikings
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:20
    Botched
    07:15
    The Block Australia
  • 00:10
    Elementary
    06:40
    Cold Case
  • 00:08
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:58
    De ambachter
    04:11
    De tip
  • 00:15
    Meesterlijke Klassiekers
    06:45
    A la carte
  • 00:15
    Dalziel and Pascoe
    06:00
    Death in Paradise
  • 00:05
    The Resident
    06:45
    Storage Wars
  • 23:50
    Eva
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 00:20
    VPRO Boeken
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:35
    Onderweg naar liefde
    07:00
    Ta-daaa!