Meral Polat vertelt over haar ouders in derde aflevering 'Smoeder'

zaterdag 9 oktober 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters kon door COVID-19 in 2020 niet doorgaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over hun ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die elke zondag om 23.05 uur te zien is bij MAX op NPO 2. In de derde aflevering staat Meral Polat centraal. Zij is onder meer bekend van 'De Luizenmoeder' en haar band Merals Harem.


Maria Goos' eigen moeder die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, en de moeder van Marcel Musters die vaak zei: 'het komt goed en als het niet goedkomt, dan komt het toch nog goed', waren de inspiratiebronnen voor de zeer succesvolle theatervoorstelling 'Smoeder'. Een voorstelling die Maria samen met Marcel van theatergroep mugmetdegoudentand in 2004 maakte. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot 'Smoeder', werd dat de titel van de voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het land gereisd.

In 2019 is 'Smoeder' voor het laatst gespeeld onder de titel: 'Smoeder - 15 Jaar Later'. In deze voorstelling, waarin het oorspronkelijke verhaal over de levens en de dood van de moeders wordt verteld, werd er een dimensie toegevoegd. Goos en Musters lieten hun moeders: Thea en Rietje, vanuit het hiernamaals meekijken naar hun levens. Thea en Rietje waren het lang niet met alles eens en gaven op geheel eigen wijze commentaar. Ook in de televisie-uitzendingen zijn Thea en Rietje van de partij. In deze derde aflevering, waarin Meral Polat centraal staat, kijken ze mee met het interview en geven ze commentaar vanuit een leeg theater, waar ze nog één keer samen aan tafel zitten

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en is geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', zondag 10 oktober om 23.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

De grote openingsdag is aangebroken! De duo's verwelkomen vrienden, familie en speciale gasten, serveren hapjes en drankjes en ervaren hun allereerste echte service. Het wordt een avond vol spanning, fouten, emoties én eerste successen.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Switch
    02:25
    Journaallus
  • 20:00
    Terzake
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 19:55
    Het Weer
    07:00
    Jabaloe
  • 19:15
    Blind Getrouwd UK
    01:45
    Geen uitzending
  • 19:45
    The Big Bang Theory
    06:00
    Qmusic
  • 19:35
    Police Interceptors
    07:00
    Willy
  • 18:55
    A Blue Ridge Mountain Christmas
    05:30
    Holiday Road Trip
  • 19:40
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 19:40
    FBI
    00:50
    Wordt aangekondigd
  • 19:40
    Cops
    05:00
    Geen uitzending
  • 19:45
    Chateau Meiland
    06:55
    Botched
  • 19:35
    Snapped
    06:55
    Cold Justice
  • 20:00
    Z-Nieuws
    06:00
    Herhalingslus
  • 19:49
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:55
    De Dagschotel
    05:45
    Sarah's Sweet Table
  • 20:00
    Father Brown
    01:05
    Smother
  • 19:45
    Station 19
    06:40
    Storage Wars
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:25
    First Dates
    06:55
    Pop Papierstad