'Mensjesrechten: Ik Wil Niet Kiezen' zondag op NPO 3

zaterdag 28 november 2020

In de 'Mensjesrechten'-film 'Ik Wil Niet Kiezen', het verhaal van broer en zus Carleton en Sherazade die vast kwamen te zitten tussen ruziënde ouders.

De Zwitserse tieners reflecteren bedachtzaam, toegankelijk en welbespraakt op deze gebeurtenis en geven zo een zeldzaam kijkje in de binnenwereld van kinderen die zijn meegezogen in de vechtscheiding van hun ouders.


Ze vertellen over het loyaliteitsconflict dat ontstaat door ruzie. Over de zware druk die je voelt als je denkt te moeten kiezen. Sherazade: 'Voor mij is het ergste als iemand zegt: Kies tussen je moeder en je vader. Dan denk ik, ben je gek geworden? Het zijn mijn ouders, ik wil niet tussen ze kiezen. Ik hou van hen allebei.'

Carleton en Sherazade laten zien hoe zij zijn omgegaan met de pijn van een situatie waar zijzelf niet voor hebben gekozen. Maar ook hoe zij ondanks alles moedig, slim en optimistisch reageren op hun situatie. Carleton: 'Hebben m'n ouders een fout gemaakt? Nee. Ik zou het een harde les noemen. Ze lieten ons op hun eigen manier zien hoe je je door het leven slaat.'

Scheidingen in Nederland  
Jaarlijks krijgen in Nederland ongeveer 86.000 kinderen te horen dat hun ouders gaan scheiden.  Een derde van deze kinderen ervaart deze scheiding als een vechtscheiding. Uit onderzoek is gebleken dat kinderen van gescheiden ouders twee keer zoveel kans hebben op emotionele problemen. 

Over 'Mensjesrechten'
Alle kinderen en jongeren hebben rechten. Deze staan beschreven in het Kinderrechtenverdrag van de Verenigde Naties. In de jeugddocumentaires van Mensjesrechten krijgen deze rechten een gezicht. In 15 minuten vertellen kinderen of tieners hun persoonlijke verhaal - hun belevingswereld staat centraal- en gaan over ongeveer alles waar kinderen mee te maken kunnen krijgen: onderwijs, gezondheid, de rol van familie en ouders, geloof, vrijheid van meningsuiting en over bescherming tegen geweld, mishandeling, misbruik en uitbuiting.  De verhalen worden verteld vanuit kracht, vriendschap en zelfvertrouwen. En door het overwinnen van moeilijkheden kunnen deze kinderen andere kinderen inspireren of een hart onder de riem steken.

'Mensjesrechten: Ik wil niet kiezen', zondag 29 november om 19.25 uur bij de EO op NPO 3.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Brieven aan Samson' (Play)

Viktor begint zijn zoektocht met een foto van een meisje op de schoot van Grote Smurf. Ook een echte kerstkaart die jaren geleden werd verzonden, vindt zijn weg terug naar zijn oorspronkelijke eigenaar. En twee zussen krijgen onverwacht bezoek van Viktor.

'Brieven aan Samson', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Pano
    21:25
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Pano met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Sergio Over De Grens
  • 19:10
    Blind getrouwd: Australië
    21:25
    Overtreders
  • 20:35
    Love Again
    22:25
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Crimson Tide
    22:30
    Rumble in the Bronx
  • 20:50
    Fair Trade
    22:50
    ER
  • 20:35
    Lang Leve
    21:40
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Brieven aan Samson
  • 20:35
    Where the Crawdads Sing
    22:45
    Friends
  • 20:30
    UEFA Europa League
    23:15
    Doom Patrol
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:15
    World's Most Evil Killers
  • 20:55
    Car Upd8te
    21:04
    Z-Nieuws
  • 20:48
    Het zelfbouwhuis
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:55
    Urban Barbecue
    21:20
    Meat Timon
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Wild Cherry
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Musical Awards Gala 2026
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 20:30
    Die ochtend in Ede
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Singel 39
    22:00
    Parels voor de zwijnen