'Meldpunt' over klachtenstroom telefonische verkoop energiemakelaars

donderdag 30 september 2021

Veel consumenten hebben last van ongevraagde telefoontjes van energieverkopers, zegt toezichthouder ACM. Medewerkers van callcenters bellen consumenten met de vraag om over te stappen naar een andere energieleverancier.

Deze tussenhandelaars verdienen hier goed aan, maar voor de klant is een overstap lang niet altijd voordeliger, zo is te zien in 'Meldpunt'.


Jan van Nieuwstraten (86) is licht-dementerend en laat zich de afgelopen twee jaar maar liefst veertien keer overhalen om over te stappen naar een andere energieleverancier. Zo'n overstap gaat gepaard met een boete voor het niet uitdienen van een energiecontract. Daardoor pakt een overstap duur uit voor meneer Van Nieuwstraten. Zijn dochter Jacqueline noemt het schandalig dat deze energiemakelaars ongevraagd mensen bellen. Zij vindt dat energiemaatschappijen en dit soort tussenpartijen haar kwetsbare vader tegen zichzelf zouden moeten beschermen.

Ongevraagde telefonische verkoopgesprekken zijn sinds 1 juli van dit jaar in strijd met de wet. De nieuwe Telecommunicatiewet is die dag in de plaats gekomen van het bel-me-niet-register en regelt dat mensen alleen gebeld mogen worden door aanbieders van producten of diensten als de consument daar nadrukkelijk toestemming voor heeft gegeven. Werkt deze wet wel naar behoren? Presentator Elles de Bruin bespreekt dit met Edwin van Houten, directeur van consumententoezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) en Gerard Spierenburg van de Consumentenbond.

Verder in 'Meldpunt': hoge prijs voor transfer van scootmobiel
Aukje Kramer (75) boekt met haar zoon haar jaarlijkse reis naar Turkije. Haar scootmobiel gaat al jaren gratis mee in de transferbus van het vliegveld naar het hotel, precies zoals ook dit keer in de boeking staat. Groot is de verbazing bij mevrouw Kramer als ze vier dagen na de boeking een mail krijgt van reisorganisatie Corendon dat ze 196 euro moet bijbetalen voor een privétransfer. Anders kan de scootmobiel niet mee. Corendon wil de zaak niet anders oplossen en dus mengt MAX Ombudsman Jeanine Janssen zich in de discussie. Elles de Bruin bespreekt de kwestie tevens met ervaringsdeskundige en jurist Jiske Ogier, die zich hard maakt voor acceptatie van mensen met fysieke beperkingen.

'Meldpunt', vrijdag 1 oktober om 19.20 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 Top 500 van de 80s
    11:00
    Herfstbeelden
  • 10:00
    Radio 1 Boekenfeest
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:40
    Timbalo
    10:45
    Uki
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 10:40
    MasterChef Australië
    11:50
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:35
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    Police Interceptors
  • 10:15
    Holiday for Heroes
    11:40
    Never Been Chris'd
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:35
    Huizenjagers
  • 10:05
    Castle
    10:55
    Elsbeth
  • 10:40
    Geen uitzending
    11:40
    History's Greatest Escapes With Morgan Freeman
  • 10:40
    Love It or List It
    11:35
    Say Yes to the Dress: Atlanta
  • 10:05
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:36
    De ambachter
    10:55
    Mannenverzorging
  • 10:20
    Peppe's Toscane
  • 10:15
    Murdoch Mysteries
    11:10
    Death in Paradise
  • 09:55
    The Resident
    10:45
    Below Deck Mediterranean
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 09:55
    Nieuwsuur
    10:45
    Pointer
  • 10:35
    Lena's dieren