MAX volgt geheimzinnige traditie en schaduwwereld van carnaval in Breda

maandag 29 januari 2024
Foto: Omroep MAX - © Stijn Ghijsen 2024

Eens per drie jaar wordt de meest eervolle functie van Breda vergeven: Prins Carnaval. Wat veel mensen niet weten, is dat deze persoon al langer dan een jaar in het diepste geheim en recht onder de neus van heel Breda wordt klaargestoomd.

In de podcastserie 'Aan de zijde van de Prins' volgt de Bredase MAX-presentatrice Mascha de Rooij dit geheimzinnige proces: van selectie tot carnaval. Deze beelden lichten een tipje van de sluier op. Nooit eerder werden media onderdeel gemaakt van het grootste geheim van onder de rivieren. Tot nu. De vijfdelige podcastserie 'Aan de zijde van de Prins' is te beluisteren via de gratis NPO Luister-app.


Mascha de Rooij woont al jaren in Breda. Bier, feestmuziek, verkleedpartijen: als import-Brabander krijgt Mascha het carnavalsfeest maar zijdelings mee. Totdat ze per toeval ontdekt dat achter het carnavalsfeest van de hossende meute in februari, een onbekende wereld schuilgaat. Het hele jaar door wordt in het grootste geheim het carnavalsspel gespeeld, recht onder de ogen van grotendeels onwetende Bredanaren. Het selecte groepje spelers is fanatiek en speelt het spel ten koste van alles. De inzet is hoog: macht, trots, eer, vertrouwen en politiek.

In 2023 besluit Mascha de Rooij de stoute schoenen aan te trekken. Ze wil onderdeel worden van het geheime genootschap en weten hoe de selectie en het klaarstomen van een nieuwe prins in zijn werk gaat. Mascha benadert Chef Protocol, de man die de carnavalstouwtjes strak in handen heeft en toegang heeft tot de, voor de rest van de stad onbekende, selectiecommissie. Wat Mascha op dat moment nog niet kan vermoeden, is dat wie onderdeel wordt van het carnavalscomplot, óók onderdeel wordt van het spel.

'Aan de zijde van de Prins' is een spannende verhalende podcastserie over de wereld achter carnaval in Breda. Wie heeft er eigenlijk écht de touwtjes in handen rondom de carnavalstraditie? Welke personages en functies zijn er naast en rondom Prins Carnaval en waarom is er eigenlijk geen Prinses Carnaval? Wat doet het met een prins en zijn gezin om voor een aantal jaar de bekendste Bredanaar te zijn en hoe word je dat eigenlijk; Prins Carnaval?

'Aan de zijde van de Prins', vanaf nu te beluisteren via de gratis NPO Luister-app.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    14:20
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 14:15
    Ellie de olifant
    14:20
    Sarah zingt
  • 14:10
    Wittekerke
    15:10
    The Good Doctor
  • 13:50
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:00
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:30
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    Police Interceptors
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:10
    Two and a Half Men
    14:55
    De Tafel van de Week
  • 13:50
    Wonder Woman
    16:05
    This Is Us
  • 13:35
    Bar Rescue
    16:45
    Two and a Half Men
  • 14:15
    The Art of Making Cocktails
    14:30
    Open Vuur
  • 13:30
    Killer at the Crime Scene
    14:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:12
    Mijn tuin
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 13:45
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    15:30
    Veldvers
  • 13:20
    Agatha Christie's Marple
  • 14:10
    NCIS
    15:05
    Law & Order: Organized Crime
  • 14:15
    NOS Journaal
    15:40
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 13:50
    De Ongelooflijke Podcast
    14:50
    2 Meter Sessies
  • 14:05
    Rubble & Crew
    14:20
    Mike de Ridder