MAX-podcast 'Werk in Uitvoering': Joris Kreugel loert rond op de werkvloer

Vanaf nu is de 20-delige MAX/NPO Radio 5-podcast 'Werk in Uitvoering' te beluisteren op www.nporadio5.nl, de NPO Radio 5-app, www.maxvandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingsdiensten.
In de podcast loopt radioverslaggever Joris Kreugel mee op de werkvloer van verschillende beroepen. Onder meer de slager, de begraafplaatsondernemer, de hondentrimster, de kapper, de verpleegkundige en de leliekweker komen aan het woord. Elke week staat een ander beroep centraal. Hoe kijkt de gemiddelde Nederlander tegen zijn of haar baan aan? Brengt het hen passie en plezier? En wat levert het qua salaris eigenlijk op?
Joris Kreugel probeert antwoord te krijgen op verschillende vragen. Hoe ziet een werkdag er uit, hoeveel plezier brengt het werk, hoeveel uur wordt er gewerkt en hoeveel uren zijn er voor ontspanning? In Nederland is het nog steeds een taboe om over de hoogte van je salaris te praten. Toch vertellen werknemers uit verschillende beroepssectoren aan het eind van elke aflevering wat hun netto inkomen is, of zij daar tevreden mee zijn en of zij ermee kunnen rondkomen of juist niet.
Het doel van de podcast 'Werk in Uitvoering' is om de luisteraar inzicht te geven in hoe de gemiddelde Nederlander tegen haar of zijn baan aankijkt. Joris Kreugel: 'Geluk en passie zijn voor mij persoonlijk drijfveren die voorop staan in mijn werk. Passie, werktijden maar ook salaris komen in de gesprekken aan bod. Zijn we gelukkig, tevreden en vinden we dat wat we verdienen ook écht verdienen? Staat werkend Nederland er net zo in als ik? Ik hoop het antwoord te vinden in deze podcast.'
Aflevering 1 - vrijdag 5 maart
In de eerste aflevering loopt Joris mee met slager Freek Schell. Het gaat om één van de oudste slagersbedrijven van Nederland. De eerste winkel werd in 1786 opgericht. De zoon van Freek, ook een Freek, werkt inmiddels ook in het slagersbedrijf. Vroeger was de slagerij een ouderwetse slager, maar nu verkoopt Freek allerlei specialiteiten. Zo verkoopt hij nog steeds alles ‘van kop tot staart’ en hij gooit niks weg. Freek vertelt hoe zijn werkdag eruit ziet, hoe hij tegen zijn baan aankijkt en wat het harde werken hem aan het einde van de maand oplevert. Freek Schell: 'Ik verdien goed, maar dat is nooit mijn drijfveer geweest.'
'Werk in Uitvoering'
Presentatie: Joris Kreugel
Vanaf 5 maart elke vrijdag bij MAX op NPO Radio 5
Te beluisteren via www.nporadio5.nl | www.npoluister.nl | www.maxvandaag.nl/podcast
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 17, 18 en 19 april 2026
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- 'Je Zal Het Maar Hebben Special' over Sheneeva en Chenelva
- Día de muertos met Julius Persoone in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carričre lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































