MAX-podcast 'Werk in Uitvoering': Joris Kreugel loert rond op de werkvloer

Vanaf nu is de 20-delige MAX/NPO Radio 5-podcast 'Werk in Uitvoering' te beluisteren op www.nporadio5.nl, de NPO Radio 5-app, www.maxvandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingsdiensten.
In de podcast loopt radioverslaggever Joris Kreugel mee op de werkvloer van verschillende beroepen. Onder meer de slager, de begraafplaatsondernemer, de hondentrimster, de kapper, de verpleegkundige en de leliekweker komen aan het woord. Elke week staat een ander beroep centraal. Hoe kijkt de gemiddelde Nederlander tegen zijn of haar baan aan? Brengt het hen passie en plezier? En wat levert het qua salaris eigenlijk op?
Joris Kreugel probeert antwoord te krijgen op verschillende vragen. Hoe ziet een werkdag er uit, hoeveel plezier brengt het werk, hoeveel uur wordt er gewerkt en hoeveel uren zijn er voor ontspanning? In Nederland is het nog steeds een taboe om over de hoogte van je salaris te praten. Toch vertellen werknemers uit verschillende beroepssectoren aan het eind van elke aflevering wat hun netto inkomen is, of zij daar tevreden mee zijn en of zij ermee kunnen rondkomen of juist niet.
Het doel van de podcast 'Werk in Uitvoering' is om de luisteraar inzicht te geven in hoe de gemiddelde Nederlander tegen haar of zijn baan aankijkt. Joris Kreugel: 'Geluk en passie zijn voor mij persoonlijk drijfveren die voorop staan in mijn werk. Passie, werktijden maar ook salaris komen in de gesprekken aan bod. Zijn we gelukkig, tevreden en vinden we dat wat we verdienen ook écht verdienen? Staat werkend Nederland er net zo in als ik? Ik hoop het antwoord te vinden in deze podcast.'
Aflevering 1 - vrijdag 5 maart
In de eerste aflevering loopt Joris mee met slager Freek Schell. Het gaat om één van de oudste slagersbedrijven van Nederland. De eerste winkel werd in 1786 opgericht. De zoon van Freek, ook een Freek, werkt inmiddels ook in het slagersbedrijf. Vroeger was de slagerij een ouderwetse slager, maar nu verkoopt Freek allerlei specialiteiten. Zo verkoopt hij nog steeds alles ‘van kop tot staart’ en hij gooit niks weg. Freek vertelt hoe zijn werkdag eruit ziet, hoe hij tegen zijn baan aankijkt en wat het harde werken hem aan het einde van de maand oplevert. Freek Schell: 'Ik verdien goed, maar dat is nooit mijn drijfveer geweest.'
'Werk in Uitvoering'
Presentatie: Joris Kreugel
Vanaf 5 maart elke vrijdag bij MAX op NPO Radio 5
Te beluisteren via www.nporadio5.nl | www.npoluister.nl | www.maxvandaag.nl/podcast
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Presentator Frank van Leeuwen sluit aan bij 'Goedenavond Nederland'
- Messy chefs Jelle en Hans Beeckman zijn terug met nog meer overheerlijke chaos in 'Lekker Messy'
- Kijkcijfers: maandag 22 juni 2026
- Opnames van nieuwe spannende fictiereeks 'Dochters' gestart
- Tweede seizoen 'De Grannies' van Amsterdam op tv
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug
Kijktip van de dag

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.
'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.



































