MAX-podcast 'Welkom in de Volksbuurt' onderzoekt in extra aflevering: wat te doen met de buren?

woensdag 20 september 2023
Foto: © Omroep MAX 2022

In aanloop naar de jaarlijkse Burendag komen MAX en NPO Radio 1 met een extra aflevering van de podcast 'Welkom in de Volksbuurt'. Journalist Robin de Wever duikt in het fenomeen buren: wanneer ben je een goede buur, en wat moet je vooral niet doen?

Robin heeft in de vijfdelige podcast onderzocht wat er gebeurt als gentrificatie in een oude volkswijk optreedt, en wat het met de bewoners doet als yuppen zo’n wijk 'overnemen'. De podcast is vanaf nu te beluisteren in alle podcastapps en via de app en site van NPO Radio 1.


In de extra aflevering van 'Welkom in de Volksbuurt' gaat podcastmaker Robin de Wever op zoek naar oplossingen voor de verdeeldheid in (volks)buurten, met reacties uit het publiek, tips van experts en ervaringsdeskundigen en voorbeelden uit de praktijk. Robin ontvangt, naast hoofdpersonen uit de podcast, ook experts . 'Er bleef wat knagen. We zijn veel thuis, alleen, op ons eilandje. Als je niet alleen maar thuis wil zitten en op jezelf wil leven, maar onderdeel wil zijn van je omgeving, hoe doe je dat dan? Kortom: hoe ben je een goede buur? Hoe maak je contact met mensen die misschien wel anders zijn dan jij?'

Vrienden kies je, maar buren zijn eigenlijk net als familieleden; daar moet je het mee doen. Robin probeert met zijn gasten antwoord te krijgen op deze vragen. Te gast zijn oude bekenden uit de podcast, zoals Gregory, die ons een update geeft over zijn zoektocht naar een huis. Expert burenrelaties Beate Volker geeft antwoord op de vraag of het verstandig is om juist heel hecht met je buren te zijn.

In buurten die ‘ontdekt’ zijn door nieuwe bewoners zie je vaak verdeeldheid, vertelt onderzoeker Saskia Welschen van de Hogeschool van Amsterdam in de aflevering. 'Gemeenten proberen soms activiteiten te organiseren waarop buurtgenoten uit verschillende sociale lagen elkaar ontmoeten. Maar dat mengen is lang niet zo makkelijk', zegt ze. Als oude bewoners liever met elkaar naar de bingo gaan, is dat ook wat waard. 'Onderschat de bingo niet.'

'Welkom in de Volksbuurt: wat te doen met de buren?', nu te beluisteren in alle podcastapps, de app en site van NPO Radio 1 en via MAXVandaag.nl/podcast.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Journaallus
    03:00
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:55
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:45
    Ik Vertrek
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:10
    This Is Us
  • 02:50
    UFO Cowboys
    02:05
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:50
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 01:35
    Geen uitzending
    05:40
    Without a Trace
  • 02:48
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:58
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:50
    BBQ Vanavond?!
    02:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 02:40
    Call the Midwife
    03:30
    Scott & Bailey
  • 02:25
    Below Deck Mediterranean
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 02:25
    NOS Journaal
    03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 00:30
    Nieuwsuur
    02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:05
    Die Andere Late Night
    02:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal