MAX-podcast 'We Hebben Ruzie': Voor de rechter gedaagd

maandag 20 september 2021

Als een familieruzie serieus uit de hand loopt, kun je naar de rechter. Maar als het recht heeft gesproken, is het probleem dan ook opgelost? Familietherapeut Else-Marie van den Eerenbeemt: 'De rechter spreekt over de wet, maar rechtvaardigheid in families is een heel ander verhaal.'

Als de moeder van Fleur dement wordt en ook de gezondheid van haar vader verslechtert, wil Fleur thuis voor hen zorgen. Maar haar zus heeft een ander idee: het verzorgingshuis.  Vader kiest voor het idee van Fleur. 'En dat was einde oefening. Ik moest van het toneel af.' vertelt ze in de vijfde aflevering van de podcast 'We Hebben Ruzie'.


Fleur wordt door haar zus en broer voor de rechter gedaagd. De ergste aanklacht volgt na het overlijden van haar ouders: Fleur wordt beschuldigd van moord. 'Ik zou ze zodanig en langdurig hebben mishandeld dat de dood erop volgde. Het heeft me redelijk vernield. Ik heb er angst van en oneindig veel verdriet.'

Familietherapeut Else-Marie van den Eerenbeemt ziet veel families waar meningsverschillen over mantelzorg ontaarden in verschrikkelijke familievetes. In deze vijfde aflevering legt zij uit waarom mensen zo graag naar de rechter stappen. Hoogleraar Wilbert Kolkman vertelt over zijn onderzoek naar het aantal erfrechtszaken in Nederland. En als raadsheer plaatsvervanger aan het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden ziet hij menig familielid strijden voor de erfenis. Zijn uitspraak is vaak geen oplossing voor de achterliggende ruzie. 'Vaak komt de toch al scheve verhouding nog schever te liggen.'

In de MAX/NPO 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan. De podcast is te beluisteren op NPORadio5.nl de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    Urk!
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:05
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:45
    This Is Us
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:50
    Blood & Treasure
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:30
    911 Crisis Center
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 02:18
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:06
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:00
    Vanavond bij ons
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 02:50
    Father Brown
    02:05
    Darby and Joan
  • 02:50
    First Dates Australia
    02:00
    American Housewife
  • 03:00
    NOS Journaal
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:05
    Eva
    03:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal