MAX-podcast 'We Hebben Ruzie': Jouw plek in het gezin

maandag 27 september 2021

Het ondergaan van een familieopstelling is populair. Deze methode probeert bloot te leggen hoe patronen die je als kind hebt aangeleerd in je volwassen leven voor problemen zorgen, zoals familieruzies.

Coach en familieopsteller Els van Steijn: 'Als mensen gedoe hebben in relaties of op hun werk, komt dat omdat zij niet op hun goede plek staan.'


In elk gezin heeft een familielid een eigen plek. Maar door verschillende gebeurtenissen kun je als kind van plek veranderen en bijvoorbeeld naast of boven je ouders komen te staan. En dat zorgt voor ruzies. Om inzicht te krijgen in de oorzaak van een familieprobleem kun je een opstelling laten maken. Maar werkt zo’n sessie ook? In deze zesde aflevering van 'We Hebben Ruzie' ondergaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel allebei een opstelling bij coach Jet Centeno. Zij legt haarfijn uit dat Jantine niet op de goede plek staat. 'En ik kan je zeggen: daar komt hommeles van in de familie.'

Elles de Bruin gaat op bezoek bij de coach en familieopsteller Els van Steijn. Jaarlijks melden zich duizenden Nederlanders bij haar die problemen hebben met familieleden of andere relaties. Door een familieopstelling probeert Els duidelijk te krijgen waar het probleem vandaan komt. Elles volgt een paar van deze sessies en spreekt met een aantal mensen. Heeft de methode hen geholpen?

In de MAX/NPO 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan.
de streamingdiensten

De nieuwste aflevering van de podcast 'We Hebben Ruzie' is nu te beluisteren op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Brieven aan Samson' (Play)

Viktor begint zijn zoektocht met een foto van een meisje op de schoot van Grote Smurf. Ook een echte kerstkaart die jaren geleden werd verzonden, vindt zijn weg terug naar zijn oorspronkelijke eigenaar. En twee zussen krijgen onverwacht bezoek van Viktor.

'Brieven aan Samson', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:25
    De repair shop
    22:10
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Oil oligarchs - Putin's gang
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Sergio Over De Grens
    23:05
    Eenmaal Andermaal
  • 21:25
    Overtreders
    22:25
    Crime Scene Cleaners
  • 20:35
    Love Again
    22:25
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Crimson Tide
    22:30
    Rumble in the Bronx
  • 21:45
    Fair Trade
    22:50
    ER
  • 21:40
    De Planckaerts
    23:00
    Baywatch
  • 21:15
    Brieven aan Samson
    22:10
    De Container Cup
  • 20:35
    Where the Crawdads Sing
    22:45
    Friends
  • 20:30
    UEFA Europa League
    23:15
    Doom Patrol
  • 21:25
    Komen Eten
    22:10
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:48
    Z-Nieuws
    21:59
    Z-Beurs
  • 21:48
    Tooldokter
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:45
    Ware Delicatessen
    22:20
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:05
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    Musical Awards Gala 2026
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 21:25
    Dit is de kwestie
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Singel 39
    22:00
    Parels voor de zwijnen