MAX-podcast 'We Hebben Ruzie': Jouw plek in het gezin

Het ondergaan van een familieopstelling is populair. Deze methode probeert bloot te leggen hoe patronen die je als kind hebt aangeleerd in je volwassen leven voor problemen zorgen, zoals familieruzies.
Coach en familieopsteller Els van Steijn: 'Als mensen gedoe hebben in relaties of op hun werk, komt dat omdat zij niet op hun goede plek staan.'
In elk gezin heeft een familielid een eigen plek. Maar door verschillende gebeurtenissen kun je als kind van plek veranderen en bijvoorbeeld naast of boven je ouders komen te staan. En dat zorgt voor ruzies. Om inzicht te krijgen in de oorzaak van een familieprobleem kun je een opstelling laten maken. Maar werkt zo’n sessie ook? In deze zesde aflevering van 'We Hebben Ruzie' ondergaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel allebei een opstelling bij coach Jet Centeno. Zij legt haarfijn uit dat Jantine niet op de goede plek staat. 'En ik kan je zeggen: daar komt hommeles van in de familie.'
Elles de Bruin gaat op bezoek bij de coach en familieopsteller Els van Steijn. Jaarlijks melden zich duizenden Nederlanders bij haar die problemen hebben met familieleden of andere relaties. Door een familieopstelling probeert Els duidelijk te krijgen waar het probleem vandaan komt. Elles volgt een paar van deze sessies en spreekt met een aantal mensen. Heeft de methode hen geholpen?
In de MAX/NPO 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan.
de streamingdiensten
De nieuwste aflevering van de podcast 'We Hebben Ruzie' is nu te beluisteren op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 15 april 2026
- Dit koppel levert de beste woonkamer af in 'Huis Gemaakt'
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Vrijdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz
Kijktip van de dag

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.
'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.



































