MAX-podcast 'We Hebben Ruzie': als de stoppen doorslaan

maandag 13 september 2021

Ruzie is normaal. Maar sommige familieleden halen zó het bloed onder de nagels vandaan, dat alle stoppen doorslaan. Bij Remco mondden de ruzies met zijn ouders uit in huiselijk geweld. 'Het is nooit mijn bedoeling geweest om zo fysiek te zijn naar mijn ouders. Het was machteloosheid.'

De nieuwste aflevering van de MAX/NPO Radio 5-podcast 'We Hebben Ruzie' is nu te beluisteren op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Remco past niet in het plaatje dat zijn ouders voor ogen hebben. Hij wil zich anders kleden en heeft geen zin in een vervolgopleiding, maar zijn ouders hebben hier geen oog voor.  Tijdens de gesprekken hierover slaan bij Remco de stoppen door. Vader Cees belt zelfs een aantal keer de politie. 'Twee of drie keer hebben ze hem geboeid afgevoerd.'

Een conflict met familie is volgens ontwikkelingstherapeut Steven Pont onontkoombaar.  'Omdat we niet werkelijk geïnteresseerd zijn in wat de ander drijft. Je gaat de ander overtuigen dat die het fout ziet.' Volgens Pont gebeurt dit eerst met woorden en daarna met stemverheffing. 'Omdat we onszelf heel belangrijk vinden. En onze interpretatie op nummer 1 zetten.'

Aan de hand van simpele voorbeelden uit het dagelijks leven laat Pont zien hoe gesprekken uit de hand kunnen lopen. Het heeft volgens de therapeut te maken met de werking van ons brein. Ook vertelt Pont hoe je na een heftige ruzie toch het gesprek weer aan kunt gaan.

In de MAX/NPO Radio 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan.

'Podcast: We Hebben Ruzie'
Makers: Elles de Bruin en Jantine Stoel
Elke maandag een nieuwe aflevering op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    De Warmste Week
    01:10
    Het weer (laat)
  • 01:50
    Nachtlus
    06:00
    De Warmste Week
  • 05:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:30
    Plop & de Peppers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:05
    House
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    JOE XMAS
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    01:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Heavy Rescue: 401
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:20
    Cold Case
  • 02:22
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:31
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:30
    Winterse Kost
    01:25
    Bon Appetit
  • 05:25
    Ghost Stories
    01:25
    Midsomer Murders
  • 05:30
    Shipping Wars
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 04:15
    NOS Journaal
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:30
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 00:00
    3FM Serious Request Live
    06:55
    Laura's Ster