MAX-podcast 'We Hebben Ruzie': als de stoppen doorslaan

maandag 13 september 2021

Ruzie is normaal. Maar sommige familieleden halen zó het bloed onder de nagels vandaan, dat alle stoppen doorslaan. Bij Remco mondden de ruzies met zijn ouders uit in huiselijk geweld. 'Het is nooit mijn bedoeling geweest om zo fysiek te zijn naar mijn ouders. Het was machteloosheid.'

De nieuwste aflevering van de MAX/NPO Radio 5-podcast 'We Hebben Ruzie' is nu te beluisteren op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Remco past niet in het plaatje dat zijn ouders voor ogen hebben. Hij wil zich anders kleden en heeft geen zin in een vervolgopleiding, maar zijn ouders hebben hier geen oog voor.  Tijdens de gesprekken hierover slaan bij Remco de stoppen door. Vader Cees belt zelfs een aantal keer de politie. 'Twee of drie keer hebben ze hem geboeid afgevoerd.'

Een conflict met familie is volgens ontwikkelingstherapeut Steven Pont onontkoombaar.  'Omdat we niet werkelijk geïnteresseerd zijn in wat de ander drijft. Je gaat de ander overtuigen dat die het fout ziet.' Volgens Pont gebeurt dit eerst met woorden en daarna met stemverheffing. 'Omdat we onszelf heel belangrijk vinden. En onze interpretatie op nummer 1 zetten.'

Aan de hand van simpele voorbeelden uit het dagelijks leven laat Pont zien hoe gesprekken uit de hand kunnen lopen. Het heeft volgens de therapeut te maken met de werking van ons brein. Ook vertelt Pont hoe je na een heftige ruzie toch het gesprek weer aan kunt gaan.

In de MAX/NPO Radio 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan.

'Podcast: We Hebben Ruzie'
Makers: Elles de Bruin en Jantine Stoel
Elke maandag een nieuwe aflevering op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    Down The Road
  • 16:45
    Roots of Life
    17:35
    The Zelensky Story
  • 16:35
    Kratts in het wild
    17:00
    Nachtwacht
  • 16:25
    SOS Piet XL
    17:05
    K3 Originals: De Reünie
  • 15:55
    Een huis vol
    16:55
    Ik Vertrek
  • 16:25
    S.W.A.T.
    18:25
    The Boss Baby: Family Business
  • 16:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:15
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 16:50
    'Allo 'Allo!
  • 16:35
    Huizenjagers
    20:00
    Kijken en Kijken Kijken
  • 16:45
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 16:45
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 16:30
    World's Most Evil Killers
  • 16:48
    CEO van mijn leven
    17:17
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 16:49
    De perfecte werkplaats
    18:00
    Classics 55
  • 16:10
    Open Vuur
    16:55
    BBQ Vanavond?!
  • 16:20
    Death Valley
    17:15
    Agatha Raisin
  • 16:20
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:40
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    17:58
    Socutera
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal
  • 16:50
    Checkpoint
    17:20
    Welkom Thuis op vakantie