MAX-podcast 'Verstilde Verhalen': Egmond aan Zee

dinsdag 28 januari 2020

Er zijn zo'n 4000 oorlogsmonumenten als herinnering aan de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Achter al deze gedenktekens schuilt een verhaal. De MAX/NPO Radio 1-podcast 'Verstilde Verhalen' vertelt het verhaal van twaalf van deze - voor de meeste mensen onbekende - monumenten.

Woensdag 29 januari zijn twee kleine monumenten in Egmond aan Zee aan de beurt.


'Verstilde Verhalen' maakt de oorlog tastbaar. Feiten worden in een ander perspectief gezet, doordat kleine en persoonlijke verhalen een podium krijgen. Met nabestaanden, getuigen en mensen die betrokken zijn bij de totstandkoming of het onderhoud van de monumenten. De twaalfdelige serie tekent verhalen op uit alle hoeken van het land.

Aflevering 2: Egmond aan zee – Woensdag 29 januari
In Egmond aan Zee staan twee kleine monumenten, waarmee zeevarenden worden herdacht. Het gaat om werknemers van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij en de Java-China-lijn. De monumenten komen letterlijk van ver; uit HongKong en Indonesië. In deze aflevering gaan we op zoek naar de namen die ín het monument blijken te zitten, op een perkamentenrol die zelfs de voorzitter van de Vereniging van oud-KPM-ers nog nooit heeft gezien. Zo komen we bij het verhaal van werktuigbouwkundige Sierevogel, die in 1941 uitvoer maar nooit op zijn bestemming aankwam.

'Verstilde Verhalen' - aflevering 2: Egmond aan Zee, woensdag 29 januari te beluisteren op MAX Vandaag, nporadio1.nl, NPO Radio 1-app en de bekende streamingsdiensten.

'Verstilde Verhalen' wordt gemaakt door Ida Albertsboer, Marsha Walraven en Eelco Walraven.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Wanneer Gandalf ontdekt dat de duistere Sauron zijn zinnen heeft gezet op de verovering van Minas Tirith, reist hij in allerijl naar de versterkte stad af. Hij waarschuwt stadhouder Denethor voor het nakende gevaar en hij wil hem overtuigen de hulp in te roepen van de koning van Rohan en zijn trouwe volgelingen. Daar wil Denethor echter niets van weten. Hij wil zijn macht met niemand delen. Ondertussen worstelt Aragorn met zijn lot als leider. Hij moet de bewoners van Midden-Aarde aanvoeren in de strijd tegen de troepen van Sauron.

'The Lord of the Rings: The Return of the King', film uit 2003 met oa. Elijah Wood, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:11
    De jaren 00 voor tieners
    07:30
    Stresskippen
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    00:40
    Nachtlus
  • 16:15
    Mega Maffe Monsterfreaks
    07:00
    Kaatje zingt
  • 15:25
    NYPD Blue
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:15
    Dirty Home Rescue
    02:40
    Geen uitzending
  • 15:40
    You're Not You
  • 15:55
    Stargate Atlantis
    10:00
    Geen uitzending
  • 16:10
    Christmas in Notting Hill
    12:15
    Three Wise Men and a Baby
  • 16:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:30
    De Tafel van Gert
    13:00
    De Zussen Coorevits
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 16:10
    Cobra Kai
    18:40
    Formule 1
  • 15:30
    The Block Australia
    12:50
    The Sky is the Limit
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:21
    Red de meubelen
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 16:15
    Loïc: Zot van Koken
    12:30
    Het Weekmenu
  • 16:05
    Father Brown
    06:35
    Death in Paradise
  • 15:50
    Below Deck Sailing Yacht
    12:55
    Storage Wars
  • 15:55
    NPO Radio 5 Evergreen Top 1000
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:10
    Bak mee met MAX
    13:00
    NOS Journaal
  • 15:55
    Rudi het racevarken
    12:35
    Peperbollen