'MAX Maakt Mogelijk': winteractie in Nederland

vrijdag 25 november 2022

Speciaal voor ouderen die door de huidige prijsstijgingen sociaal en financieel een koude winter tegemoet gaan, start 'MAX Maakt Mogelijk' een winteractie.

Met deze actie wordt ondersteuning geboden aan organisaties die zich met vrijwilligers dagelijks inzetten voor ouderen die geld te kort komen voor eten.


Jan Slagter zoekt Femke (71) uit Rotterdam thuis op. Zij heeft na aftrek van huur, gas en overige vaste lasten iedere maand nog honderd euro te besteden aan boodschappen. Femke heeft geen pensioen naast haar AOW en heeft veel zorgen om haar gezondheid. Ze is na de behandelingen van kanker erg afgevallen. In huis durft ze de kachel nauwelijks aan te zetten, omdat ze vreest voor een hoge energierekening. Femke: 'Aan het eind van de maand is het kiezen; de zorgverzekering betalen of boodschappen halen.' Desondanks houdt ze de moed erin en blijft ze creatief. Zo kookt ze elke maandag een extra grote pan met stamppot, zodat ze haar vriendin en buurvrouw een maaltijd kan verkopen voor € 3,50: 'Alle beetjes helpen'.

Chips als avondeten
Er zijn veel mensen in Nederland die mooie maaltijdprojecten op touw zetten. Zoals Dorcas Chepkwony, die met haar gaarkeuken in Rotterdam elke maandag 160 maaltijden uitdeelt. Dorcas: 'Sommige mensen eten chips met water, dat vult en is goedkoop. Gelukkig kunnen wij een gevarieerde maaltijd meegeven'. Annette Koopman helpt met haar stichting op een andere manier: door waardebonnen weg te geven die besteed kunnen worden bij lokale ondernemers. 'Ik werkte tien jaar bij de voedselbank en zag daar toen ook al mensen komen die net boven de inkomensgrens zaten maar geen recht hadden op een voedselpakket. Voor die groep heb ik waardebonnen, zodat mensen zélf de boodschappen kunnen halen die ze nodig hebben', aldus Annette.

'MAX Maakt Mogelijk', vanaf zaterdag 22 oktober om 17.30 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:55
    Zotte dieren
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Herfstbeelden
  • 06:55
    Mojo Wisseltop
    06:00
    Tik Tak
  • 06:45
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:45
    Geen uitzending
    10:55
    MasterChef Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:55
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    01:05
    Te bepalen
  • 06:00
    Entertaining Christmas
    05:20
    Twinkle All the Way
  • 06:00
    Joe
    02:25
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:00
    Geen uitzending
  • 06:30
    Grey's Anatomy
  • 06:05
    Pawn Stars Do America
    03:15
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    03:10
    Oh Oh Den Haag
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:10
    Without a Trace
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:43
    De perfecte oprit
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:30
    Meesterlijke Klassiekers
    02:40
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 06:35
    The Marlow Murder Club
    03:05
    Agatha Raisin
  • 06:40
    Below Deck Down Under
    02:30
    Below Deck Mediterranean
  • 06:50
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 01:25
    Nieuwsuur
    02:15
    Buitenhof
  • 06:55
    Lucas de spin
    02:25
    NOS Studio Sport