'MAX Maakt Mogelijk': winteractie in Nederland

vrijdag 25 november 2022
Foto: Omroep MAX - © Stef den Boer 2019

Speciaal voor ouderen die door de huidige prijsstijgingen sociaal en financieel een koude winter tegemoet gaan, start 'MAX Maakt Mogelijk' een winteractie.

Met deze actie wordt ondersteuning geboden aan organisaties die zich met vrijwilligers dagelijks inzetten voor ouderen die geld te kort komen voor eten.


Jan Slagter zoekt Femke (71) uit Rotterdam thuis op. Zij heeft na aftrek van huur, gas en overige vaste lasten iedere maand nog honderd euro te besteden aan boodschappen. Femke heeft geen pensioen naast haar AOW en heeft veel zorgen om haar gezondheid. Ze is na de behandelingen van kanker erg afgevallen. In huis durft ze de kachel nauwelijks aan te zetten, omdat ze vreest voor een hoge energierekening. Femke: 'Aan het eind van de maand is het kiezen; de zorgverzekering betalen of boodschappen halen.' Desondanks houdt ze de moed erin en blijft ze creatief. Zo kookt ze elke maandag een extra grote pan met stamppot, zodat ze haar vriendin en buurvrouw een maaltijd kan verkopen voor € 3,50: 'Alle beetjes helpen'.

Chips als avondeten
Er zijn veel mensen in Nederland die mooie maaltijdprojecten op touw zetten. Zoals Dorcas Chepkwony, die met haar gaarkeuken in Rotterdam elke maandag 160 maaltijden uitdeelt. Dorcas: 'Sommige mensen eten chips met water, dat vult en is goedkoop. Gelukkig kunnen wij een gevarieerde maaltijd meegeven'. Annette Koopman helpt met haar stichting op een andere manier: door waardebonnen weg te geven die besteed kunnen worden bij lokale ondernemers. 'Ik werkte tien jaar bij de voedselbank en zag daar toen ook al mensen komen die net boven de inkomensgrens zaten maar geen recht hadden op een voedselpakket. Voor die groep heb ik waardebonnen, zodat mensen zélf de boodschappen kunnen halen die ze nodig hebben', aldus Annette.

'MAX Maakt Mogelijk', vanaf zaterdag 22 oktober om 17.30 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.

'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 09:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 12:45
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:55
    Mega Mindy
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 01:40
    Geen uitzending
    13:00
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:40
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    Police Interceptors
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:00
    De Tafel van Gert
    13:05
    Komen Eten
  • 12:25
    FBI: International
    13:10
    NCIS
  • 12:25
    Dover 24/7
    13:20
    Blood & Treasure
  • 12:10
    Next Level Chef
    12:55
    Chateau Meiland
  • 12:15
    Murder 360
    13:50
    Killer at the Crime Scene
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Trends Talk
  • 12:28
    Hobbyklus
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    13:05
    Toasted!
  • 12:10
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    13:05
    Outrageous
  • 12:40
    Scrubs
    13:10
    American Housewife
  • 12:10
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:45
    Nu te Zien!
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:45
    Pip en Posy
    12:55
    Samson & Marie ijsjestijd