MAX 2Doc: De kinderen van Truus

zaterdag 2 mei 2020

Zondag 3 mei om 20.20 uur op NPO 2 zendt MAX de 2Doc De kinderen van Truus uit. In deze documentaire staan Truus Wijsmuller - de verzetsvrouw die duizenden Joodse kinderen heeft gered - én enkele van deze, inmiddels op leeftijd, geredde kinderen centraal.

In De kinderen van Truus wordt het verhaal verteld van Truus Wijsmuller (Alkmaar, 1896-1978) die vlak voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog het leven van duizenden Joodse kinderen redde. De daadkracht en het doorzettingsvermogen van deze Nederlandse vrouw, maakt dat zij thuishoort in een zeer selecte groep verzetshelden in de wereld. Toch bleef deze verzetsheldin in Nederland tot nu toe relatief onbekend.


Dankzij haar onaflaatbare inzet, vernuft en moed bracht Truus Wijsmuller in de meest zwarte jaren van onze moderne geschiedenis, meer dan 10.000 voornamelijk Joodse kinderen in veiligheid. Haar onderhandelingen met Adolf Eichmann, in het hol van de leeuw in Wenen, betekenden een doorbraak in de organisatie die later uit zou groeien tot één van de grootste reddingsoperaties uit de geschiedenis; de zogenaamde ‘Kindertransporten’ die duizenden kinderen het leven redden.

In deze documentaire vertellen enkele van deze kinderen, die inmiddels op leeftijd zijn, over de bijzondere daden van de verzetsvrouw. Ook vertellen bekenden van Truus wat voor een vrouw zij was en het wordt duidelijk waarom zij ook wel 'De vrouw met de paraplu', 'De Stoomwals’ of zelfs 'De Nederlandse Oskar Schindler' wordt genoemd.

'2Doc: De kinderen van Truus', zondag 3 mei om 20.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - Marjan & Mattias (VTM)

Vandaag trouwen Mattias en Marjan, waarna we kennismaken met Ellen en Matti. Kan Matti, een vader van twee jonge kinderen, het hart veroveren van Ellen, een vrouw die na een intens kankertraject weer op zoek gaat naar liefdesgeluk?

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:45
    Mega Mindy
    13:10
    Mega Maffe Monsterfreaks
  • 12:20
    Florentina
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:10
    B&B zoekt Lief NL
    13:30
    My Kitchen Rules
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:55
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:45
    Stargate SG-1
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 12:50
    De Tafel van Gert
    14:05
    Komen Eten
  • 12:25
    NCIS
    13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:50
    Storage Wars
    13:50
    Most Outrageous Crimes
  • 12:00
    Het Roer Om
    12:55
    Fur Babies
  • 12:25
    The Hunt for Peter Tobin
    13:30
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:45
    De perfecte badkamer
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:50
    Peppe's Sicilië
  • 12:15
    Father Brown
    13:10
    The Doctor Blake Mysteries
  • 12:20
    Grey's Anatomy
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:25
    Kook mee met MAX
  • 12:45
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:50
    Zin in Zappelin
    12:51
    Jojo & Ouma