Mattie, Marieke, Domien én Kai in Q-escape room

De Q-escape room keert terug. Op 14 december worden Qmusic dj's Mattie Valk, Marieke Elsinga en Domien Verschuuren voor onbepaalde tijd opgesloten. Dit keer gaat ook hun collega Kai Merckx, die in de avond te horen is, de uitdaging aan. Ze hopen kerst weer thuis te vieren.
Domien en Kai waren zojuist te gast in de ochtendshow om het nieuws aan te kondigen.
Vanaf maandag 14 december sluit Qmusic Mattie, Marieke, Domien én Kai op in de Q-escape room. Ze maken daar tussen 6.00 en 22.00 uur radio, net zo lang tot ze bevrijd worden. Ieder uren horen de dj's een ultrakort fragment van een hit die ooit in de 'Top 40' heeft gestaan. Ze krijgen ieder hun 'eigen' hit toegewezen en de vier hits zijn samen de 'muzikale code'.
De enige manier om uit de escape room te komen, is het invoeren van de juiste titel + artiest. Op drie vaste momenten per dag krijgen Mattie, Marieke, Domien en Kai de kans om die in te voeren. Hebben ze hun hits allemaal goed? Dan mogen ze de Q-escape room verlaten. Maar klopt het niet of staan de antwoorden niet in de juiste volgorde, dan moeten ze wachten op het volgende invoermoment. Ondertussen moeten zij puzzels doen om dichter bij de antwoorden te komen. En daarbij kunnen ze de hulp van luisteraars goed gebruiken. Een escape room draait immers om samenwerken. En daarom mogen de vier dj's alles inzetten wat binnen hun macht ligt om te ontsnappen: hulp van luisteraars, collega's, artiesten en vooral hulp van elkaar.
De dj's worden voor het betreden getest op het coronavirus en leven in de Q-escape room in isolement.
Succesvolle eerste editie
Tijdens de eerste editie van de Q-escape room in het voorjaar van 2019 kwamen de dj's na ruim vier dagen en nachten vrij. De dj's werden tijdens de Q-Escape Room massaal gevolgd en geholpen door de luisteraars. Zowel het websitebezoek, als het aantal pageviews stegen explosief. De 'Kijk Live'-tool, waarbij bezoekers mee kunnen kijken op de livestream in de studio, zag het bezoek zelfs verachtvoudigen (+712%) in bezoekers en vertwaalfvoudigen (+1157%) in views ten opzichte van een normale periode. Het aantal app downloads was maar liefst drie keer zo hoog als normaal.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de vier finalisten van 'Project Dans'
- Alles of niets in de callback van 'So You Think You Can Dance': 'Dance For Your Life' beslist wie nog kans maakt op de studioshows
- 'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Laatste tickets voor de Cross Battles zetten coaches van 'The Voice' onder zware druk
- Woensdag in 'Nomaden': 'Defying the junta: Filmmakers in Hiding'
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Waar zijn de drones?
- Dinsdag in 'Nomaden': de wandelende kostuums van Kinshasa
- Emotionele oproep ouders vermoorde Ralf (13) in 'Opsporing Verzocht'
- 'De Dierenarts van Yorkshire' vanaf dinsdag nieuw bij MAX
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
Multimedia SPOTLIGHT
-
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz
Kijktip van de dag

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.
'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.



































