Mattie, Marieke, Domien en Bram voor onbepaalde tijd opgesloten in de Q-escape room

woensdag 15 december 2021

Het is begonnen: de radiomarathon waarbij vier Qmusic-dj's zich op laten sluiten in de Q-escape room. Mattie Valk, Marieke Elsinga, Domien Verschuuren en Bram Krikke zijn met blinddoeken op weggevoerd naar de plek waar ze de komende uren, dagen en misschien wel weken zullen vertoeven.

Ze mogen pas naar buiten als ze de muzikale code kraken en luisteraars kunnen ze daarbij helpen.


Een dag, een week of misschien wel tot na kerst. Vorig jaar lukte het de dj's pas na vier dagen om te ontsnappen. De dj’s krijgen ieder een ultrakort fragment van een hit uit de rijke geschiedenis van de Top 40. De enige manier om uit de escape room te komen, is het raden van de juiste titel + artiest, de oplossing van de muzikale code. In de Q-escape room bevinden zich allerlei puzzels die de dj’s dichter bij de oplossing brengen. Elke dag tussen 6.00 uur en 20.00 uur wordt er live radio gemaakt vanuit de Q-escape room. Mattie, Marieke, Domien en Bram verblijven continu in de escape room, ze eten en slapen er dus ook.

Succesvolle eerdere edities
Tijdens de eerste twee edities Q-escape room werden de dj's massaal geholpen door de luisteraars. Er kwamen tienduizenden berichten binnen en het aantal bezoekers op de website en in de app steeg explosief. Zo lag de het gebruik van de videoplayer in de Q-app maar liefst 671% hoger dan in reguliere weken.

Spelverloop
Op vaste momenten gedurende de dag mogen de dj's een gok wagen. Hebben ze hun hits allemaal goed? Dan mogen ze de Q-escape room verlaten. Maar klopt het niet of staan de antwoorden niet in de juiste volgorde, dan moeten ze wachten op de volgende ontsnappoging. Ondertussen moeten zij puzzels doen om dichter bij de antwoorden te komen. En daarbij kunnen ze de hulp van luisteraars goed gebruiken. Een escape room draait immers om samenwerken.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Villa Politica
    15:30
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:20
    Sarah zingt
    14:25
    Meneer Papier
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 13:20
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:30
    Urk!
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:50
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    Baywatch Hawaii
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 14:15
    Komen Eten
    15:00
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:20
    Matlock
    16:05
    This Is Us
  • 13:55
    The First 48
    14:45
    Seal Team
  • 14:15
    De wereld op je bord
    14:40
    Smossen Mag
  • 13:25
    Fear Thy Roommate
    14:25
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:07
    Roger
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:10
    Lekker Lang Leven
    14:35
    Chris Cooks Cymru
  • 14:20
    Grantchester
    15:10
    Murdoch Mysteries
  • 13:40
    NCIS
    14:35
    Below Deck
  • 14:15
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:15
    Kunststof
    15:15
    Nu te Zien!
  • 14:15
    Molmans
    14:30
    De Smurfen