Mattie, Marieke, Domien en Bram voor onbepaalde tijd opgesloten in de Q-escape room

woensdag 15 december 2021

Het is begonnen: de radiomarathon waarbij vier Qmusic-dj's zich op laten sluiten in de Q-escape room. Mattie Valk, Marieke Elsinga, Domien Verschuuren en Bram Krikke zijn met blinddoeken op weggevoerd naar de plek waar ze de komende uren, dagen en misschien wel weken zullen vertoeven.

Ze mogen pas naar buiten als ze de muzikale code kraken en luisteraars kunnen ze daarbij helpen.


Een dag, een week of misschien wel tot na kerst. Vorig jaar lukte het de dj's pas na vier dagen om te ontsnappen. De dj’s krijgen ieder een ultrakort fragment van een hit uit de rijke geschiedenis van de Top 40. De enige manier om uit de escape room te komen, is het raden van de juiste titel + artiest, de oplossing van de muzikale code. In de Q-escape room bevinden zich allerlei puzzels die de dj’s dichter bij de oplossing brengen. Elke dag tussen 6.00 uur en 20.00 uur wordt er live radio gemaakt vanuit de Q-escape room. Mattie, Marieke, Domien en Bram verblijven continu in de escape room, ze eten en slapen er dus ook.

Succesvolle eerdere edities
Tijdens de eerste twee edities Q-escape room werden de dj's massaal geholpen door de luisteraars. Er kwamen tienduizenden berichten binnen en het aantal bezoekers op de website en in de app steeg explosief. Zo lag de het gebruik van de videoplayer in de Q-app maar liefst 671% hoger dan in reguliere weken.

Spelverloop
Op vaste momenten gedurende de dag mogen de dj's een gok wagen. Hebben ze hun hits allemaal goed? Dan mogen ze de Q-escape room verlaten. Maar klopt het niet of staan de antwoorden niet in de juiste volgorde, dan moeten ze wachten op de volgende ontsnappoging. Ondertussen moeten zij puzzels doen om dichter bij de antwoorden te komen. En daarbij kunnen ze de hulp van luisteraars goed gebruiken. Een escape room draait immers om samenwerken.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alloo Bij de Wegpolitie' op VTM - Luk Alloo

De politie zet de achtervolging in op een BMW die 200 km/u rijdt. Agenten controleren een verhuiswagen met onvolledige papieren en ontdekken een vrachtwagen met een gevaarlijk losse lading. Een vaatwasser op de snelweg zorgt voor chaos.

'Alloo bij de Wegpolitie', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    00:10
    Journaallus
  • 09:00
    Herfstbeelden
    00:50
    Nachtlus
  • 09:05
    Bumba
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:05
    Vegesauriërs
    01:05
    Gooische Vrouwen
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:10
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 09:00
    Geen uitzending
    23:05
    Captain Phillips
  • 07:00
    Willy
    00:15
    Police Interceptors
  • 08:15
    A Kiss Before Christmas
    23:50
    Good Morning Christmas!
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:05
    De Tafel van Ruben
  • 09:00
    Modern Family
    01:15
    NCIS: Hawaii
  • 08:50
    The Ark
    01:50
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 08:55
    Tot op het Bot: Het Varken
    01:50
    A Place in the Sun
  • 09:05
    Snapped
    01:10
    Cold Case
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    De perfecte energieoplossing
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:20
    De Chalet aan de Semois
    01:25
    Winterse Kost
  • 08:25
    Midsomer Murders
    01:25
    Scott & Bailey
  • 08:40
    The Resident
    01:25
    NCIS: Los Angeles
  • 09:00
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    00:55
    Nieuwsuur
  • 09:00
    Sesamstraat
    01:30
    Motorbendes