Mattie, Marieke, Domien en Bram voor onbepaalde tijd opgesloten in de Q-escape room

woensdag 15 december 2021

Het is begonnen: de radiomarathon waarbij vier Qmusic-dj's zich op laten sluiten in de Q-escape room. Mattie Valk, Marieke Elsinga, Domien Verschuuren en Bram Krikke zijn met blinddoeken op weggevoerd naar de plek waar ze de komende uren, dagen en misschien wel weken zullen vertoeven.

Ze mogen pas naar buiten als ze de muzikale code kraken en luisteraars kunnen ze daarbij helpen.


Een dag, een week of misschien wel tot na kerst. Vorig jaar lukte het de dj's pas na vier dagen om te ontsnappen. De dj’s krijgen ieder een ultrakort fragment van een hit uit de rijke geschiedenis van de Top 40. De enige manier om uit de escape room te komen, is het raden van de juiste titel + artiest, de oplossing van de muzikale code. In de Q-escape room bevinden zich allerlei puzzels die de dj’s dichter bij de oplossing brengen. Elke dag tussen 6.00 uur en 20.00 uur wordt er live radio gemaakt vanuit de Q-escape room. Mattie, Marieke, Domien en Bram verblijven continu in de escape room, ze eten en slapen er dus ook.

Succesvolle eerdere edities
Tijdens de eerste twee edities Q-escape room werden de dj's massaal geholpen door de luisteraars. Er kwamen tienduizenden berichten binnen en het aantal bezoekers op de website en in de app steeg explosief. Zo lag de het gebruik van de videoplayer in de Q-app maar liefst 671% hoger dan in reguliere weken.

Spelverloop
Op vaste momenten gedurende de dag mogen de dj's een gok wagen. Hebben ze hun hits allemaal goed? Dan mogen ze de Q-escape room verlaten. Maar klopt het niet of staan de antwoorden niet in de juiste volgorde, dan moeten ze wachten op de volgende ontsnappoging. Ondertussen moeten zij puzzels doen om dichter bij de antwoorden te komen. En daarbij kunnen ze de hulp van luisteraars goed gebruiken. Een escape room draait immers om samenwerken.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Live Live Live' (VRT 1)

In de tot warme club omgetoverde VRT Studio 5 ontvangen Bart Peeters en The Atomic Orchestra, een 47-koppig orkest onder leiding van Jo Hermans, tal van artiesten om samen een symfonische versie te maken van hun liedjes. Bazart, Mentissa, Sylvie Kreusch, Warhaus, Günther Neefs en Belle Perez steken hun grootste hits en andere songs in een nieuw, klassiek jasje. Muziekliefhebber Jeroen Meus onthult daarnaast waarom hij een saxmaniak is.

'Live Live Live', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:04
    Hoodie: compilatie
    06:00
    In bed met Olly
  • 08:00
    Radio 2: Weekwatchers
    01:30
    Nachtlus
  • 08:50
    Buck
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:50
    Lego Masters
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:55
    Phrogging: Hider in My House
  • 01:15
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:50
    Christmas on Call
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:10
    Geen uitzending
    08:20
    De ambachter
  • 08:40
    Coroner
    01:00
    Criminal Minds
  • 08:45
    Storage Wars
    06:55
    Hawaii Five-0
  • 08:05
    A Christmas Crush
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:45
    Butchers of the Bayou
    07:00
    Cold Case
  • 09:00
    Z-Weekoverzicht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:56
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:00
    Winterse Kost
    01:10
    Bon Appetit
  • 08:35
    Death in Paradise
    01:25
    Midsomer Murders
  • 09:00
    American Pickers
    07:00
    Below Deck Adventure
  • 08:40
    Heel Holland Bakt
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Kassa
    01:55
    Nieuwsuur
  • 08:50
    Zappsport The Battle
    06:00
    Wordt aangekondigd