Marco Bakker brengt muzikale ode aan Sinatra in 'Max Muziekspecial'

zaterdag 19 april 2025
Foto: © Omroep MAX 2022

Marco Bakker kent als bariton een lange en rijke carrière van zo'n zestig jaar, met zowel nationaal als internationaal succes. Hij bouwde in al deze jaren een breed opera-, operette- en concertrepertoire op waarmee hij in diverse concertzalen in binnen- en buitenland optrad.

In de 'MAX Muziekspecial' wordt Marco begeleid door het dertigkoppige orkest The New Symphonics onder leiding van Maurice Luttikhuis. Ze voeren diverse nummers uit, zoals The September Of My Years, How Old Am I en Hello, Young Lovers.


Operazanger Marco Bakker, 87 jaar oud, geniet nog volop van het leven en alles wat het hem te bieden heeft. Maar ook kijkt hij met liefde en nostalgie terug naar de voorbije jaren en beseft hij zich dat de winter in aantocht is. Met deze gedachte en geïnspireerd door de grote Amerikaanse zanger Frank Sinatra was het Marco's grote wens om nog eens een album op te nemen met liedjes uit het 'Great American Songbook', een collectie van Amerikaanse jazz en lichte muziek uit de twintigste eeuw. Met liedjes voornamelijk uit Hollywoodfilms, Broadway musicals en muziektheater.

Marco Bakker: 'Als fan van de grote Amerikaanse crooners en in het bijzonder Frank Sinatra, wachtte ik jaren, om een album te wijden aan dit genre. Begonnen als vocalist bij het Metropole Orkest, richtte ik mij later op het opera-en klassieke materiaal, waarin ik een succesvolle internationale carrière mocht maken. Terugkerend naar mijn begintijd als vocalist, ontstond dit album, mede door de bijzondere inspiratie van vriend, dirigent, arrangeur en componist Maurice Luttikhuis.'

In samenwerking met topdirigent Maurice Luttikhuis (bekend van het Metropole Orkest) en een groot aantal musici werkte Marco een jaar lang hard om zijn droom te verwezenlijken. Tijdens de 'MAX Muziekspecial' brengt Marco Bakker samen met het orkest The New Symphonics onder leiding van dirigent Maurice een aantal nummers ten gehore. Denk hierbij aan bekende nummers als; The September Of My Years, How Old Am I, It Was A Very Good Year, Hello, Young Lovers en I Believe I’m Gonna Love You.

'MAX Muziekspecial: Marco Bakker', zondag 20 april om 18.10 uur bij MAX op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:25
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 03:05
    Geen uitzending
    07:20
    Achter gesloten deuren
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    05:20
    Always and Forever Christmas
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:45
    Geen uitzending
    06:00
    Team Ochtend
  • 02:45
    Geen uitzending
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:30
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 02:30
    Geen uitzending
    02:35
    The Sex Clinic
  • 02:35
    Geen uitzending
    05:25
    The Killer in My Family
  • 23:58
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:43
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:40
    De Smaaktoerist
    02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 03:30
    Scott & Bailey
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 03:50
    Tokyo Vice
    02:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 02:51
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:35
    NOS Journaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:45
    Groeten vanaf de camping
    02:30
    Gezond of gelul?