Marco Bakker brengt muzikale ode aan Sinatra in 'Max Muziekspecial'

zaterdag 19 april 2025
Foto: © Omroep MAX 2022

Marco Bakker kent als bariton een lange en rijke carrière van zo'n zestig jaar, met zowel nationaal als internationaal succes. Hij bouwde in al deze jaren een breed opera-, operette- en concertrepertoire op waarmee hij in diverse concertzalen in binnen- en buitenland optrad.

In de 'MAX Muziekspecial' wordt Marco begeleid door het dertigkoppige orkest The New Symphonics onder leiding van Maurice Luttikhuis. Ze voeren diverse nummers uit, zoals The September Of My Years, How Old Am I en Hello, Young Lovers.


Operazanger Marco Bakker, 87 jaar oud, geniet nog volop van het leven en alles wat het hem te bieden heeft. Maar ook kijkt hij met liefde en nostalgie terug naar de voorbije jaren en beseft hij zich dat de winter in aantocht is. Met deze gedachte en geïnspireerd door de grote Amerikaanse zanger Frank Sinatra was het Marco's grote wens om nog eens een album op te nemen met liedjes uit het 'Great American Songbook', een collectie van Amerikaanse jazz en lichte muziek uit de twintigste eeuw. Met liedjes voornamelijk uit Hollywoodfilms, Broadway musicals en muziektheater.

Marco Bakker: 'Als fan van de grote Amerikaanse crooners en in het bijzonder Frank Sinatra, wachtte ik jaren, om een album te wijden aan dit genre. Begonnen als vocalist bij het Metropole Orkest, richtte ik mij later op het opera-en klassieke materiaal, waarin ik een succesvolle internationale carrière mocht maken. Terugkerend naar mijn begintijd als vocalist, ontstond dit album, mede door de bijzondere inspiratie van vriend, dirigent, arrangeur en componist Maurice Luttikhuis.'

In samenwerking met topdirigent Maurice Luttikhuis (bekend van het Metropole Orkest) en een groot aantal musici werkte Marco een jaar lang hard om zijn droom te verwezenlijken. Tijdens de 'MAX Muziekspecial' brengt Marco Bakker samen met het orkest The New Symphonics onder leiding van dirigent Maurice een aantal nummers ten gehore. Denk hierbij aan bekende nummers als; The September Of My Years, How Old Am I, It Was A Very Good Year, Hello, Young Lovers en I Believe I’m Gonna Love You.

'MAX Muziekspecial: Marco Bakker', zondag 20 april om 18.10 uur bij MAX op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Het Echte Leven in de ZOO' (VTM)

In ZOO Planckendael begint de lente met de terugkeer van de ooievaars. Ooievaar Flint bouwt zijn eerste nest, terwijl neushoorn Karamat hoogzwanger is. Ook sneeuwluipaard Diem lijkt drachtig, wat belangrijk is voor het voortbestaan van de soort.

'Het echte leven in de ZOO', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    F.C. De Kampioenen
    20:55
    Boomer
  • 17:50
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    23:15
    Het weer (laat)
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 19:55
    Het echte leven in de ZOO
    20:40
    Back to Black
  • 19:30
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    Morbius
  • 18:55
    Colors of Love
    20:30
    Sing 2
  • 19:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:45
    Accused
    00:30
    Geen uitzending
  • 20:00
    Nonkel Jef
    22:25
    The X-Files
  • 20:00
    Stukken van mensen
    22:20
    De Moeite Waard?!
  • 20:20
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:05
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Suicide Squad
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Leef!
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:59
    Trends Doc
    21:02
    CEO van mijn leven
  • 20:17
    Leven als vakman
    21:00
    Concert
  • 20:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
    20:40
    Bon Appetit
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Ripper Street
  • 20:00
    The Mountain Between Us
    22:00
    Bob's Burgers
  • 20:25
    NOS Olympische Winterspelen
    23:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    NPO Doc: Eeuwige Liefde
  • 20:20
    Patience
    22:00
    Een best wel heftige date