Marcel van Roosmalen en Roel Gootzen duiken in de recente Duitse geschiedenis in 'Context Duitsland'

maandag 5 augustus 2024

Vier jaar na hun door vele luisteraars meebeleefde reis in het westen van Duitsland voor de podcast 'De gijzeling van Gladbeck' pakken schrijver en programmamaker Marcel van Roosmalen en geschiedenisdocent Roel Gootzen opnieuw hun koffers voor een reis naar onze oosterburen.

De studievrienden stappen de auto in en reizen naar de Oostzeekust voor hun nieuwe podcast 'Context Duitsland', waarin ze de geschiedenis van dit stuk Duitse grond bespreken.


De recente Europese geschiedenis is namelijk nergens zo tastbaar als daar. Marcel en Roel gaan naar (de omgeving van) het eiland Rügen en maken een reis door de recente Duitse geschiedenis. Ze bezoeken het hotel waar Einstein zijn relativiteitstheorie schreef. Ze zijn op de plek waar Wernher von Braun zijn dodelijke wapens ontwikkelde. Ze bekijken de overblijfselen van een enorm hotel dat Adolf Hitler liet bouwen. En ze zijn op de meest geheime plek van Duitsland: het eiland Vilm, waar de DDR-partijbonzen in weelderige luxe vakantie vierden. Op al die plekken klinkt het verhaal van een belangrijk deel van de Europese geschiedenis.

'Context Duitsland' is een podcast vol geschiedenis en een roadtrip met ups, maar zeker ook downs. Na deze week reizen door Duitsland zijn de twee mannen euforisch zoals altijd.

Roel: 'Overweldigend.'
Marcel: 'Het was een lange week.'

Alle afleveringen van 'Context Duitsland!' zijn vanaf nu te besluiten in de gratis NPO Luister-app. Wekelijks verschijnen afleveringen op de andere podcastplatformen.

Journalist en schrijver Marcel van Roosmalen is columnist bij NRC en 'Druktemaker' bij het NPO Radio 1-programma ‘De Nieuws BV’. Ook presenteert hij vanaf 2 september samen met Gijs Groenteman een nieuw seizoen van het BNNVARA-programma ‘Van Roosmalen en Groenteman’. Roel Gootzen is docent geschiedenis op een middelbare school. Marcel en Roel leerden elkaar in 1992 kennen in een studentenhuis in Nijmegen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende en interessante landgenoten. In deze aflevering blikken Maaike Cafmeyer, Karl Vannieuwkerke en Marc Van Ranst terug op hun uitspraken van toen.

'Over 5 Jaar', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:00
    Karrewiet met VGT
    07:05
    Hallo Kroket
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    06:00
    De Warmste Week
  • 07:00
    Sam & Julia
    07:10
    Sarah: Sokpop en de klanken
  • 07:00
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 06:55
    The Christmas House 2: Deck Those Halls
    06:45
    A Joyous Christmas
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    09:00
    Geen uitzending
  • 06:50
    New Amsterdam
    07:20
    Friends
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:25
    Blue Bloods
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    11:35
    Christmas in My Heart
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    12:30
    CSI: Vegas
  • 04:01
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:02
    Meesterwerk
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 06:35
    Bon Appetit
    06:45
    Het feestmenu van ..
  • 07:00
    Death in Paradise
    07:00
    McDonald and Dodds
  • 07:00
    Flip This House
    12:55
    Storage Wars
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    07:10
    NOS Journaal
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:15
    Andere Tijden Kort
  • 07:00
    Ta-daaa!
    10:20
    Nelli en Nora