Marcel van Roosmalen en Roel Gootzen duiken in de recente Duitse geschiedenis in 'Context Duitsland'

maandag 5 augustus 2024

Vier jaar na hun door vele luisteraars meebeleefde reis in het westen van Duitsland voor de podcast 'De gijzeling van Gladbeck' pakken schrijver en programmamaker Marcel van Roosmalen en geschiedenisdocent Roel Gootzen opnieuw hun koffers voor een reis naar onze oosterburen.

De studievrienden stappen de auto in en reizen naar de Oostzeekust voor hun nieuwe podcast 'Context Duitsland', waarin ze de geschiedenis van dit stuk Duitse grond bespreken.


De recente Europese geschiedenis is namelijk nergens zo tastbaar als daar. Marcel en Roel gaan naar (de omgeving van) het eiland Rügen en maken een reis door de recente Duitse geschiedenis. Ze bezoeken het hotel waar Einstein zijn relativiteitstheorie schreef. Ze zijn op de plek waar Wernher von Braun zijn dodelijke wapens ontwikkelde. Ze bekijken de overblijfselen van een enorm hotel dat Adolf Hitler liet bouwen. En ze zijn op de meest geheime plek van Duitsland: het eiland Vilm, waar de DDR-partijbonzen in weelderige luxe vakantie vierden. Op al die plekken klinkt het verhaal van een belangrijk deel van de Europese geschiedenis.

'Context Duitsland' is een podcast vol geschiedenis en een roadtrip met ups, maar zeker ook downs. Na deze week reizen door Duitsland zijn de twee mannen euforisch zoals altijd.

Roel: 'Overweldigend.'
Marcel: 'Het was een lange week.'

Alle afleveringen van 'Context Duitsland!' zijn vanaf nu te besluiten in de gratis NPO Luister-app. Wekelijks verschijnen afleveringen op de andere podcastplatformen.

Journalist en schrijver Marcel van Roosmalen is columnist bij NRC en 'Druktemaker' bij het NPO Radio 1-programma ‘De Nieuws BV’. Ook presenteert hij vanaf 2 september samen met Gijs Groenteman een nieuw seizoen van het BNNVARA-programma ‘Van Roosmalen en Groenteman’. Roel Gootzen is docent geschiedenis op een middelbare school. Marcel en Roel leerden elkaar in 1992 kennen in een studentenhuis in Nijmegen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Na een typisch Limburgs folklore schuttersfestival wordt de winnaar doodgeschoten aangetroffen. Is hier sprake van jaloezie, of zit er meer achter? Marion en Romeo krijgen te maken met aan jeugdzorg toevertrouwde kinderen die er alles aan doen om zich aan die zorg te onttrekken. Pubergedrag, of is er sprake van grotere problemen?

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Flikken Maastricht
    21:30
    Dwars door de Lage landen
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Vera
  • 21:00
    Dag & nacht
    21:40
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:30
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    Honest Thief
    22:15
    Mechanic: Resurrection
  • 20:35
    Bad Neighbours
    22:15
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
  • 20:35
    Piranha
    22:15
    Jaws 2
  • 20:50
    Narcos
    22:35
    ER
  • 20:35
    Columbo
    21:50
    Baywatch
  • 20:40
    The Dark Knight
    23:25
    Vik & Gert
  • 20:35
    Matlock
    22:20
    FBI: International
  • 20:35
    Robin Hood: Prince of Thieves
    23:25
    The Marksman
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    The Murder of Joanna Yeates
    22:20
    Shades of Blue
  • 21:11
    Z-Beurs
    21:24
    Trends Talk
  • 21:15
    Red de meubelen
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:00
    Het Weekmenu
    21:40
    Likoké on Tour
  • 21:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    22:50
    Murder in Provence
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    Flikken Maastricht
    21:30
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Sergio Over De Grens
    21:25
    Sluipschutters