Marcel van Roosmalen en Roel Gootzen duiken in de recente Duitse geschiedenis in 'Context Duitsland'

maandag 5 augustus 2024

Vier jaar na hun door vele luisteraars meebeleefde reis in het westen van Duitsland voor de podcast 'De gijzeling van Gladbeck' pakken schrijver en programmamaker Marcel van Roosmalen en geschiedenisdocent Roel Gootzen opnieuw hun koffers voor een reis naar onze oosterburen.

De studievrienden stappen de auto in en reizen naar de Oostzeekust voor hun nieuwe podcast 'Context Duitsland', waarin ze de geschiedenis van dit stuk Duitse grond bespreken.


De recente Europese geschiedenis is namelijk nergens zo tastbaar als daar. Marcel en Roel gaan naar (de omgeving van) het eiland Rügen en maken een reis door de recente Duitse geschiedenis. Ze bezoeken het hotel waar Einstein zijn relativiteitstheorie schreef. Ze zijn op de plek waar Wernher von Braun zijn dodelijke wapens ontwikkelde. Ze bekijken de overblijfselen van een enorm hotel dat Adolf Hitler liet bouwen. En ze zijn op de meest geheime plek van Duitsland: het eiland Vilm, waar de DDR-partijbonzen in weelderige luxe vakantie vierden. Op al die plekken klinkt het verhaal van een belangrijk deel van de Europese geschiedenis.

'Context Duitsland' is een podcast vol geschiedenis en een roadtrip met ups, maar zeker ook downs. Na deze week reizen door Duitsland zijn de twee mannen euforisch zoals altijd.

Roel: 'Overweldigend.'
Marcel: 'Het was een lange week.'

Alle afleveringen van 'Context Duitsland!' zijn vanaf nu te besluiten in de gratis NPO Luister-app. Wekelijks verschijnen afleveringen op de andere podcastplatformen.

Journalist en schrijver Marcel van Roosmalen is columnist bij NRC en 'Druktemaker' bij het NPO Radio 1-programma ‘De Nieuws BV’. Ook presenteert hij vanaf 2 september samen met Gijs Groenteman een nieuw seizoen van het BNNVARA-programma ‘Van Roosmalen en Groenteman’. Roel Gootzen is docent geschiedenis op een middelbare school. Marcel en Roel leerden elkaar in 1992 kennen in een studentenhuis in Nijmegen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

De MIA's (VRT)

Maakt Pommelien Thijs met negen nominaties haar favorietenrol waar? Want ook Zwangere Guy en Dressed Like Boys maken kans op meerdere prijzen. Zet je schrap voor hét muziekfeest van het jaar met optredens van Pommelien Thijs, Metejoor, Bazart, Zwangere Guy, Red Sebastian, Dressed Like Boys, Kaat Van Stralen en Axelle Red.

'De MIA's 2025', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    VRT NWS laat
    00:35
    Journaallus
  • 00:40
    De popcast
    23:50
    90 minutes
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    Gooische Vrouwen
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 23:45
    Narcos
    23:25
    Monster Hunter
  • 23:15
    Columbo
    00:05
    60 Days In
  • 23:55
    Buffy the Vampire Slayer
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:25
    The Golden Girls
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:25
    De Tafel van Gert
    02:50
    Geen uitzending
  • 00:25
    Neighbours: A New Chapter
    00:45
    New Girl
  • 00:20
    Bar Rescue
    01:20
    Swamp People
  • 23:40
    A Place in the Sun
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 00:00
    Family Law
    01:20
    Big Sky
  • 00:42
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:35
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 00:30
    Meesterlijke Klassiekers
    00:05
    Guten Appetit
  • 00:00
    Unforgotten
    00:40
    Marie Antoinette
  • 00:25
    First Dates Australia
    00:20
    The Resident
  • 23:50
    Eva
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 00:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    Vier handen op één buik
    00:20
    Nog Eén Keer Fit