Makers FunX starten petitie: maak 1 juli een officiële vrije dag

donderdag 24 juni 2021

De redactie van radiostation FunX start samen met The Black Archives en Stichting Nederland Wordt Beter een petitie waarin zij eisen dat 1 juli, Keti Koti, een officiële nationale vrije dag wordt. Tijdens de FunX ochtendshow met dj Fernando maakte de redactie van FunX dit bekend.

Op 1 juli wordt het leed van de slavernij herdacht en de afschaffing van de slavernij gevierd.


Jaarlijks vindt tijdens Keti Koti een officiële herdenking plaats en wordt ook de afschaffing van de slavernij gevierd. Maar zolang de overheid Keti Koti niet erkent als officiële feestdag, ontkent Nederland zijn verantwoordelijkheid in deze gedeelde geschiedenis. De programmamakers van FunX vinden het daarom hoog tijd om 1 juli te erkennen als officiële vrije dag en roepen luisteraars en volgers op om de petitie te tekenen.

Stap in de goede richting
De werkgever van de programmamakers van FunX, Stichting FunX namens landelijke en lokale omroepen, wil zelf het goede voorbeeld geven. Daarom zijn vanaf 1 juli 2021 alle werknemers in dienst van de stichting vrij op die dag. FunX erkent daarmee als eerste bedrijf van Nederland 1 juli als officiële vrije dag. 'Wij zetten een eerste stap in de goede richting, maar het doel met de petitie is dat dit uiteindelijk breder wordt gedragen', aldus programmaleider Eva Hol.

Slavernij onderdeel Nederlandse geschiedenis
Op 1 juli 1863 werd de Nederlandse slavernij in Suriname en op de voormalig Nederlandse Antillen afgeschaft. FunX wil dat de politiek erkent dat de trans-Atlantische slavenhandel een onmiskenbaar onderdeel is van de Nederlandse geschiedenis. De gevolgen van kolonialisme en slavernij werken nog steeds door in de huidige samenleving: institutioneel racisme, onderdrukking en ongelijkheid zijn dagelijkse realiteit voor veel Afro-Nederlanders.

Nationale vrije dag
Met de petitie eisen initiatiefnemers FunX, Stichting Nederland Wordt Beter en The Black Archives dat 1 juli een officiële nationale vrije dag wordt, maar ook dat Nederland formeel excuses aanbiedt voor de Nederlandse rol in de slavernij. Daarnaast moet de overheid zorg dragen voor een nationale herdenking die aan alle voorwaarden en verantwoordelijkheden voldoet.

Luisteraars en volgers kunnen de petitie vóór donderdag 1 juli tekenen via FunX.nl/1juli. Bij 40.000 handtekeningen wordt het burgerinitiatief verplicht behandeld in de Tweede Kamer. Meer informatie over de petitie en Keti Koti is ook te vinden op FunX.nl/1juli.


Persbericht NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Een Echte Job' (VTM)

Zes bekende Vlamingen starten hun uitzonderlijke stage in het ziekenhuis. William krijgt een taak achter de schermen bij de beroepskledij. Bart wast zijn eerste patiënt, terwijl Elodie haar angst overwint. Intussen ontmoet Aaron Alex, een patiënt met ALS.

'Een Echte Job', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    05:30
    Kabouter Plop
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:10
    The Golden Girls
  • 04:50
    Play kerst haardvuur 2025
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    01:25
    FBI
  • 04:50
    Play kerst haardvuur 2025
    01:40
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Play kerst haardvuur 2025
    01:50
    Jingle Bell Wedding
  • 01:15
    Play kerst haardvuur 2025
    01:20
    My Life is Murder
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:49
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 04:40
    Winterse Kost
    01:00
    Chris Cooks Cymru
  • 03:30
    Death in Paradise
    01:35
    The Wives
  • 04:35
    Flip This House
    01:10
    Hudson & Rex
  • 01:15
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 02:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:20
    Even tot hier