'Maartje & Kine Buigen Niet' op NPO 3

donderdag 22 april 2021

Maartje & Kine hebben een geheel eigen manier gevonden om de coronacrisis te lijf te gaan. Het muzikale cabaretduo stapt in hun busje, rijdt naar een blokhut in Noorwegen en schrijft een compleet nieuw theaterprogramma. Een wild plan om 'uit het artistieke ravijn' te kruipen. Gemakkelijk was het niet, zoals blijkt uit de documentaire 'Maartje en Kine Buigen Niet'.

Vorig jaar, begin maart. Maartje & Kine staan op het punt om in première te gaan met hun nieuwe show. Dan slaat COVID-19 toe. De honderdtwintig geplande voorstellingen gaan voorlopig niet door. Een crisis klopt op de deur; met een show die niet doorgaat en relaties die op de klippen dreigen te lopen. En dit alles in een wereld die wanhopig een uitweg zoekt in een mondiale crisis.


Wat blijkt… Maartje & Kine buigen niet. Ze besluiten juist in de oorverdovende stilte nieuw materiaal te schrijven. Niet thuis, maar in Kines thuisland Noorwegen. Ze gaan terug naar de rust en wijsheid van haar jeugd, weg van het chagrijn, het jagen en het opgesloten zitten. Onderdeel van hun 'krankzinnige' plan is hun verbond: ze sluiten zich samen op in het Hoge Noorden - met hun tourbus en 21 muziekinstrumenten - om de thema’s aan te gaan die ze tot dan toe het liefst vermeden.

De documentaire volgt het duo op hun roadtrip vol muziek, autopech, oponthoud bij de douane, corona-testen, relatiecrises en wekenlange quarantaine. Gedurende zes weken in een hut hoog in de Noorse bergen zetten ze alles op alles om hun nieuwe theatershow Speelbeesten te schrijven en hun grote verlangens in te lossen. Maartje stort zich op het leren van Ierse volksmuziek, Kine op het ontdekken van haar vaders oude Hardanger Fiddle.

In een sneeuwwitte wereld waar corona niet lijkt te bestaan ontsnappen Maartje & Kine aan de Nederlandse realiteit. Overvolle agenda’s maken plaats voor helderheid en verwondering over de spectaculaire natuur. Zo ontstaat het idee om allerlei typisch Noorse invloeden te incorporeren in de show. Als de auto door bevroren diesel niet meer start, trekken ze per hondenslee verder naar inheemse volken en leren ze zangtechnieken als de joik en de kulokke. Want als ze niet in het theater mogen buigen, dan buigen ze nergens voor. En ze blijven er heilig in geloven dat hun nieuwe voorstelling ooit het theaterlicht zal zien.

'Maartje & Kine Buigen Niet', vrijdag 23 maart bij de NTR op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Dagelijkse kost
    00:45
    Journaallus
  • 00:35
    Het Weer
    00:40
    90 minutes
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Gooische Vrouwen
    06:00
    Vegesauriërs
  • 23:20
    9-1-1
    01:15
    Geen uitzending
  • 22:40
    Patriot Games
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 23:15
    60 Days In
    01:10
    Geen uitzending
  • 23:10
    ER
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Golden Girls
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:25
    De Rechtbank
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 00:20
    New Girl
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:20
    See
    01:35
    Running Wild With Bear Grylls
  • 23:30
    A Place in the Sun
    01:45
    Body Shockers
  • 23:05
    C.S.I. New York
    01:20
    Big Sky
  • 00:28
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:31
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:40
    Roger van Damme: Bakken
    01:05
    Chris Cooks Cymru
  • 23:50
    Grantchester
    00:40
    Marie Antoinette
  • 23:20
    Hudson & Rex
    01:05
    First Dates Australia
  • 23:55
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 00:10
    De Nachtzoen
    01:05
    Nieuwsuur
  • 00:00
    Nog Eén Keer Fit
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe