'Maartje & Kine Buigen Niet' op NPO 3

donderdag 22 april 2021

Maartje & Kine hebben een geheel eigen manier gevonden om de coronacrisis te lijf te gaan. Het muzikale cabaretduo stapt in hun busje, rijdt naar een blokhut in Noorwegen en schrijft een compleet nieuw theaterprogramma. Een wild plan om 'uit het artistieke ravijn' te kruipen. Gemakkelijk was het niet, zoals blijkt uit de documentaire 'Maartje en Kine Buigen Niet'.

Vorig jaar, begin maart. Maartje & Kine staan op het punt om in première te gaan met hun nieuwe show. Dan slaat COVID-19 toe. De honderdtwintig geplande voorstellingen gaan voorlopig niet door. Een crisis klopt op de deur; met een show die niet doorgaat en relaties die op de klippen dreigen te lopen. En dit alles in een wereld die wanhopig een uitweg zoekt in een mondiale crisis.


Wat blijkt… Maartje & Kine buigen niet. Ze besluiten juist in de oorverdovende stilte nieuw materiaal te schrijven. Niet thuis, maar in Kines thuisland Noorwegen. Ze gaan terug naar de rust en wijsheid van haar jeugd, weg van het chagrijn, het jagen en het opgesloten zitten. Onderdeel van hun 'krankzinnige' plan is hun verbond: ze sluiten zich samen op in het Hoge Noorden - met hun tourbus en 21 muziekinstrumenten - om de thema’s aan te gaan die ze tot dan toe het liefst vermeden.

De documentaire volgt het duo op hun roadtrip vol muziek, autopech, oponthoud bij de douane, corona-testen, relatiecrises en wekenlange quarantaine. Gedurende zes weken in een hut hoog in de Noorse bergen zetten ze alles op alles om hun nieuwe theatershow Speelbeesten te schrijven en hun grote verlangens in te lossen. Maartje stort zich op het leren van Ierse volksmuziek, Kine op het ontdekken van haar vaders oude Hardanger Fiddle.

In een sneeuwwitte wereld waar corona niet lijkt te bestaan ontsnappen Maartje & Kine aan de Nederlandse realiteit. Overvolle agenda’s maken plaats voor helderheid en verwondering over de spectaculaire natuur. Zo ontstaat het idee om allerlei typisch Noorse invloeden te incorporeren in de show. Als de auto door bevroren diesel niet meer start, trekken ze per hondenslee verder naar inheemse volken en leren ze zangtechnieken als de joik en de kulokke. Want als ze niet in het theater mogen buigen, dan buigen ze nergens voor. En ze blijven er heilig in geloven dat hun nieuwe voorstelling ooit het theaterlicht zal zien.

'Maartje & Kine Buigen Niet', vrijdag 23 maart bij de NTR op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' - Frans (Jaak Van Assche)

De firma zoekt iemand voor de technische dienst. Herman en Martine schuiven Bambi naar voren, tegen de zin van Dick in. Het werkvolk is niet opgezet. De burgemeester komt zijn beloftes niet na en wordt door Kevin en Frans onder druk gezet.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 12:00
    Rock Werchter live
    18:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 17:00
    Nachtwacht
    17:25
    GameKeepers
  • 16:30
    Tien Om Te Zien
    17:40
    SOS Piet XL
  • 16:45
    Ik Vertrek
    17:45
    Only Joling
  • 16:45
    9-1-1
    18:40
    K3 Love Cruise
  • 16:50
    Top 20 Funniest
    17:45
    Caught on Dashcam
  • 16:40
    Magnum P.I.
    00:35
    Suits
  • 17:00
    Lili en Marleen
    17:40
    Keeping Up Appearances
  • 16:40
    Formule 1
    18:30
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
  • 16:40
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 16:40
    Formule 1
    18:30
    Two and a Half Men
  • 16:05
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 16:55
    World's Most Evil Killers
  • 16:44
    Transport & Van.TV
    17:20
    Bouw TV
  • 16:49
    Het zelfbouwhuis
    18:00
    Topics
  • 16:55
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 16:10
    Call the Midwife
    17:15
    Whitstable Pearl
  • 16:05
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    17:25
    EenVandaag
  • 16:50
    NOS Tour de France 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 16:50
    De Selectie
    17:15
    Checkpoint