'Maartje & Kine Buigen Niet' op NPO 3

donderdag 22 april 2021

Maartje & Kine hebben een geheel eigen manier gevonden om de coronacrisis te lijf te gaan. Het muzikale cabaretduo stapt in hun busje, rijdt naar een blokhut in Noorwegen en schrijft een compleet nieuw theaterprogramma. Een wild plan om 'uit het artistieke ravijn' te kruipen. Gemakkelijk was het niet, zoals blijkt uit de documentaire 'Maartje en Kine Buigen Niet'.

Vorig jaar, begin maart. Maartje & Kine staan op het punt om in première te gaan met hun nieuwe show. Dan slaat COVID-19 toe. De honderdtwintig geplande voorstellingen gaan voorlopig niet door. Een crisis klopt op de deur; met een show die niet doorgaat en relaties die op de klippen dreigen te lopen. En dit alles in een wereld die wanhopig een uitweg zoekt in een mondiale crisis.


Wat blijkt… Maartje & Kine buigen niet. Ze besluiten juist in de oorverdovende stilte nieuw materiaal te schrijven. Niet thuis, maar in Kines thuisland Noorwegen. Ze gaan terug naar de rust en wijsheid van haar jeugd, weg van het chagrijn, het jagen en het opgesloten zitten. Onderdeel van hun 'krankzinnige' plan is hun verbond: ze sluiten zich samen op in het Hoge Noorden - met hun tourbus en 21 muziekinstrumenten - om de thema’s aan te gaan die ze tot dan toe het liefst vermeden.

De documentaire volgt het duo op hun roadtrip vol muziek, autopech, oponthoud bij de douane, corona-testen, relatiecrises en wekenlange quarantaine. Gedurende zes weken in een hut hoog in de Noorse bergen zetten ze alles op alles om hun nieuwe theatershow Speelbeesten te schrijven en hun grote verlangens in te lossen. Maartje stort zich op het leren van Ierse volksmuziek, Kine op het ontdekken van haar vaders oude Hardanger Fiddle.

In een sneeuwwitte wereld waar corona niet lijkt te bestaan ontsnappen Maartje & Kine aan de Nederlandse realiteit. Overvolle agenda’s maken plaats voor helderheid en verwondering over de spectaculaire natuur. Zo ontstaat het idee om allerlei typisch Noorse invloeden te incorporeren in de show. Als de auto door bevroren diesel niet meer start, trekken ze per hondenslee verder naar inheemse volken en leren ze zangtechnieken als de joik en de kulokke. Want als ze niet in het theater mogen buigen, dan buigen ze nergens voor. En ze blijven er heilig in geloven dat hun nieuwe voorstelling ooit het theaterlicht zal zien.

'Maartje & Kine Buigen Niet', vrijdag 23 maart bij de NTR op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:05
    De week van Bruzz
    12:35
    De Markt
  • 10:00
    Zomerbeelden
    17:25
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 12:00
    De mini's
  • 11:45
    Heel Mijn Hart
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:00
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 05:25
    Geen uitzending
    13:45
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    14:20
    Geen uitzending
  • 11:55
    De douane in actie
    12:45
    Friends
  • 11:50
    Fire Country
    14:50
    NCIS
  • 11:30
    Geen uitzending
    12:30
    Storage Wars
  • 11:55
    Property Brothers
    15:15
    The Block Australia
  • 11:45
    Hashtag Homicide
    13:20
    Snapped
  • 12:04
    Trends Talk
    12:38
    CEO van mijn leven
  • 12:08
    Het perfecte terras
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:35
    Het Weekmenu
    12:20
    Vanavond bij ons
  • 11:30
    Beyond Paradise
    12:30
    Sister Boniface Mysteries
  • 11:20
    Below Deck Mediterranean
    12:10
    Below Deck
  • 11:55
    Musical Awards Gala 2026
    13:50
    Keuringsdienst van Waarde
  • 11:45
    Iedereen Verlicht
    12:15
    Wat houdt ons tegen?
  • 12:05
    Lassie Animated
    12:30
    BarnKidz