Maarten Spanjer komt met alternatief jaaroverzicht in 'Ondertussen in 2020'

woensdag 30 december 2020

In een zeer persoonlijk jaaroverzicht neemt acteur en schrijver Maarten Spanjer het jaar 2020 onder de loep. Een jaar met bijzondere en ingrijpende gebeurtenissen.

Naast de grote nieuwsonderwerpen waren er ook andere, kleinere, opmerkelijke gebeurtenissen in ons land. Vanuit zijn fascinatie en op geheel eigen wijze maakt Maarten in 'Ondertussen in 2020' reportages waarin hij op zoek gaat naar het verhaal áchter deze bijzondere, grappige en ontroerende berichten. Van Zeeland tot de kop van Noord-Holland en van Overijssel tot Zuid-Holland. Hij wil een beeld schetsen van het afgelopen jaar en van Nederland.


Net als vele Nederlanders heeft Maarten een groot deel van 2020 thuis binnen doorgebracht. Hij heeft in die tijd krantenberichten verzameld die zijn nieuwsgierigheid prikkelde. Zijn aandacht ging daarbij in het bijzonder uit naar het kleine regionale nieuws. Het viel hem op dat er een overexposure was van BN’ers op de tv die te pas en te onpas hun mening gaven over de heersende pandemie en hoe die moest worden aangepakt. Daarom wil hij in dit programma ‘de gewone man’ centraal stellen. Nu aan het eind van het jaar is hij onderweg om antwoorden te vinden op de vragen die de vreemde en verbazingwekkende berichten oproepen. Het resultaat is 'Ondertussen in 2020', een bijzonder jaaroverzicht.

Maarten: 'Ik ben vooral gefascineerd door het kleine nieuws. Er blijven zoveel vragen over en nu aan het eind van het jaar is het tijd voor antwoorden. Daarom ga ik door heel Nederland op zoek naar de persoonlijke, gekke, verrassende verhalen van verschillende kleurrijke Nederlanders die ons land rijk is.'

'Ondertussen in 2020' is een productie van Blazhoffski.

'Ondertussen in 2020', donderdag 31 december om 21.25 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.

'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:45
    Recht op recht
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Un monde à part
  • 15:15
    Sarah doet yoga
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 14:10
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 14:20
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:20
    Urk!
  • 14:40
    Bel-Air
    15:30
    The Goldbergs
  • 14:30
    Police Interceptors
    16:05
    Cheers
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:40
    Croky Cup
    17:30
    Huizenjagers
  • 14:45
    Truth Be Told
    16:30
    This Is Us
  • 14:55
    Seal Team
    15:45
    Doom Patrol
  • 15:05
    Vietnjam, met Quyên
    15:25
    Property Brothers
  • 14:45
    Snapped
    15:30
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Trends Talk
  • 15:09
    Mijn tuin
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Meat Timon
    15:45
    Becoming Meewis
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:05
    Call the Midwife
  • 15:00
    Bob's Burgers
  • 14:50
    Helmut Lotti goes classic
    15:50
    NOS Sport: Hoofdklasse Hockey Vrouwen
  • 15:15
    Op de planken
    15:25
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
  • 15:15
    Splat & Seymour
    15:25
    Zo is Joey!