Maart op Eurosport

Maart is jaarlijks de officiële startmaand van het klassiekerseizoen met vele topwedstrijden op de planning. Wedstrijden zoals Kuurne-Brussel-Kuurne en Parijs-Nice vormen de voorproefjes voor wat er komen gaat.
Met als hoogtepunten: StradeBianche, de jongste klassieker van de kalender; Milaan-Sanremo, de langste ééndagskoers van het seizoen en het eerste Monument en de Tirreno-Adriatico, de ultieme test van het vormpeil. De Italiaanse koersen zijn exclusief te bekijken op Eurosport en met voormalig winnaars als Julian Alaphilippe , Primoz Roglic en Egan Bernal belooft dat een enorm spektakel te worden, ook voor de rest van het seizoen...
MOTOGP
6 tm 8 maart | Grand Prix van Qatar
20 tm 22 maart | Grand Prix van Thailand
Het MotoGP seizoen van 2019 stond in het teken van de oppermachtige Marc Marquez. De Spanjaard won twaalf van de negentien wedstrijden en stond in elke andere wedstrijd waar hij finishte op de 2e plek. De tegenstand kwam uit meerdere teams, maar niemand was opgewassen tegen de constante kracht van de Team Repsol Honda coureur.
Een nieuw seizoen brengt nieuwe kansen met zich mee. De concurrentie zal gemotiveerder zijn dan ooit om Marc Marquez van zijn troon te stoten. Het Franse talent Fabio Quartararo heeft zich vorig seizoen ontwikkeld tot een ware tegenstander. Maar ook Andrea Dovizioso, Maverick Vinales en Alex Rins zullen er alles aan doen om wereldkampioen te worden. Misschien komt het grootste gevaar wel uit zijn eigen team en familie. Alex Marquez is nieuw in de MotoGP en bij Team Repsol Honda en op dit moment nog het kleine broertje van, maar wie weet hoe snel hij een uitdaging vormt in zijn rookie-seizoen.
WINTERSPORT
Biatlon
5 tm 8 maart | Biatlon | World Cup Nove Mesto
12 tm 15 maart | Biatlon | World Cup Kontiolahti
21 & 22 maart | Biatlon | World Cup Oslo M/V
Skispringen
6 tm 8 maart | Skispringen | World Cup Oslo
9 tm 15 maart | Skispringen | Raw Air Tournament
19 tm 21 maart | Skispringen | Wereldkampioenschap Skivliegen Planica
Langlaufen
4 maart | Langlaufen | World Cup Drammen
14 maart | Langlaufen | World cup Quebec
21 & 22 maart | Langlaufen | World Cup Canmo
Curling
16 tm 21 maart | Curling | Wereldkampioenschap Canada vrouwen
28 maart tm 5 april | Curling | Wereldkampioenschap Schotland mannen
Alpineskiën
7 & 8 maart | Alpineskiën | World Cup Ofterschwang vrouwen
7 & 8 maart | Alpineskiën | World Cup Kvitfjell mannen
13 & 14 maart | Alpineskiën | World Cup Are vrouwen
14 & 15 maart | Alpineskiën | World Cup Kranjska mannen
18 maart | Alpineskiën | World Cup Cortina d'Ampezzo M/W
21 & 22 maart | Alpineskiën | World Cup Cortina d'Ampezzo M/W
De klassementen zijn gevormd en de jacht op de wereldbekerpunten draait op volle toeren. In de laatste maand van het wintersportseizoen staat alles op het spel. Van de pistes in Cortina d’Ampezzo tot de skispringschans in Planica. Eurosport is er live bij. Kan het Mikaela Shiffrin haar favorietenrol waarmaken bij het alpineskiën en wie volgt er bij de mannen de gepensioneerde Marcel Hirscher op als beste overall skiër? Ook zal de strijd tussen Johannes Thignes Boe en Martin Fourcade beslist worden in de laatste maand van het biatlonseizoen. En kan Ryoyu Kobayashi twee jaar op rij de titel van het skispringen op zijn naam schrijven? De ontknopingen van het wintersportseizoen, ga daar maar eens goed voor zitten.
WORLDSBK & FORMULE E
Superbikes
13 tm 15 maart | Superbike | World SBK Qatar
28 & 29 maart | Superbikes | World SBK Jerez
Formule E
21 maart | Formule e | Grand Prix van Sanya
Naast de MotoGP wordt er ook meer motorsport uitgezonden op Eurosport 1. Op 21 maart bezoekt het Formule E de Metropolis genaamd Sanya in China. Op het schiereiland ten zuiden van de Chinese kust wordt er door de 24 coureurs gestredenvoor de overwinning. Kunnen Robin Frijns en Nyck de Vries meedoen voor de titel? En de andere motorklasse op twee wielen is in volle gang. De Superbike-coureurs proberen weer de hoogste snelheden te behalen om als eerste over de streep te komen. Wordt dit het jaar van Michael van der Mark?
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nu wordt het menens: 'The Voice' gaat helemaal live!
- Een huwelijkscrisis neemt een ongeziene grootte aan in 'The Miniature Wife'
- Heerlijke Vlaamse fictie bij VRT en Streamz: opnames gestart van 'Chantal' 4, 'Kassa Kassa' 2 en 'Onder Vuur' 4
- National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough
- Muziekformat 'Play that Song' trekt deze zomer opnieuw door Vlaanderen
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.
'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.



































