Maandag nieuwe kleurenbeelden van Johan Cruijff in 'Andere Tijden Sport'

zondag 23 maart 2025

Op de sterfdag van Johan Cruijff onthult 'Andere Tijden Sport', het sportgeschiedenisprogramma van NOS en NTR, de vondst van nieuwe kleurenbeelden van de beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend.

In tijden waarin de meeste tv-beelden nog zwart-wit waren, legt Amsterdammer Louis van Schoonhoven vanaf de tribune Cruijff vast. Hoe kan het dat deze beelden al die jaren ongezien zijn gebleven?


Regisseur Marcel Goedhart: 'Uit een brei van honderden minuten beeld hebben we de mooiste en meest bijzondere beelden geselecteerd. Het voelde voor ons een beetje alsof er een nieuwe Van Gogh of Vermeer was ontdekt. De jonge Cruijff in kleur, sprieterig, klein, een danser, maar nooit bang en keihard in de duels ook.'

Tussen 1963 en 1973 filmt Amsterdammer Louis van Schoonhoven met zijn 8 mm filmcamera Cruijff en Ajax, in een tijd waarin lang niet alles werd vastgelegd en tv-beelden nog zwart-wit waren. De beelden tonen een ster in wording én de ontwikkeling van Ajax. Een club in degradatiezorgen in 1964, maar de beste van de wereld in 1972. De amateurfilmer is werkelijk gek van Cruijff. De meer dan driehonderd filmpjes liggen opgeslagen in het mediamuseum van Beeld & Geluid en zijn ontdekt door Frits van Rijn, redacteur van 'Andere Tijden Sport', bij de familie van de inmiddels overleden filmer. Oud-teamgenoot Klaas Nuninga, die het debuut van Cruijff meemaakte, Arie van Eijden, die met Johan in de jeugd speelde, Ajax-ploeggenoot Jan Mulder, tegenstander Rinus Israël en voormalig medespeler Ruud Krol kijken naar de beelden en zijn verrast. Rayane Bounida en Sean Steur, de nieuwe talenten van Ajax vermaken zich ook als ze de shots zien van hun oude held.

Samenstelling en regie: Marcel Goedhart
Redactie: Steven van der Gaag, Frits van Rijn, Monique Tesselaar
Presentatie: Dione de Graaff

'Andere Tijden Sport – Gek van Cruijff', maandag 24 maart te zien om 20.30 uur op NPO 1.


Andere Tijden Sport op tv
Zondag 28 juni om 23u35  »
NPO 1
WK 1998, kwartfinale Nederland-Argentini?. Het is 1-1 en de wedstrijd stevent af op een verlenging. Maar in de laatste minuut brengt Dennis Bergkamp de stand op 2-1 en kan Oranje naar de halve finale, tot uitzinnige vreugde van Jack van Gelder.
Zondag 5 juli om 20u25  »
NPO 1
Het verhaal van Paul Haarhuis en Jacco Eltingh, die samen het beste Nederlandse tennisdubbel aller tijden vormden. Ze zijn ruim een jaar nummer 1 van de wereld, winnen wereldkampioenschappen en veroveren grandslamtitels.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:10
    De playlist
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:30
    Achter gesloten deuren
    16:20
    My Kitchen Rules
  • 15:15
    The Goldbergs
    15:40
    The Blue Lagoon
  • 15:05
    Most Daring
    16:40
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:45
    Joe
  • 15:35
    Komen Eten
    16:30
    Oogappels
  • 15:15
    CIA
    16:40
    This Is Us
  • 15:30
    Seal Team
    16:20
    Leverage: Redemption
  • 15:10
    De Smaaktoerist
    15:40
    First on Scene
  • 15:10
    Snapped
    15:50
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:19
    Kan ik het ook?
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:05
    Streetfood
    15:50
    Open Vuur
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:15
    Scrubs
    16:05
    American Housewife
  • 15:20
    NOS Journaal
    15:50
    The Great British Bake Off
  • 14:55
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:30
    Masha en de Beer
    15:38
    Bernard