Maandag nieuwe kleurenbeelden van Johan Cruijff in 'Andere Tijden Sport'

zondag 23 maart 2025

Op de sterfdag van Johan Cruijff onthult 'Andere Tijden Sport', het sportgeschiedenisprogramma van NOS en NTR, de vondst van nieuwe kleurenbeelden van de beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend.

In tijden waarin de meeste tv-beelden nog zwart-wit waren, legt Amsterdammer Louis van Schoonhoven vanaf de tribune Cruijff vast. Hoe kan het dat deze beelden al die jaren ongezien zijn gebleven?


Regisseur Marcel Goedhart: 'Uit een brei van honderden minuten beeld hebben we de mooiste en meest bijzondere beelden geselecteerd. Het voelde voor ons een beetje alsof er een nieuwe Van Gogh of Vermeer was ontdekt. De jonge Cruijff in kleur, sprieterig, klein, een danser, maar nooit bang en keihard in de duels ook.'

Tussen 1963 en 1973 filmt Amsterdammer Louis van Schoonhoven met zijn 8 mm filmcamera Cruijff en Ajax, in een tijd waarin lang niet alles werd vastgelegd en tv-beelden nog zwart-wit waren. De beelden tonen een ster in wording én de ontwikkeling van Ajax. Een club in degradatiezorgen in 1964, maar de beste van de wereld in 1972. De amateurfilmer is werkelijk gek van Cruijff. De meer dan driehonderd filmpjes liggen opgeslagen in het mediamuseum van Beeld & Geluid en zijn ontdekt door Frits van Rijn, redacteur van 'Andere Tijden Sport', bij de familie van de inmiddels overleden filmer. Oud-teamgenoot Klaas Nuninga, die het debuut van Cruijff meemaakte, Arie van Eijden, die met Johan in de jeugd speelde, Ajax-ploeggenoot Jan Mulder, tegenstander Rinus Israël en voormalig medespeler Ruud Krol kijken naar de beelden en zijn verrast. Rayane Bounida en Sean Steur, de nieuwe talenten van Ajax vermaken zich ook als ze de shots zien van hun oude held.

Samenstelling en regie: Marcel Goedhart
Redactie: Steven van der Gaag, Frits van Rijn, Monique Tesselaar
Presentatie: Dione de Graaff

'Andere Tijden Sport – Gek van Cruijff', maandag 24 maart te zien om 20.30 uur op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

VTM NIEUWS

Enkele journalisten loodsen je doorheen het jaaroverzicht. Robin Ramaekers, Greet De Keyser, Karel Lattrez, Jonas Lips en Carolien van Nunen helpen je om de grote, maar ook kleinere nieuwsfeiten van het voorbije jaar beter te begrijpen.

'De Film van het Jaar', om 20.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:50
    Diede-Skate: compilaties
    06:00
    In bed met Olly
  • 06:00
    Radio 2 Top 2000
    09:00
    De Tijdloze Countdown
  • 07:45
    Hallo Kroket
    04:55
    Geen uitzending
  • 07:40
    Hallo K3
    01:15
    Geen uitzending
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 06:00
    Qmusic
    01:20
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 07:25
    Five Gold Rings
    01:35
    JOE XMAS
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:15
    Huizenjagers
  • 07:45
    New Girl
    01:20
    New Amsterdam
  • 07:50
    Customer Wars
    01:20
    The Simpsons
  • 07:45
    Feest van Eigen Bodem
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 07:20
    Cold Case
    01:15
    My Life is Murder
  • 02:32
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:50
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:40
    A la carte
    01:25
    Bon Appetit
  • 07:55
    Midsomer Murders
    01:35
    Death in Paradise
  • 07:15
    Flip This House
    01:00
    Hudson & Rex
  • 07:45
    NOS Journaal
    01:20
    Eva & Dijkgraaf: Het college van 2025
  • 07:15
    BinnensteBuiten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:45
    Raad eens wat ik doe
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal