Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een meteorietenstorm verkondigen wetenschappers dat het om een eenmalige gebeurtenis gaat. Astrofysicus Steve Thomas deelt die mening echter niet. Hij is ervan overtuigd dat dit slechts een voorbode was voor veel erger. Wanneer Steve ontdekt dat het leger stiekem gebruikmaakt van de satelliet die hij gebruikt om meteoren te spotten en hij met dit verhaal naar buiten komt, loopt zijn reputatie een flinke deuk op en verliest hij zijn job en vrienden. Hij zal vervolgens alles op alles moeten zetten om een grote ramp te voorkomen.

'Asteroid: Final Impact', film uit 2015 met oa. Mark Lutz, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 00:25
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    NYPD Blue
    06:00
    Heidi
  • 00:45
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:05
    The Big Bang Theory
    23:55
    Nomadland
  • 00:35
    Xena: Warrior Princess
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:05
    Joe
    05:15
    A Cinderella Christmas
  • 00:55
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 00:30
    De Zussen Coorevits
    00:50
    De Tafel van de Week
  • 00:50
    Neighbours: A New Chapter
    01:55
    Criminal Minds
  • 23:05
    It: Chapter Two
    23:10
    The Postcard Killings
  • 00:50
    Embarrassing Bodies
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:45
    Elementary
    02:05
    The First 48
  • 23:21
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:10
    De kunstenaar
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:05
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 01:00
    Darby and Joan
    01:45
    Midsomer Murders
  • 01:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:35
    Nancy Drew
  • 00:30
    Onvergetelijke Liedjes
    01:15
    Wie is de Mol 25 jaar
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:10
    Dit is de Week
  • 00:20
    Disco: Soundtrack of a Revolution
    01:30
    First Dates