Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De ruwbouw gaat in alle vier de panden volop vooruit. Vandaag ontdekken de koppels uit Kessel en Aalst welke maquettes de voorkeur krijgen van de jury. De deadline komt ondertussen steeds dichterbij en Johny laat dat nog eens duidelijk voelen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:50
    De dag van vandaag
    22:40
    VRT NWS laat
  • 22:15
    De ideale wereld
    22:55
    Het weer (laat)
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:55
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
    23:05
    De Box
  • 22:15
    Allegiance
    23:05
    9-1-1
  • 20:35
    Prometheus
    22:40
    Van Helsing
  • 20:35
    Air Force One
    22:45
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 22:30
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:10
    De Planckaerts
    22:50
    Baywatch
  • 22:20
    All In
    23:00
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    American Beauty
    22:55
    Friends
  • 22:20
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    MacGyver
  • 22:25
    Huizenjagers
    23:25
    A Place in the Sun
  • 22:25
    Cold Case
    23:20
    C.S.I. New York
  • 22:33
    Z-Beurs
    22:46
    Trends - Supernova
  • 22:36
    De tip
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    22:55
    Winterse Kost
  • 22:10
    Vienna Blood
    00:00
    Marie Antoinette
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:15
    Hudson & Rex
  • 22:35
    Pauw & De Wit
    23:30
    NOS Paralympische Winterspelen
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Het Uur van de Wolf
  • 22:20
    Meiden die rijden
    23:15
    We Gaan Er Allemaal Aan