Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Reizen Waes: terug naar Oekraïne' (VRT 1)

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.

'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Clips
  • 08:00
    Lentebeelden
    16:55
    The Canary Islands
  • 13:35
    Buddybot
    13:45
    De WieWats
  • 13:35
    Het Weer (middag)
    13:45
    SOS Piet XL
  • 13:20
    Meiden die rijden
    14:10
    All My Life
  • 13:30
    Geen uitzending
    14:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:45
    Accused
  • 10:00
    Joe
    14:40
    Geen uitzending
  • 13:30
    Friends
    13:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 13:05
    The Spencer Sisters
    17:05
    Criminal Minds
  • 13:20
    Lost Car Rescue
    15:10
    3rd Rock From the Sun
  • 13:15
    De Zomerkeuken
    13:45
    Next Level Chef
  • 13:05
    Snapped: Killer Couples
    16:10
    Killer at the Crime Scene
  • 13:22
    Z-Weekoverzicht
    13:55
    Trends Talk
  • 13:34
    Alles over je terras
    14:00
    De Muziekshow
  • 13:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    14:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 13:05
    Midsomer Murders
    15:05
    Murder in Provence
  • 13:15
    American Housewife
    14:35
    NCIS: Los Angeles
  • 13:10
    MAX Muziekspecial: Nacht Requiem Mozart
    14:10
    Even tot hier
  • 13:20
    Fryslân Dok
    13:55
    BinnensteBuiten
  • 13:35
    Kosmoo
    14:00
    Zappsport