Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:40
    Iedereen zomert
    20:05
    Het weer
  • 19:00
    Forensics: The Real CSI
    20:00
    Terzake
  • 19:55
    2 kleine vogels
    20:00
    Geen uitzending
  • 19:45
    Het Weer
    20:00
    B&B zoekt Lief
  • 19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:30
    Doctor Odyssey
  • 19:40
    S.W.A.T.
    20:30
    King Arthur
  • 19:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:55
    24
    20:50
    La Brea
  • 19:55
    'Allo 'Allo!
  • 19:30
    De Verhulstjes
    20:35
    Komen Eten bij De Slimste Mens ter Wereld
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    Se7en
  • 19:40
    Most Outrageous Crimes
    20:35
    The Jurassic Games
  • 19:30
    The Block Australia
    20:35
    Het Blok
  • 18:55
    Snapped
    20:30
    Death of the Party
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:54
    Het perfecte terras
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:20
    Het Weekmenu
    20:00
    De Dagschotel
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    The Chelsea Detective
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 17:50
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    After the Flood
  • 19:25
    Meiden die rijden
    20:20
    Verliefd op Ibiza