Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:05
    First dates
    01:05
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 15:45
    Saïd & Anna
    06:00
    Tik Tak
  • 15:45
    Florentina
    01:00
    Geen uitzending
  • 15:45
    Ik Vertrek
    01:30
    Geen uitzending
  • 15:15
    Pieter Konijn op de Vlucht
    01:20
    Geen uitzending
  • 15:30
    Baywatch
    01:40
    Geen uitzending
  • 15:15
    The Endgame
    01:00
    Geen uitzending
  • 15:45
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 15:40
    Friends
    01:10
    Geen uitzending
  • 15:35
    C.S.I. New York
    01:10
    Fire Country
  • 15:45
    Two and a Half Men
    01:20
    Taxi Driver
  • 15:35
    Retour Masters
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 15:20
    Cold Justice
    01:15
    C.S.I. New York
  • 15:30
    Z-Weekoverzicht
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:38
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 15:40
    Lekker Lang Leven
    01:00
    Tot op de Graat
  • 15:30
    Grantchester
    01:35
    London Kills
  • 15:05
    Law & Order: Organized Crime
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 15:15
    NOS Sport: ISU EK Shorttrack 2026
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:20
    Boeddha in de polder
    01:30
    Buitenhof
  • 15:30
    Honey
    01:35
    NOS Studio Sport