Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    00:50
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    23:50
    Nachtlus
  • 06:45
    Bing
    21:00
    Geen uitzending
  • 06:45
    Maya de Bij
    23:45
    Blind getrouwd
  • 01:25
    Geen uitzending
    23:50
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 06:00
    Qmusic
    23:55
    Snowpiercer
  • 01:40
    Geen uitzending
    22:40
    Wake of Death
  • 05:50
    Meet Me at the Christmas Train Parade
    23:50
    Merry Christmas, Ms. Christmas
  • 06:00
    Joe
    00:50
    Binnenstebuiten
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    00:40
    De Tafel van Tine
  • 06:50
    Friends
    00:45
    NCIS: Hawaii
  • 06:50
    Customer Wars
    00:10
    Hawaii Five-0
  • 06:50
    Love Island UK
    00:55
    Masterchef USA
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:35
    Cold Case
  • 04:01
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:48
    Kan ik het ook?
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:45
    Hidden Gems
    00:35
    Meesterlijke Klassiekers
  • 06:35
    The Marlow Murder Club
    00:55
    Blackshore
  • 06:25
    Below Deck Mediterranean
    00:15
    NCIS: Los Angeles
  • 06:50
    NOS Journaal
    00:05
    Eva
  • 01:50
    Nieuwsuur
    00:45
    Ongehoord Nieuws
  • 06:45
    Olivia
    00:45
    Dropout Resort