Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Flikken Maastricht
    15:30
    Sporza: Baloise Belgium Tour
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:30
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:10
    Catch Me if You Can
    15:45
    De Bogaartjes
  • 14:40
    Pitch Perfect 3
    16:30
    9-1-1
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:05
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 14:15
    Geen uitzending
    14:45
    Joe
  • 14:30
    Friends
    15:50
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
  • 14:10
    Fire Country
    14:55
    NCIS
  • 14:20
    Storage Wars
    15:45
    Two and a Half Men
  • 14:00
    Property Brothers
    14:50
    The Block Australia
  • 14:15
    Snapped
    17:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:16
    Z-Weekoverzicht
    14:50
    Trends Talk
  • 14:27
    De ambachter
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:25
    Meat Timon
    14:50
    Het Weekmenu
  • 14:20
    Midsomer Murders
    15:25
    Miss Scarlet
  • 14:40
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 12:55
    NOS Sport: Hockey Pro League
    18:00
    NOS WK Avond
  • 14:35
    Attenborough: Kingdom
    15:30
    Fryslân Dok
  • 14:30
    Koen Kampioen
    15:20
    ZappBios: Iedereen is van de wereld