Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Clips
  • 10:00
    Lentebeelden
    15:20
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 13:35
    Buddybot
    13:45
    De WieWats
  • 13:35
    De Branche-Expert
    14:30
    Interlandvoetbal Mannen
  • 13:05
    Snackmasters
    14:10
    Ruby Herring Mysteries: Silent Witness
  • 13:25
    Departure
    14:20
    Independence Day
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:30
    Geen uitzending
  • 13:20
    Friends
    14:45
    Huizenjagers
  • 13:15
    Fire Country
    14:05
    NCIS
  • 13:40
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 13:30
    Property Brothers
    16:15
    Chateau Meiland: En Route
  • 13:25
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 13:18
    Z-Weekoverzicht
    13:52
    Trends Talk
  • 13:39
    Zo doe je het!
    13:56
    Publireportage
  • 13:35
    De Zomerkeuken
    14:05
    Meat Timon
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:30
    Miss Scarlet
  • 12:55
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 13:10
    Waar doen ze het van?
    14:00
    Nieuw Nederland
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:25
    Studio Snugger
    13:45
    Mees Kees