Maandag in 'Radar': aanvullende verzekeringen verder uitgekleed

maandag 22 november 2021

De premie voor de aanvullende zorgverzekering is de afgelopen jaren gestegen en in veel gevallen is het aantal behandelingen of de vergoeding die je krijgt flink uitgekleed. Je kunt bijvoorbeeld minder vaak naar de fysiotherapeut.

Ook bij de tandarts, voor alternatieve behandelingen en een bril moet je steeds vaker een deel zelf betalen. Met andere woorden: Nederlanders betalen steeds meer voor minder.


Nederlanders zijn graag goed verzekerd. De basisverzekering is voor iedereen verplicht en in 2021 is 85% aanvullend verzekerd. 'Radar' hield een Testpanel enquête die door ruim 31.000 mensen is ingevuld. Vier van de vijf mensen heeft een aanvullende verzekering omdat ze bang zijn voor kosten. Toch is het de vraag of het altijd verstandig is om een aanvullende verzekering af te sluiten. Wat veel mensen niet weten is dat zorgverzekeraars op de aanvullende verzekeringen namelijk wél winst mogen maken. Ook mogen verzekeraars bij aanvullende verzekeringen wel medisch selecteren en verzekerden weigeren.

Zorgverzekeraars bepalen zelf de inhoud van het aanvullende pakket. Zij besluiten hoeveel behandelingen of kosten je vergoed krijgt voor bijvoorbeeld fysiotherapie, chiropractie, tandarts of de aanschaf van een nieuwe bril of contactlenzen. In de afgelopen jaren zijn deze pakketten steeds schraler geworden. Zo kon je in 2007 voor zo'n 30 euro per maand een aanvullende verzekering afsluiten voor 41 fysio-behandelingen of meer. Dat is al lang niet meer mogelijk.

Vergelijkingssite Zeker.com maakte voor 'Radar' een analyse dat onbeperkte fysio in 2022 nog maar door één verzekeraar online wordt aangeboden (VvAA Excellent) en daarvoor betaal je (naast je basisverzekering) 127,42 euro per maand. In 2016 waren er nog tien aanbieders van onbeperkte fysiotherapie en was de gemiddelde maandpremie: 80,63 euro. Hetzelfde principe gaat op voor de aanvullende tandartsverzekeringen en voor de aanvullende verzekeringen voor brillen en contactlenzen.

Verder in 'Radar': uitreiking Loden Leeuw 2021 en 'Radar Checkt!' meer dan 600 klachten bij 'Radar' over a.s.r. Vitality.

'Radar', maandag 23 november om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Een verrassende wending: een geheim recensentenduo krijgt een belangrijk aandeel in de wedstrijd. Terwijl de duo's hun juryscores verwerken en de takeaway voorbereiden, bezoeken de geheime recensenten onopgemerkt al twee restaurants.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:30
    Poorten van Europa
    19:15
    De ideale wereld
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Lettersoep
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    B&B zoekt Lief NL: Winter
    19:00
    Home and Away
  • 18:20
    How I Met Your Mother
    18:50
    Ghosts
  • 17:55
    Police Interceptors
    20:35
    Face/Off
  • 17:40
    O Little Christmas Market
    19:10
    Christmas in Tahoe
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 17:35
    De Slimste Mens Ter Wereld
    18:45
    Salut & De Kost
  • 17:55
    Elsbeth
    19:45
    NCIS: Hawaii
  • 18:35
    Storage Wars
    19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 18:10
    Love It or List It
    19:10
    Say Yes to the Dress: Atlanta
  • 18:35
    The Killer in My Family
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:35
    Publireportage
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:30
    De Sterrenkaart
    19:05
    Vlaamse Klassiekers
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:40
    The Resident
    18:40
    Below Deck Mediterranean
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:30
    Ik ben de Faker
    18:45
    Het Klokhuis