Maand na '3FM Serious Request': 12.563.709 euro voor Metakids

donderdag 6 februari 2025
Foto: NPO 3FM - © NPO 2025

Een maand nadat '3FM Serious Request' haar actieweek voor Metakids op het Rodetorenplein in Zwolle afsloot, heeft 3FM donderdag 6 februari een update van de eindstand bekendgemaakt.

Presentator Henry Schut verraste Glazen Huis-dj’s Wijnand Speelman en Barend van Deelen met een cheque: samen met heel Nederland is er maar liefst 12.563.709 euro opgehaald voor kinderen met een metabole ziekte. Dat is een miljoen  meer dan de eindstand op kerstavond, toen maakten 3FM-dj’s Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman bekend dat er 11.513.485 euro opgehaald werd voor Metakids.


Henry Schut was te gast bij 'Wijnand & Jamie' in de Ochtend op 3FM om dj’s Barend van Deelen en Wijnand Speelman voor te bereiden op hun presentatie van 'NOS Langs de Lijn' op NPO Radio 1. Tijdens '3FM Serious Request' sloten de dj’s met NPO Radio 1-collega’s Hugo Borst en Henry Schut een deal dat ze het programma mochten presenteren als ze 30.000 euro op zouden halen. Dat lukte, waardoor een langgekoesterde droom op zondag 9 februari werkelijkheid wordt. In ruil mag Schut binnenkort bij 3FM presenteren. Als grote verrassing bracht Henry Schut een cheque mee met de update van de eindstand van '3FM Serious Request' en wist hij de dj’s te overvallen met het nieuws dat er een miljoen bijgekomen is.

'In actie komen heeft een verlengend effect'
Menno de Boer, zendermanager NPO 3FM: 'We zijn ongelooflijk trots dat we met heel Nederland 12,5 miljoen voor Metakids hebben opgehaald. Dat er nog zo’n mooi bedrag bij is bijgekomen bewijst dat in actie komen een groot effect heeft. Niet alleen tijdens de actieweek, maar ook daarna hebben luisteraars zich ingezet voor alle kinderen met een metabole ziekte. We willen iedereen bedanken voor alle steun. 3FM blijft Metakids van dichtbij volgen en steunen, en kijken er nu al naar uit einde jaar nog meer goed te doen, samen met zoveel mogelijk Nederlanders.'

Helft van patiënten behandelen
Jan-Matthijs van Eendenburg, aanvoerder van Metakids: 'Dankzij de actieweek van '3FM Serious Request' hebben kinderen met een metabole ziekte eindelijk een gezicht gekregen. Heel Nederland kwam in actie voor de meer dan tienduizend patiënten en hun gezinnen. Een erkenning die zó hard nodig is. Samen met de opbrengst van '3FM Serious Request' betekent dit een vliegende start richting de behandeling van álle kinderen met een metabole ziekte. Onderzoek, blijvende financiering en aandacht zijn daarbij cruciaal. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat deze kinderen zichtbaar blijven en een mooie toekomst krijgen.'

De opbrengst voor Metakids komt ten goede aan onderzoek en patiëntenzorg. Het onderzoek zal zich richten op drie aandachtsgebieden: medicatie, medisch dieet en gentherapie. Het brengt de doelstelling om in 2035 de helft van de patiënten met een metabole ziekte te kunnen behandelen een stuk dichterbij.


Persbericht NPO 3FM
https://www.npo3fm.nl/

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Spoed 24/7
    21:45
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:45
    Wetsdokters
  • 20:30
    Tracker
    21:20
    All Her Fault
  • 20:35
    Men in Black II
    22:15
    The Grey
  • 20:35
    Marauders
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Snowpiercer
  • 20:35
    Patrouille Linkeroever
    21:30
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Sex and the City 2
    23:15
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:20
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    De CFO podcast
    20:57
    Z-accelerate
  • 20:31
    Het zelfbouwhuis
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    20:55
    Peppe's Toscane
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Beyond Paradise
  • 20:35
    From
    21:40
    Prison Break
  • 20:35
    Blauw
    21:25
    Hunted VIPS
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Het dubbelleven van Marijn Kuipers
    21:25
    De geur van succes