Maand na '3FM Serious Request': 12.563.709 euro voor Metakids

Een maand nadat '3FM Serious Request' haar actieweek voor Metakids op het Rodetorenplein in Zwolle afsloot, heeft 3FM donderdag 6 februari een update van de eindstand bekendgemaakt.
Presentator Henry Schut verraste Glazen Huis-dj’s Wijnand Speelman en Barend van Deelen met een cheque: samen met heel Nederland is er maar liefst 12.563.709 euro opgehaald voor kinderen met een metabole ziekte. Dat is een miljoen meer dan de eindstand op kerstavond, toen maakten 3FM-dj’s Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman bekend dat er 11.513.485 euro opgehaald werd voor Metakids.
Henry Schut was te gast bij 'Wijnand & Jamie' in de Ochtend op 3FM om dj’s Barend van Deelen en Wijnand Speelman voor te bereiden op hun presentatie van 'NOS Langs de Lijn' op NPO Radio 1. Tijdens '3FM Serious Request' sloten de dj’s met NPO Radio 1-collega’s Hugo Borst en Henry Schut een deal dat ze het programma mochten presenteren als ze 30.000 euro op zouden halen. Dat lukte, waardoor een langgekoesterde droom op zondag 9 februari werkelijkheid wordt. In ruil mag Schut binnenkort bij 3FM presenteren. Als grote verrassing bracht Henry Schut een cheque mee met de update van de eindstand van '3FM Serious Request' en wist hij de dj’s te overvallen met het nieuws dat er een miljoen bijgekomen is.
'In actie komen heeft een verlengend effect'
Menno de Boer, zendermanager NPO 3FM: 'We zijn ongelooflijk trots dat we met heel Nederland 12,5 miljoen voor Metakids hebben opgehaald. Dat er nog zo’n mooi bedrag bij is bijgekomen bewijst dat in actie komen een groot effect heeft. Niet alleen tijdens de actieweek, maar ook daarna hebben luisteraars zich ingezet voor alle kinderen met een metabole ziekte. We willen iedereen bedanken voor alle steun. 3FM blijft Metakids van dichtbij volgen en steunen, en kijken er nu al naar uit einde jaar nog meer goed te doen, samen met zoveel mogelijk Nederlanders.'
Helft van patiënten behandelen
Jan-Matthijs van Eendenburg, aanvoerder van Metakids: 'Dankzij de actieweek van '3FM Serious Request' hebben kinderen met een metabole ziekte eindelijk een gezicht gekregen. Heel Nederland kwam in actie voor de meer dan tienduizend patiënten en hun gezinnen. Een erkenning die zó hard nodig is. Samen met de opbrengst van '3FM Serious Request' betekent dit een vliegende start richting de behandeling van álle kinderen met een metabole ziekte. Onderzoek, blijvende financiering en aandacht zijn daarbij cruciaal. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat deze kinderen zichtbaar blijven en een mooie toekomst krijgen.'
De opbrengst voor Metakids komt ten goede aan onderzoek en patiëntenzorg. Het onderzoek zal zich richten op drie aandachtsgebieden: medicatie, medisch dieet en gentherapie. Het brengt de doelstelling om in 2035 de helft van de patiënten met een metabole ziekte te kunnen behandelen een stuk dichterbij.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Spor XL: kleine jongens dromen groot' zondag nieuw op Play
- AVROTROS presenteert intiem Prinsengrachtconcert met internationale topmusici
- Tom Waes vertelt de verhalen van de gewone Oekraïners in 'Reizen Waes'
- Nieuw EO-programma 'Nieuw Nederland' laat zien hoe Nederland er in 2126 uitziet
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Indy 500: de mooiste race ter wereld live op Ziggo Sport
- Danny Ghosen onderzoekt de rauwe realiteit achter het WK in Mexico in nieuwe PowNed-documentaire 'WK in Kartelland'
- EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde
- '3 op Reis: De Reis van je Leven' trekt verder doorheen de wereld
- JA21-leider Joost Eerdmans bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD'
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































