Luistercijfers: Qmusic vijf jaar marktleider, radiozenders van DPG bereiken meer luisteraars dan ooit

De radiozenders van DPG Media breken in april records volgens de nieuwste luistercijfers van het NMO Luisteronderzoek. In april behaalt Qmusic opnieuw de nummer één positie met een marktaandeel van 20,6% in de doelgroep 20-49 jaar.
Qmusic is nu vijf jaar op rij marktleider en bereikt meer luisteraars dan ooit. JOE laat daarnaast een indrukwekkende groei zien met een marktaandeel van 6,7%, maar liefst 43% hoger dan dezelfde maand vorig jaar. Gezamenlijk bereiken de radiozenders van DPG Media in april een recordaantal van 10,5 miljoen luisteraars.
Bron: NMO Luisteronderzoek. Marktaandeel doelgroep 20-49 jaar. Ma-Zo 06:00-24:00 uur.
Qmusic is vijf jaar marktleider
In mei 2020 mocht Qmusic zich voor het eerst in de geschiedenis marktleider noemen in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar (toen met een marktaandeel van 16,5% over de periode maart-april). De zender wist dit marktleiderschap jaar op jaar te behouden en staat nu vijf jaar later nog steeds dik op nummer één. In april dit jaar komt het gemiddelde marktaandeel van Qmusic uit op 20,6%. Daarnaast bereikte Qmusic een record van 7,6 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+.
Roland Snoeijer, Programma Directeur: 'Vijf jaar geleden knalden de champagneflessen hier bij Qmusic: we waren voor het eerst de best beluisterde zender van Nederland. Het is een groot voorrecht om als radiozender een rol te spelen in het dagelijks leven van zoveel mensen. Vandaag zijn we met het hele team vooral trots dat we al vijf jaar lang elke dag een goed gevoel kunnen brengen bij al onze luisteraars.'
De afgelopen maand april werd 'De Q-top 500 van de 00s' uitgezonden en werden de grootste dromen van kinderen uit heel Nederland werkelijkheid in de ochtendshow van Mattie & Marieke tijdens YES-DAY. De volgende maand belooft ook veel goeds: vanochtend werd aangekondigd dat er in mei weer een nieuwe editie van 'Wanted' komt. Domien Verschuuren krijgt dit keer de uitdaging om Marieke Elsinga binnen 100 uur op te sporen.
JOE viert eenjarig bestaan van 'De Coen & Sander show'
JOE zet haar sterke opmars voort en vestigt zich stevig als vijfde grootste zender van Nederland. Met een marktaandeel van 6,7% in de doelgroep 20-49 jaar, laat de zender een indrukwekkende stijging zien van 43% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. JOE bereikte in april 5,1 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+. De groei van JOE is mede te danken aan de succesvolle 'Coen & Sander Show', die deze maand het eenjarig bestaan viert. Binnen één jaar tijd wist 'De Coen & Sander Show' uit te groeien tot de op drie na beste ochtendshow van Nederland.
Begin deze maand werd in de ochtendshow extra uitgepakt met 3 Noten XL, waarbij luisteraars 1.000 euro konden winnen door een hit uit de 70s, 80s of 90s te raden aan de hand van slechts de eerste noten, live gespeeld door Cor Bakker op de piano. Voor mei staat er een grootse zenderbrede actie op de agenda: De JOE World Tour. Luisteraars maken tijdens deze actie kans op de muziekreis van hun leven. De winnaar mag vier verschillende wereldsteden bezoeken en in elke stad een uniek optreden van een legendarische JOE-artiest bijwonen.
Radio van DPG Media bereikt meer luisteraars dan ooit
De radiogroep van DPG Media groeit explosief en bereikt in april een record van ruim 10,5 miljoen luisteraars (13+), een stijging van 800.000 luisteraars ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Het gezamenlijke marktaandeel binnen de doelgroep 20-49 jaar bedraagt inmiddels 30,7%, waarmee de zenders Qmusic en JOE hun positie in het radiolandschap verder bevestigen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Een zieke, een mogelijke dode, een vertrek en een onverwachte plottwist? Met deze 4 vragen gaan de 'Thuis'-fans de zomer in
- Warre is nu echt de absolute 'Blokken'-kampioen!
- Kijkcijfers: donderdag 25 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'?
Kijktip van de dag

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.
'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.



































