Luistercijfers: Qmusic vijf jaar marktleider, radiozenders van DPG bereiken meer luisteraars dan ooit

De radiozenders van DPG Media breken in april records volgens de nieuwste luistercijfers van het NMO Luisteronderzoek. In april behaalt Qmusic opnieuw de nummer één positie met een marktaandeel van 20,6% in de doelgroep 20-49 jaar.
Qmusic is nu vijf jaar op rij marktleider en bereikt meer luisteraars dan ooit. JOE laat daarnaast een indrukwekkende groei zien met een marktaandeel van 6,7%, maar liefst 43% hoger dan dezelfde maand vorig jaar. Gezamenlijk bereiken de radiozenders van DPG Media in april een recordaantal van 10,5 miljoen luisteraars.
Bron: NMO Luisteronderzoek. Marktaandeel doelgroep 20-49 jaar. Ma-Zo 06:00-24:00 uur.
Qmusic is vijf jaar marktleider
In mei 2020 mocht Qmusic zich voor het eerst in de geschiedenis marktleider noemen in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar (toen met een marktaandeel van 16,5% over de periode maart-april). De zender wist dit marktleiderschap jaar op jaar te behouden en staat nu vijf jaar later nog steeds dik op nummer één. In april dit jaar komt het gemiddelde marktaandeel van Qmusic uit op 20,6%. Daarnaast bereikte Qmusic een record van 7,6 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+.
Roland Snoeijer, Programma Directeur: 'Vijf jaar geleden knalden de champagneflessen hier bij Qmusic: we waren voor het eerst de best beluisterde zender van Nederland. Het is een groot voorrecht om als radiozender een rol te spelen in het dagelijks leven van zoveel mensen. Vandaag zijn we met het hele team vooral trots dat we al vijf jaar lang elke dag een goed gevoel kunnen brengen bij al onze luisteraars.'
De afgelopen maand april werd 'De Q-top 500 van de 00s' uitgezonden en werden de grootste dromen van kinderen uit heel Nederland werkelijkheid in de ochtendshow van Mattie & Marieke tijdens YES-DAY. De volgende maand belooft ook veel goeds: vanochtend werd aangekondigd dat er in mei weer een nieuwe editie van 'Wanted' komt. Domien Verschuuren krijgt dit keer de uitdaging om Marieke Elsinga binnen 100 uur op te sporen.
JOE viert eenjarig bestaan van 'De Coen & Sander show'
JOE zet haar sterke opmars voort en vestigt zich stevig als vijfde grootste zender van Nederland. Met een marktaandeel van 6,7% in de doelgroep 20-49 jaar, laat de zender een indrukwekkende stijging zien van 43% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. JOE bereikte in april 5,1 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+. De groei van JOE is mede te danken aan de succesvolle 'Coen & Sander Show', die deze maand het eenjarig bestaan viert. Binnen één jaar tijd wist 'De Coen & Sander Show' uit te groeien tot de op drie na beste ochtendshow van Nederland.
Begin deze maand werd in de ochtendshow extra uitgepakt met 3 Noten XL, waarbij luisteraars 1.000 euro konden winnen door een hit uit de 70s, 80s of 90s te raden aan de hand van slechts de eerste noten, live gespeeld door Cor Bakker op de piano. Voor mei staat er een grootse zenderbrede actie op de agenda: De JOE World Tour. Luisteraars maken tijdens deze actie kans op de muziekreis van hun leven. De winnaar mag vier verschillende wereldsteden bezoeken en in elke stad een uniek optreden van een legendarische JOE-artiest bijwonen.
Radio van DPG Media bereikt meer luisteraars dan ooit
De radiogroep van DPG Media groeit explosief en bereikt in april een record van ruim 10,5 miljoen luisteraars (13+), een stijging van 800.000 luisteraars ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Het gezamenlijke marktaandeel binnen de doelgroep 20-49 jaar bedraagt inmiddels 30,7%, waarmee de zenders Qmusic en JOE hun positie in het radiolandschap verder bevestigen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Oude bekende keert terug in 'Familie': Quinten zorgt meteen voor opschudding
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Astrid Coppens over langste minuut van haar leven tijdens keizersnede: 'Je denkt: die is aan het doodgaan'
- Schaakkampioen Garry Kasparov openhartig bij Sverre Denis bij Proximus Showcase en Pickx+
- 'Zembla' donderdag over Arabische gom
- Dit zie je donderdag in 'Bij ons op de Wallen'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.




































