Luistercijfers: Qmusic vijf jaar marktleider, radiozenders van DPG bereiken meer luisteraars dan ooit

De radiozenders van DPG Media breken in april records volgens de nieuwste luistercijfers van het NMO Luisteronderzoek. In april behaalt Qmusic opnieuw de nummer één positie met een marktaandeel van 20,6% in de doelgroep 20-49 jaar.
Qmusic is nu vijf jaar op rij marktleider en bereikt meer luisteraars dan ooit. JOE laat daarnaast een indrukwekkende groei zien met een marktaandeel van 6,7%, maar liefst 43% hoger dan dezelfde maand vorig jaar. Gezamenlijk bereiken de radiozenders van DPG Media in april een recordaantal van 10,5 miljoen luisteraars.
Bron: NMO Luisteronderzoek. Marktaandeel doelgroep 20-49 jaar. Ma-Zo 06:00-24:00 uur.
Qmusic is vijf jaar marktleider
In mei 2020 mocht Qmusic zich voor het eerst in de geschiedenis marktleider noemen in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar (toen met een marktaandeel van 16,5% over de periode maart-april). De zender wist dit marktleiderschap jaar op jaar te behouden en staat nu vijf jaar later nog steeds dik op nummer één. In april dit jaar komt het gemiddelde marktaandeel van Qmusic uit op 20,6%. Daarnaast bereikte Qmusic een record van 7,6 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+.
Roland Snoeijer, Programma Directeur: 'Vijf jaar geleden knalden de champagneflessen hier bij Qmusic: we waren voor het eerst de best beluisterde zender van Nederland. Het is een groot voorrecht om als radiozender een rol te spelen in het dagelijks leven van zoveel mensen. Vandaag zijn we met het hele team vooral trots dat we al vijf jaar lang elke dag een goed gevoel kunnen brengen bij al onze luisteraars.'
De afgelopen maand april werd 'De Q-top 500 van de 00s' uitgezonden en werden de grootste dromen van kinderen uit heel Nederland werkelijkheid in de ochtendshow van Mattie & Marieke tijdens YES-DAY. De volgende maand belooft ook veel goeds: vanochtend werd aangekondigd dat er in mei weer een nieuwe editie van 'Wanted' komt. Domien Verschuuren krijgt dit keer de uitdaging om Marieke Elsinga binnen 100 uur op te sporen.
JOE viert eenjarig bestaan van 'De Coen & Sander show'
JOE zet haar sterke opmars voort en vestigt zich stevig als vijfde grootste zender van Nederland. Met een marktaandeel van 6,7% in de doelgroep 20-49 jaar, laat de zender een indrukwekkende stijging zien van 43% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. JOE bereikte in april 5,1 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+. De groei van JOE is mede te danken aan de succesvolle 'Coen & Sander Show', die deze maand het eenjarig bestaan viert. Binnen één jaar tijd wist 'De Coen & Sander Show' uit te groeien tot de op drie na beste ochtendshow van Nederland.
Begin deze maand werd in de ochtendshow extra uitgepakt met 3 Noten XL, waarbij luisteraars 1.000 euro konden winnen door een hit uit de 70s, 80s of 90s te raden aan de hand van slechts de eerste noten, live gespeeld door Cor Bakker op de piano. Voor mei staat er een grootse zenderbrede actie op de agenda: De JOE World Tour. Luisteraars maken tijdens deze actie kans op de muziekreis van hun leven. De winnaar mag vier verschillende wereldsteden bezoeken en in elke stad een uniek optreden van een legendarische JOE-artiest bijwonen.
Radio van DPG Media bereikt meer luisteraars dan ooit
De radiogroep van DPG Media groeit explosief en bereikt in april een record van ruim 10,5 miljoen luisteraars (13+), een stijging van 800.000 luisteraars ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Het gezamenlijke marktaandeel binnen de doelgroep 20-49 jaar bedraagt inmiddels 30,7%, waarmee de zenders Qmusic en JOE hun positie in het radiolandschap verder bevestigen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- Naaktkalender Grannies brengt 39.300 euro op voor Hersenstichting
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien'
- Documentaire 'De Indische tafel' op de dag van de Nationale Indië-herdenking te zien
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
Multimedia SPOTLIGHT
-
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning
Kijktip van de dag

Sam en Molly zijn een gelukkig getrouwd koppel en dolverliefd als een stelletje tieners. Wanneer ze op een avond naar hun appartement terugwandelen, wordt Sam vermoord door een dief. Sams geest blijft echter verder leven. Hij beseft dat zijn dood geen toeval was. Hij wil zijn vrouw Molly waarschuwen voor het gevaar dat ook haar bedreigt, maar als geest kan hij de levenden niet bereiken. Hij probeert vervolgens te communiceren via Oda Mae Brown, een helderziende die niet eens beseft dat ze over bovennatuurlijke gaven beschikt.
'Ghost', film uit 1990 met oa. Patrick Swayze, om 20.35 uur op Play.



































