Luistercijfers: Qmusic start 2025 als de nummer één van Nederland

Het nieuwe jaar begint veelbelovend voor DPG Media Radio. Na de atypische feestmaand december herstellen de marktaandelen van Qmusic en JOE zich snel.
Uit de gepubliceerde NMO-luistercijfers voor januari blijkt dat Qmusic opnieuw het marktleiderschap claimt in de doelgroep 20-49 jaar met een marktaandeel van 18,3%. JOE start het jaar 2025 op het niveau van vóór december met een marktaandeel van 6,7%. Gezamenlijk bereikten de zenders van DPG Media Radio in januari maar liefst 9,5 miljoen luisteraars, een forse stijging van 886.000 ten opzichte van januari 2024.
Qmusic én Mattie & Marieke direct weer nummer één van Nederland
Na de altijd atypische marktaandelen rond Kerst en Oud & Nieuw, zien we dat de luisteraars weer snel hun oude ritme oppakken. Qmusic is vanaf week 2 de nummer één in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar en behoudt deze positie met een gemiddeld marktaandeel van 18,3% in januari. De show van Mattie & Marieke is in de ochtend de absolute nummer één van Nederland met een marktaandeel van 19,5%. In de maand januari bereikte Qmusic 6,8 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+.
Sterke groei voor JOE
Het marktaandeel van JOE evenaart het niveau van vóór december met 6,7% binnen de doelgroep 20-49 jaar, een stijging van 43% ten opzichte van januari vorig jaar. JOE is hiermee de vijfde zender van Nederland. Over de hele maand werden 4,4 miljoen luisteraars bereikt in de doelgroep 13+.
Bron: NMO Luisteronderzoek. Marktaandeel doelgroep 20-49 jaar. Ma-Zo 06:00-24:00 uur.
Radio DPG Media: 886.000 luisteraars extra
In januari behaalde de radiogroep van DPG Media een gezamenlijk marktaandeel van 28,0% binnen de doelgroep 20-49 jaar. De zendergroep wist deze maand maar liefst 9,5 miljoen luisteraars te bereiken (13+), een stijging van 886.000 luisteraars ten opzichte van vorig jaar. De radiogroep DPG Media bestaat uit Qmusic, JOE en de themazenders; Qmusic Non Stop, Qmusic het Foute Uur en Qmusic Limburg.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Married at First Sight UK' stopt definitief na zware beschuldigingen
- 'De Slimste Mens' brengt eerbetoon aan Paulien Cornelisse tijdens finale
- Celien Hermans reageert gevat op jury 'De Slimste Mens ter Wereld': 'Ik zit precies in een strip van Asterix & Obelix'
- ‘Single Bells’ keert terug met seizoen 3: Streamz onthult startdatum
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.




































