Luistercijfers: Qmusic ook marktleider in nieuw luisteronderzoek

woensdag 1 februari 2023

Vandaag is de eerste publicatie van het volledig vernieuwde luisteronderzoek openbaar gemaakt. Qmusic eindigde het jaar 2022 als absolute marktleider met een marktaandeel van 20,4% gemiddeld in de commerciële doelgroep (20-49 jaar).

In het NMO blijft de radiozender met 20,2% marktaandeel met ruime afstand marktleider en dat is in lijn met de eerdere resultaten uit het NLO. Qmusic is breed aansprekend en sterk vertegenwoordigd in alle doelgroepen van jong tot oud en bereikt zowel de mannen als de vrouwen.


De nieuwe meetmethode meet en rapporteert wekelijks. Hierdoor is het onder andere mogelijk om inzicht te krijgen in de directe positieve effecten van acties als bijvoorbeeld de Q-top 1000 of de Q-escape room.

Robert Bernink, Algemeen Directeur Qmusic: 'Onze pay-off is niet voor niets: Q sounds better with you. Onze luisteraar staat centraal in alles wat wij doen. Onze creativiteit en dj-talent blijven leidend in alle programma's en acties die we doen. De nieuwe cijfers stellen ons nu nog meer in staat om daar op detailniveau op in te spelen. En daarmee Qmusic nog beter te laten inspelen op wat de luisteraar verlangt.'

Themazenders
Door het NMO is Qmusic nu in staat om ook de performance van de themazenders inzichtelijk te maken, die gezamenlijk een aandeel hebben van meer dan 2,0% op 20-49 jaar. De resultaten uit het onderzoek laten zien dat de populariteit van Qmusic ook merkbaar is bij Qmusic Non Stop en Qmusic het Foute Uur.

NMO
Met ingang van het nieuwe jaar heeft Nederland een nieuw luisteronderzoek. Daarmee komt een einde aan het systeem waarbij luisteraars actief een online-dagboek bijhouden. Het nieuwe onderzoek registreert elektronisch via een app het luistergedrag van luisteraars. De nieuwe meetmethode meet en rapporteert wekelijks op minuutniveau en er worden veel meer lineaire zenders, inclusief themazenders, gemeten. Vanaf vandaag zijn de data (met terugwerkende kracht naar 1 januari 2023) toegankelijk voor de markt.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Alles in orde!
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    En nu is ze dood
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Huis Gemaakt
    21:55
    Politierechters
  • 20:35
    Tracker
    21:30
    Alert: Missing Persons Unit
  • 20:35
    War for the Planet of the Apes
    23:10
    A Day to Die
  • 20:35
    12 Strong
    22:55
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 20:00
    The Irrational
    20:50
    Snowpiercer
  • 20:35
    En Toen Kwam Ons Ma Binnen
    21:30
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Rain Man
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:55
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:37
    De CFO podcast
    21:12
    Z-Nieuws
  • 20:34
    Aan de wand
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Winterse Kost
    21:00
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Death in Paradise
  • 20:35
    The Equalizer
    21:30
    Prison Break
  • 20:35
    Project Dans
    21:45
    De slimste mens
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Van Roosmalen & Groenteman
    21:25
    Kiespijn: Gemeenteraadsverkiezingen