Luistercijfers: Qmusic ook marktleider in nieuw luisteronderzoek

Vandaag is de eerste publicatie van het volledig vernieuwde luisteronderzoek openbaar gemaakt. Qmusic eindigde het jaar 2022 als absolute marktleider met een marktaandeel van 20,4% gemiddeld in de commerciële doelgroep (20-49 jaar).
In het NMO blijft de radiozender met 20,2% marktaandeel met ruime afstand marktleider en dat is in lijn met de eerdere resultaten uit het NLO. Qmusic is breed aansprekend en sterk vertegenwoordigd in alle doelgroepen van jong tot oud en bereikt zowel de mannen als de vrouwen.
De nieuwe meetmethode meet en rapporteert wekelijks. Hierdoor is het onder andere mogelijk om inzicht te krijgen in de directe positieve effecten van acties als bijvoorbeeld de Q-top 1000 of de Q-escape room.
Robert Bernink, Algemeen Directeur Qmusic: 'Onze pay-off is niet voor niets: Q sounds better with you. Onze luisteraar staat centraal in alles wat wij doen. Onze creativiteit en dj-talent blijven leidend in alle programma's en acties die we doen. De nieuwe cijfers stellen ons nu nog meer in staat om daar op detailniveau op in te spelen. En daarmee Qmusic nog beter te laten inspelen op wat de luisteraar verlangt.'
Themazenders
Door het NMO is Qmusic nu in staat om ook de performance van de themazenders inzichtelijk te maken, die gezamenlijk een aandeel hebben van meer dan 2,0% op 20-49 jaar. De resultaten uit het onderzoek laten zien dat de populariteit van Qmusic ook merkbaar is bij Qmusic Non Stop en Qmusic het Foute Uur.
NMO
Met ingang van het nieuwe jaar heeft Nederland een nieuw luisteronderzoek. Daarmee komt een einde aan het systeem waarbij luisteraars actief een online-dagboek bijhouden. Het nieuwe onderzoek registreert elektronisch via een app het luistergedrag van luisteraars. De nieuwe meetmethode meet en rapporteert wekelijks op minuutniveau en er worden veel meer lineaire zenders, inclusief themazenders, gemeten. Vanaf vandaag zijn de data (met terugwerkende kracht naar 1 januari 2023) toegankelijk voor de markt.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Muziekformat 'Play that Song' trekt deze zomer opnieuw door Vlaanderen
- Kijkcijfers: dinsdag 5 mei 2026
- Noraly Beyer onthult maandag winnaar Libris Literatuur Prijs
- Nieuw seizoen '22 Kids and Counting' op TLC
- Kijkcijfers: maandag 4 mei 2026
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.
'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.



































