Luistercijfers: Foute Maand bezorgt Qmusic (NL) recordscores

dinsdag 20 juli 2021

Qmusic behaalt over de afgelopen periode een marktaandeel van 20,2% in de doelgroep 20-49 jaar. Sinds 1999 behaalde geen enkele zender zo'n hoge score in de mei/juni-meting.

Ook wordt het gat tussen Qmusic en de nummers twee en drie in de commerciële doelgroep steeds groter.


De Foute Maand bezorgt Qmusic recordcijfers. 'Ik ben ontzettend trots. Iedereen in de radiowereld keek op toen Qmusic begon met het draaien van 'foute' muziek', vertelt Programmadirecteur Dave Minneboo. 'Inmiddels weten we dat het een van de grote successen van onze zender is. In juni, als we 'De Foute 1500' hebben, zijn de luistercijfers vaker goed en dit keer gaan ze helemaal door het dak. Deze cijfers laten zien dat de luisteraars ons feest op de radio ontzettend weten te waarderen in een tijd waarin negativiteit door het coronavirus een hoofdrol kreeg.'

Hoogste bereik
Ook in absoluut bereik is Qmusic de nummer één. Het station bereikt maar liefst 2,8 miljoen luisteraars per week. Dit is een lichte stijging ten opzichte van vorige meting, waar de hele radiomarkt met een lichte daling kampt. Hetzelfde geldt voor de luistertijd. In de doelgroep 10+ is het marktaandeel 11,7%, wat een stijging van 10% betekent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Het Geluid
Over het geheel genomen is het marktaandeel van 20,2% deze maand de op één na beste score van de feelgoodzender ooit. Alleen oktober/november vorig jaar was de score nog hoger, namelijk 20,5%, tijdens het populairste radiospel van Nederland: Het Geluid.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Maria is een levenslustig meisje. Ze is als novice het klooster binnengetreden, maar heeft moeite om zich neer te leggen bij de strenge leefregels. Ook al is ze vastberaden om God naar behoren te dienen en non te worden, de Abdis oordeelt dat ze tijdelijk het klooster moet verlaten om levenservaring op te doen en uit te vissen hoe ze haar toekomst ziet. Zo komt ze terecht in Salzburg bij de familie Von Trapp. Kapitein Von Trapp is een weduwnaar die alleen instaat voor de opvoeding van zijn zeven kinderen. Hij heeft net zijn twaalfde gouvernante aan de deur gezet.

'The Sound of Music ', om 20.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:10
    Hoodie: compilatie
    06:00
    In bed met Olly
  • 08:00
    Radio 2: Weekwatchers
    08:00
    Winterbeelden
  • 09:00
    Jungle Beat: The Movie
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:45
    Code van Coppens
    00:40
    Single Bells
  • 08:00
    Geen uitzending
    23:15
    Bad Boys
  • 08:55
    S.W.A.T.
    00:45
    Yellowjackets
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:20
    A Christmas to Savour
    01:45
    JOE XMAS
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 08:55
    Geen uitzending
    04:50
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:25
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 09:30
    NCIS: Los Angeles
    01:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
  • 09:25
    The Holiday Junkie
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 09:20
    The Hand That Robbed The Cradle
    01:30
    C.S.I. New York
  • 09:33
    Fleet TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:38
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:45
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 09:30
    Call the Midwife
    00:40
    Murdoch Mysteries
  • 09:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
    00:10
    Lie to Me
  • 09:30
    Eva & Dijkgraaf: Het college van 2025
    01:20
    Frans & Mariska, Stellen op de Proef
  • 09:30
    De kunst van het Binnenhof
    01:25
    Nieuwsuur
  • 09:15
    Prinses Spiegelbelle
    01:10
    First Dates