Luistercijfers: absolute recordeditie voor de 'Top 4000' van Radio 10

'De Top 4000' van Radio 10 zorgde dit jaar voor een historisch hoogtepunt in het bereik met 5.763.000 luisteraars (vorig jaar stond het record nog op 5.616.000). Meer mensen dan ooit stemden af op de lijst met de grootste hits aller tijden, waarmee de zender een nieuw bereiksrecord heeft gevestigd.
Daarnaast zorgde de lijst in week 49, 50 en 51 voor het marktleiderschap onder luisterend Nederland (13+). Dit blijkt uit het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
Dave Minneboo, Creative Director: ''De Top 4000', die dit jaar haar 20-jarig jubileum vierde, blijft een ijkpunt voor luisteraars en verstevigt onze positie als dé zender met de grootste hits aller tijden. Een super prestatie in een drukke decembermaand, maar de luisteraar weet de grootste hitlijst van Nederland massaal te vinden! In 20 jaar tijd is de lijst een begrip geworden in Nederland, dat nog altijd steeds populairder wordt onder een breed luisterend publiek. Daar zijn we ongelooflijk trots op!'
'De Top 4000' zorgde in de eerste week (week 49) voor een flinke stijging in het marktaandeel in de doelgroep 13+. Hiermee wist Radio 10 direct al het marktleiderschap te veroveren. Die week steeg het aandeel met maar liefst 61% van 8,3% naar 13,4%. In de week daarna (week 50) steeg het verder door naar 14,8% en in de week daarna (51) naar maar liefst 16,6%. In de voor Radio 10 kerndoelgroep 30-59 jaar veroverde de zender in week 50 het marktleiderschap met 16,1% en werd dit in week 51 verstevigd met maar liefst 18,8% marktaandeel.
'Top 4000'
'De Top 4000' was te horen van 27 november tot en met 24 december. Als aftrap van de 20e editie is Björn Ulvaeus, één van de creatieve krachten achter ABBA, geëerd met een 'Top 4000 Oeuvre Award'. Op 29 november vond de tweede editie van het 'Top 4000 Concert' plaats, dit keer in het Muziekgebouw in Eindhoven met optredens van onder andere Kane. Ook was er dit jaar weer een doorvertaling naar TV met 'De Top 4000 Muziekquiz' op SBS6, gepresenteerd door Johnny de Mol die in het najaar ook van start ging met zijn programma 'Top 4000 Classics' op Radio 10.
Bron: NMO, Ipsos, 27 nov t/m 24 dec’24, ma-zo 06.00-24.00 uur, Totaal 13+ en 30-59 jaar
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 26 februari 2026
- Ontdek wanneer het nieuwe seizoen van ‘So You Think You Can Dance’ start bij VTM
- Cupido schiet twee keer raak in 'Winter Vol Liefde'
- Vernieuwde 'MolTalk' warmt kijker op met voorbeschouwing vol theorieën en aanwijzingen
- Muzikale reis door 80 jaar 'Arbeidsvitaminen' op NPO 1
- Goedele Liekens is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Coaches hakken erop los in de backstage van 'The Voice'
- 'Ziggo Sport Race Café' opent weer zijn deuren
- Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester in 'Maison Verhulst'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Nostalgie tovert maart om in 80's maand
- Dj's bij Qmusic mogen een week lang 'Het Verboden Woord' 'allemaal' niet uitspreken
- A Moment van Kensington wint eerste 3FM Award van 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
Kijktip van de dag

Jan vergeet zijn en Julies huwelijksverjaardag en probeert het goed te maken door een dag vol verrassingen te organiseren voor Julie, inclusief een bezoek aan een chic hotel mét wellness. Maar al snel blijkt dat plannen maken makkelijker is dan ze uit te voeren.
'Boomer', om 20.55 uur op VRT 1.



































