Luistercijfers: absolute recordeditie voor de 'Top 4000' van Radio 10

'De Top 4000' van Radio 10 zorgde dit jaar voor een historisch hoogtepunt in het bereik met 5.763.000 luisteraars (vorig jaar stond het record nog op 5.616.000). Meer mensen dan ooit stemden af op de lijst met de grootste hits aller tijden, waarmee de zender een nieuw bereiksrecord heeft gevestigd.
Daarnaast zorgde de lijst in week 49, 50 en 51 voor het marktleiderschap onder luisterend Nederland (13+). Dit blijkt uit het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
Dave Minneboo, Creative Director: ''De Top 4000', die dit jaar haar 20-jarig jubileum vierde, blijft een ijkpunt voor luisteraars en verstevigt onze positie als dé zender met de grootste hits aller tijden. Een super prestatie in een drukke decembermaand, maar de luisteraar weet de grootste hitlijst van Nederland massaal te vinden! In 20 jaar tijd is de lijst een begrip geworden in Nederland, dat nog altijd steeds populairder wordt onder een breed luisterend publiek. Daar zijn we ongelooflijk trots op!'
'De Top 4000' zorgde in de eerste week (week 49) voor een flinke stijging in het marktaandeel in de doelgroep 13+. Hiermee wist Radio 10 direct al het marktleiderschap te veroveren. Die week steeg het aandeel met maar liefst 61% van 8,3% naar 13,4%. In de week daarna (week 50) steeg het verder door naar 14,8% en in de week daarna (51) naar maar liefst 16,6%. In de voor Radio 10 kerndoelgroep 30-59 jaar veroverde de zender in week 50 het marktleiderschap met 16,1% en werd dit in week 51 verstevigd met maar liefst 18,8% marktaandeel.
'Top 4000'
'De Top 4000' was te horen van 27 november tot en met 24 december. Als aftrap van de 20e editie is Björn Ulvaeus, één van de creatieve krachten achter ABBA, geëerd met een 'Top 4000 Oeuvre Award'. Op 29 november vond de tweede editie van het 'Top 4000 Concert' plaats, dit keer in het Muziekgebouw in Eindhoven met optredens van onder andere Kane. Ook was er dit jaar weer een doorvertaling naar TV met 'De Top 4000 Muziekquiz' op SBS6, gepresenteerd door Johnny de Mol die in het najaar ook van start ging met zijn programma 'Top 4000 Classics' op Radio 10.
Bron: NMO, Ipsos, 27 nov t/m 24 dec’24, ma-zo 06.00-24.00 uur, Totaal 13+ en 30-59 jaar
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Froukje, Dione de Graaff, Yentl en de Boer, Loes Luca en Fidan Ekiz in 'Opium op Oerol'
- 'Vandaag Inside' en 'De Oranjezomer' verhuizen tijdelijk naar het zonnige Curaçao
- 'Hunted VIPS' is maandag terug op NPO 1
- VRT dreigt met boycot Eurovisiesongfestival : 'Kans klein dat we volgend jaar een artiest afvaardigen'
- Finale van ‘De Mol’ 2026: eindelijk valt het masker af
- Marijn Kuipers vertelt openhartig over haar eetstoornis in documentaire
- 'Blauw' maandag over complexe dilemma's en actie bij het arrestatieteam
- 'Radar' maandag over de gas-exit, energiedrankjes en gevolgen toeslagenaffaire
- 'Close Up' maandag over Ai Weiwei's opera 'Turandot'
- Dit kookt Jeroen Meus deze week in 'Dagelijkse Kost'
Multimedia SPOTLIGHT
-
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen'
Kijktip van de dag

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.
'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.



































