Luister naar 'De Angstpodcast' van de VPRO

woensdag 21 april 2021

Iedereen kent angsten. Bijna 20% van de Nederlanders wordt op enig moment in zijn/haar leven gediagnosticeerd met een angststoornis. Sinds de coronacrisis is het aantal angstklachten onder de bevolking ook nog eens flink toegenomen. Daan Heerma van Voss en Remy van den Brand presenteren 'De Angstpodcast'.

Een vijfdelige podcastserie over angst waarin zij met wetenschappers en angstigen in gesprek gaan over wat angst nu precies is, waar de grens tussen 'normale' en 'abnormale' angsten ligt, en of angst misschien ook om te buigen is tot een positieve kracht. Met onder meer: neuropsycholoog Erik Scherder, psychiaters Nelleke Nicolai, Jan Swinkels en Gerrit Glas, medisch historicus Timo Bolt en cabaretier/acteur Pepijn Schoneveld.


Hoofdpersoon en schrijver Daan Heerma van Voss staat niet per se bekend als angstig. Van Voss is voor verscheidene kranten naar oorlogsgebieden gereisd, heeft openlijk geschreven over zijn botsingen met het autoritaire regime van China. Tóch worstelt hij al vanaf zijn kindertijd met angsten; hij heeft last van paniekaanvallen en langdurige periodes van angstigheid, al dan niet gecombineerd met depressie. Angst heerst in zijn familie, ook Daans moeder, oma en overgrootvader hadden er last van. De vraag wat toch die angst is die hem beheerst, houdt hem al zeker twintig jaar bezig. Radiomaakster Remy van den Brand heeft op haar beurt totaal geen last van angstaanvallen. Samen onderzoeken zij in deze podcast het fenomeen angst met diverse (ervarings)deskundigen en artiesten.

De eerste aflevering van 'De Angstpodcast' is vanaf woensdag 21 april exclusief te horen in de NPO Radio 1-podcast DOCS. Vanaf donderdag 22 april is 'De Angtspodcast' te beluisteren via vpro.nl, nporadio1.nl/podcasts en alle populaire podcastplatforms. Nieuwe afleveringen verschijnen tweewekelijks.

'De Bange Mens'
Wat is angst? Die vraag heeft Daan Heerma van Voss, van jongs af aan geplaagd door angsten, lang beziggehouden. Voor zijn nieuwste boek 'De Bange Mens' ging hij – in opdracht van zijn geliefde – op zoek naar de bron van zijn angsten. Niet alleen naar zijn eigen angsten, want 'angst is de grondtoon van onze samenleving', aldus de schrijver.

Over Daan Heerma van Voss
Daan Heerma van Voss (1986) is historicus en schrijver. Voor zijn journalistieke werk won hij De Tegel. Zijn literaire werk werd voor verscheidene prijzen genomineerd, en vertaald in het Zweeds, Spaans, Duits en Chinees.

'De Angstpodcast' (VPRO), vanaf 22 april om 16.00 uur te beluisteren.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:45
    Dance Academy
    00:35
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    23:50
    90 minutes
  • 07:45
    Hallo Kroket
    22:15
    Geen uitzending
  • 07:45
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    00:25
    Gooische Vrouwen
  • 07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    23:25
    Monster Hunter
  • 07:00
    Willy
    00:05
    60 Days In
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 07:10
    Grey's Anatomy
  • 07:45
    Brooklyn Nine-Nine
    00:20
    Bar Rescue
  • 07:15
    The Block Australia
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 04:09
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:41
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:40
    Sarah's Sweet Table
  • 07:05
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 07:40
    Grey's Anatomy
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 07:15
    Tijd voor Max
    00:50
    Nieuwsuur
  • 07:35
    Raad eens wat ik doe
    00:20
    Nog Eén Keer Fit