Luister naar 'De Angstpodcast' van de VPRO

woensdag 21 april 2021

Iedereen kent angsten. Bijna 20% van de Nederlanders wordt op enig moment in zijn/haar leven gediagnosticeerd met een angststoornis. Sinds de coronacrisis is het aantal angstklachten onder de bevolking ook nog eens flink toegenomen. Daan Heerma van Voss en Remy van den Brand presenteren 'De Angstpodcast'.

Een vijfdelige podcastserie over angst waarin zij met wetenschappers en angstigen in gesprek gaan over wat angst nu precies is, waar de grens tussen 'normale' en 'abnormale' angsten ligt, en of angst misschien ook om te buigen is tot een positieve kracht. Met onder meer: neuropsycholoog Erik Scherder, psychiaters Nelleke Nicolai, Jan Swinkels en Gerrit Glas, medisch historicus Timo Bolt en cabaretier/acteur Pepijn Schoneveld.


Hoofdpersoon en schrijver Daan Heerma van Voss staat niet per se bekend als angstig. Van Voss is voor verscheidene kranten naar oorlogsgebieden gereisd, heeft openlijk geschreven over zijn botsingen met het autoritaire regime van China. Tóch worstelt hij al vanaf zijn kindertijd met angsten; hij heeft last van paniekaanvallen en langdurige periodes van angstigheid, al dan niet gecombineerd met depressie. Angst heerst in zijn familie, ook Daans moeder, oma en overgrootvader hadden er last van. De vraag wat toch die angst is die hem beheerst, houdt hem al zeker twintig jaar bezig. Radiomaakster Remy van den Brand heeft op haar beurt totaal geen last van angstaanvallen. Samen onderzoeken zij in deze podcast het fenomeen angst met diverse (ervarings)deskundigen en artiesten.

De eerste aflevering van 'De Angstpodcast' is vanaf woensdag 21 april exclusief te horen in de NPO Radio 1-podcast DOCS. Vanaf donderdag 22 april is 'De Angtspodcast' te beluisteren via vpro.nl, nporadio1.nl/podcasts en alle populaire podcastplatforms. Nieuwe afleveringen verschijnen tweewekelijks.

'De Bange Mens'
Wat is angst? Die vraag heeft Daan Heerma van Voss, van jongs af aan geplaagd door angsten, lang beziggehouden. Voor zijn nieuwste boek 'De Bange Mens' ging hij – in opdracht van zijn geliefde – op zoek naar de bron van zijn angsten. Niet alleen naar zijn eigen angsten, want 'angst is de grondtoon van onze samenleving', aldus de schrijver.

Over Daan Heerma van Voss
Daan Heerma van Voss (1986) is historicus en schrijver. Voor zijn journalistieke werk won hij De Tegel. Zijn literaire werk werd voor verscheidene prijzen genomineerd, en vertaald in het Zweeds, Spaans, Duits en Chinees.

'De Angstpodcast' (VPRO), vanaf 22 april om 16.00 uur te beluisteren.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Het Echte Leven in de ZOO' (VTM)

In ZOO Planckendael begint de lente met de terugkeer van de ooievaars. Ooievaar Flint bouwt zijn eerste nest, terwijl neushoorn Karamat hoogzwanger is. Ook sneeuwluipaard Diem lijkt drachtig, wat belangrijk is voor het voortbestaan van de soort.

'Het echte leven in de ZOO', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:50
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    12:00
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:50
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 11:40
    Sarah zingt
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    9-1-1
  • 10:00
    Geen uitzending
    12:55
    De Alarmcentrale: Pech Onderweg
  • 10:00
    Geen uitzending
    12:30
    9-1-1: Lone Star
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:55
    Accused
  • 10:00
    Joe
    18:50
    Are You Being Served?
  • 11:30
    De Gezonde Goesting
    12:35
    Sarah's Sweet Table
  • 11:25
    Big Sky
    18:30
    NCIS
  • 10:55
    Geen uitzending
    11:55
    Bar Rescue
  • 11:25
    A Place in the Sun
    18:45
    Chateau Meiland
  • 11:30
    Snapped
    18:30
    World's Most Evil Killers
  • 11:37
    De CFO podcast
    12:11
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 11:35
    Hallo Roger
    12:00
    Request
  • 11:15
    Chris Cooks Cymru
    11:45
    De Sterrenkaart - Nederland
  • 11:25
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    12:20
    New Tricks
  • 11:40
    Below Deck Sailing Yacht
    12:35
    Below Deck Down Under
  • 11:20
    NOS Olympische Winterspelen
    23:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 11:40
    Wij kinderen van Suriname
    12:15
    Dit is de kwestie
  • 11:40
    Dino Daan & Lucy
    11:50
    Peter Pan