Luister naar 'De Angstpodcast' van de VPRO

woensdag 21 april 2021

Iedereen kent angsten. Bijna 20% van de Nederlanders wordt op enig moment in zijn/haar leven gediagnosticeerd met een angststoornis. Sinds de coronacrisis is het aantal angstklachten onder de bevolking ook nog eens flink toegenomen. Daan Heerma van Voss en Remy van den Brand presenteren 'De Angstpodcast'.

Een vijfdelige podcastserie over angst waarin zij met wetenschappers en angstigen in gesprek gaan over wat angst nu precies is, waar de grens tussen 'normale' en 'abnormale' angsten ligt, en of angst misschien ook om te buigen is tot een positieve kracht. Met onder meer: neuropsycholoog Erik Scherder, psychiaters Nelleke Nicolai, Jan Swinkels en Gerrit Glas, medisch historicus Timo Bolt en cabaretier/acteur Pepijn Schoneveld.


Hoofdpersoon en schrijver Daan Heerma van Voss staat niet per se bekend als angstig. Van Voss is voor verscheidene kranten naar oorlogsgebieden gereisd, heeft openlijk geschreven over zijn botsingen met het autoritaire regime van China. Tóch worstelt hij al vanaf zijn kindertijd met angsten; hij heeft last van paniekaanvallen en langdurige periodes van angstigheid, al dan niet gecombineerd met depressie. Angst heerst in zijn familie, ook Daans moeder, oma en overgrootvader hadden er last van. De vraag wat toch die angst is die hem beheerst, houdt hem al zeker twintig jaar bezig. Radiomaakster Remy van den Brand heeft op haar beurt totaal geen last van angstaanvallen. Samen onderzoeken zij in deze podcast het fenomeen angst met diverse (ervarings)deskundigen en artiesten.

De eerste aflevering van 'De Angstpodcast' is vanaf woensdag 21 april exclusief te horen in de NPO Radio 1-podcast DOCS. Vanaf donderdag 22 april is 'De Angtspodcast' te beluisteren via vpro.nl, nporadio1.nl/podcasts en alle populaire podcastplatforms. Nieuwe afleveringen verschijnen tweewekelijks.

'De Bange Mens'
Wat is angst? Die vraag heeft Daan Heerma van Voss, van jongs af aan geplaagd door angsten, lang beziggehouden. Voor zijn nieuwste boek 'De Bange Mens' ging hij – in opdracht van zijn geliefde – op zoek naar de bron van zijn angsten. Niet alleen naar zijn eigen angsten, want 'angst is de grondtoon van onze samenleving', aldus de schrijver.

Over Daan Heerma van Voss
Daan Heerma van Voss (1986) is historicus en schrijver. Voor zijn journalistieke werk won hij De Tegel. Zijn literaire werk werd voor verscheidene prijzen genomineerd, en vertaald in het Zweeds, Spaans, Duits en Chinees.

'De Angstpodcast' (VPRO), vanaf 22 april om 16.00 uur te beluisteren.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:15
    Witse
    18:09
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:30
    Jerusalem: builders of the holy city
  • 17:20
    Schijtluizen
    17:30
    United
  • 17:15
    Aspe
    18:15
    De Kotmadam
  • 17:20
    Blind Getrouwd USA
    18:25
    De Planckaerts
  • 17:15
    9-1-1
    18:05
    The Goldbergs
  • 16:55
    Stargate SG-1
    17:50
    All New Traffic Cops
  • 16:55
    Suits
    17:45
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:45
    Bompa
  • 17:00
    Lang Leve de Liefde
    17:30
    Het Blok
  • 17:00
    Manifest
    17:55
    The Rookie
  • 17:15
    Two and a Half Men
    17:45
    The Neighborhood
  • 17:20
    Love It or List It
    18:15
    Sort Your Life Out
  • 16:55
    The Suitcase Murders
    17:50
    Murdered at First Sight
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:15
    De perfecte badkamer
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    Lekker Messy
  • 16:55
    Death in Paradise
    19:05
    Father Brown
  • 16:50
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:20
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:30
    Op Safari
  • 17:15
    Langs de IJssel
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:50
    Brugklas marathon
    17:40
    Machtige Mike