Luister naar 'De Angstpodcast' van de VPRO

woensdag 21 april 2021

Iedereen kent angsten. Bijna 20% van de Nederlanders wordt op enig moment in zijn/haar leven gediagnosticeerd met een angststoornis. Sinds de coronacrisis is het aantal angstklachten onder de bevolking ook nog eens flink toegenomen. Daan Heerma van Voss en Remy van den Brand presenteren 'De Angstpodcast'.

Een vijfdelige podcastserie over angst waarin zij met wetenschappers en angstigen in gesprek gaan over wat angst nu precies is, waar de grens tussen 'normale' en 'abnormale' angsten ligt, en of angst misschien ook om te buigen is tot een positieve kracht. Met onder meer: neuropsycholoog Erik Scherder, psychiaters Nelleke Nicolai, Jan Swinkels en Gerrit Glas, medisch historicus Timo Bolt en cabaretier/acteur Pepijn Schoneveld.


Hoofdpersoon en schrijver Daan Heerma van Voss staat niet per se bekend als angstig. Van Voss is voor verscheidene kranten naar oorlogsgebieden gereisd, heeft openlijk geschreven over zijn botsingen met het autoritaire regime van China. Tóch worstelt hij al vanaf zijn kindertijd met angsten; hij heeft last van paniekaanvallen en langdurige periodes van angstigheid, al dan niet gecombineerd met depressie. Angst heerst in zijn familie, ook Daans moeder, oma en overgrootvader hadden er last van. De vraag wat toch die angst is die hem beheerst, houdt hem al zeker twintig jaar bezig. Radiomaakster Remy van den Brand heeft op haar beurt totaal geen last van angstaanvallen. Samen onderzoeken zij in deze podcast het fenomeen angst met diverse (ervarings)deskundigen en artiesten.

De eerste aflevering van 'De Angstpodcast' is vanaf woensdag 21 april exclusief te horen in de NPO Radio 1-podcast DOCS. Vanaf donderdag 22 april is 'De Angtspodcast' te beluisteren via vpro.nl, nporadio1.nl/podcasts en alle populaire podcastplatforms. Nieuwe afleveringen verschijnen tweewekelijks.

'De Bange Mens'
Wat is angst? Die vraag heeft Daan Heerma van Voss, van jongs af aan geplaagd door angsten, lang beziggehouden. Voor zijn nieuwste boek 'De Bange Mens' ging hij – in opdracht van zijn geliefde – op zoek naar de bron van zijn angsten. Niet alleen naar zijn eigen angsten, want 'angst is de grondtoon van onze samenleving', aldus de schrijver.

Over Daan Heerma van Voss
Daan Heerma van Voss (1986) is historicus en schrijver. Voor zijn journalistieke werk won hij De Tegel. Zijn literaire werk werd voor verscheidene prijzen genomineerd, en vertaald in het Zweeds, Spaans, Duits en Chinees.

'De Angstpodcast' (VPRO), vanaf 22 april om 16.00 uur te beluisteren.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    21:10
    Terzake
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 18:15
    De kotmadam
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:20
    Home and Away
    18:50
    Blind getrouwd: Australië
  • 18:20
    The Goldbergs
    18:45
    Home Economics
  • 18:00
    Top 20 Funniest
    20:35
    Get Carter
  • 18:35
    ER
    19:20
    S.W.A.T.
  • 18:20
    Nonkel Jef
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Het Blok
    18:50
    De Container Cup
  • 18:15
    Fire Country
    19:00
    The Rookie
  • 18:30
    3rd Rock From the Sun
    18:55
    Storage Wars
  • 18:15
    Hello Goodbye NL
    18:45
    Next Level Chef
  • 18:10
    Hashtag Homicide
    18:55
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:37
    Het perfecte terras
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:20
    Meesterlijke Klassiekers
    18:55
    Urban Barbecue
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 17:50
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:15
    NOS WK Avond
    18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Van boerenkool tot kurkuma
  • 18:20
    Waku Waku
    18:45
    Het Klokhuis