Lowlands 2022 volg je bij NPO

Thuisblijvende festivalliefhebbers hoeven dit jaar niets te missen van Lowlands. Op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 augustus doet NPO verslag van het festival via radio, televisie en online.
Als doorgewinterde festivalzender is NPO 3FM aanwezig op het terrein van Biddinghuizen om de thuisblijvers, bezoekers en online volgers op de hoogte te houden van alle muzikale hoogtepunten. Op NPO 3 is Lowlands op zaterdag 20 en zondag 21 augustus te zien. Een livestream van het festival is het hele weekend te volgen via themakanaal NPO 2 extra. Voor wie de festivalregistraties van dit jaar én vorig jaar terug wil kijken, kan terecht op NPO.nl/festival.
Ultieme festivalbeleving op 3FM
NPO 3FM doet live verslag van Lowlands vanuit de radiostudio op het festivalterrein. 3FM-dj’s spreken nieuwe talenten en gevestigde artiesten die optreden, ontvangen gasten in de studio en doen live verslag van alles wat zich afspeelt op het festivalterrein en zorgen zo voor de ultieme festivalbeleving zodat ook thuisblijvers niets hoeven te missen van Lowlands. 3FM heeft een eigen backstagelocatie waar exclusief artiesten optreden voor luisteraars en fans. De voltallige VPRO 3voor12-redactie deelt het hele weekend tips, maakt sfeerverslagen, foto’s, video’s en recenseert alle shows op 3voor12.vpro.nl en op de 3voor12 socials. De sessies op het festival zijn te horen én te zien via 3FM en 3FM.nl. Alle hoogtepunten zijn terug te zien op de online kanalen van 3FM.
3FM uitzendtijden:
Vrijdag 19 augustus
18.00 – 22.00 uur Rob Janssen & Wijnand Speelman
22.00 – 00.00 uur Jamie Reuter & Mark van der Molen
00.00 – 02.00 uur Campingradio met Rob Janssen
Zaterdag 20 augustus
16.00 – 19.00 uur Rob Janssen & Wijnand Speelman
19.00 – 22.00 uur Vera Siemons & Luc Sarneel
22.00 – 00.00 uur Eva Cleven & Herman Hofman
00.00 – 02.00 uur Eva Cleven
Zondag 21 augustus
16.00 – 19.00 uur Rob Janssen & Wijnand Speelman
19.00 – 22.00 uur Sophie Hijlkema & Timur Perlin
22.00 – 00.00 uur Olivier Bakker & Jamie Reuter
3FM Backstage
Festivalbezoekers maken kans om met 3FM backstage te komen voor een exclusieve ontmoeting met een artiest. Dat kan een muzikale sessie zijn, of een andere unieke ervaring. Op de thee bij Arlo Parks? Of een Q&A met Bring Me the Horizon? 3FM regelt het. Om toegang te krijgen tot 3FM Backstage staat er een ouderwetse telefooncel op het terrein. Festivalbezoekers kunnen een boodschap achterlaten voor hun favoriete artiest, live bellen met de dj’s in de radiostudio of toegang krijgen tot de exclusieve backstage ontmoeting.
Met je friends naar Lowlands
Ook dit jaar geeft 3FM weer de prijs ‘met je friends naar Lowlands’ weg waarbij een luisteraar kans maakt om samen met vrienden naar het festival te gaan. Tot en met vrijdag 19 augustus strijden de kanshebbers tegen elkaar om uiteindelijk als enige winnaar uit de bus te komen. Meer informatie staat op 3fm.nl/lowlands.
Lowlands op tv
Thuisblijvers hoeven niets te missen van het festival met de 3voor12 livestream op NPO 2 extra. Op vrijdag 19 augustus van 14.00 tot 01.30 uur, zaterdag 20 augustus van 12.00 tot 01.30 uur en zondag 21 augustus van 12.00 tot 01.00 uur zijn registraties van het festival terug te zien op het themakanaal, te vinden op kanaal 82 of via NPO Start, en op 3voor12.nl.
Op NPO 3 is op zaterdag 20 augustus om 22.40 uur het verslag van VPRO's 3voor12 op Lowlands te zien. Op zondag 21 augustus doet 3voor12 vanaf 21.50 uur verslag. De presentatie is in handen van Eva Koreman, Sagid Carter en Tim den Besten. Een week later, op zondag 26 augustus, zendt NPO 3 om 20.25 uur het programma ‘Podium Zwart op Lowlands’ van Omroep Zwart uit. Het programma biedt een podium aan nieuwe en gevestigde talenten. Ook is er een podium voor spoken word van bekende Nederlanders en worden internationale artiesten geïnterviewd.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Kijk 'Rookie Truckers' vanaf dinsdag op Discovery
- Dina Tersago roept kijkers van 'Huis Gemaakt' op tot meer respect: 'Niemand verdient haat'
- Erik Dijkstra duikt in spraakmakende non-fictieverhalen in nieuw programma 'Goed Verhaal'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- Soe Nsuki in de laatste aflevering van 'Door de Bomen'
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- Veel actie en spanning maandag in 'Blauw'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.
'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.



































